Fit HubBeslenme"Zayıflamak İstiyorum" Diyenlere Supplement Önerileri

“Zayıflamak İstiyorum” Diyenlere Supplement Önerileri

Günümüzde birçok insan obeziteden veya bunun bir tık daha hafif versiyonu olarak fazla kilolardan muzdarip olarak “zayıflamak istiyorum” isyanı ile kilo verme arayışlarına girmektedir. Bu insanlar düştükleri çaresizlik durumundan mütevellit hızlı kilo verme adına doğru ya da yanlış her söyleneni dinlenmekte ve uygulamaya çalışmaktadır. Ancak ne yazık ki dinledikleri o sözlerin ve uyguladıkları o tekniklerin çoğu, sağlıklı zayıflama ile uzaktan-yakından alakası olmayan şeyler olabilir.

Şok Diyet Tekniklerini Uygulamayın!

İnsanlar, kimi zaman kilo verme uğruna ne pahasına olursa olsun şok diyet olarak adlandırılan diyet teknikleri uygular. Bu diyet teknikleri uygulandığında ne yazık ki, çeşitli sağlık problemlerini de beraberinde getirebilmektedir. Vücudu ani yeme planı değişikliğine uğratmanıza neden olan bu diyet, tansiyon dengesizliklerine ve vücudun elektrolit (sodyum, potasyum) dengesinin bozulmasına neden olarak kalp ritim problemlerine yol açabilir. Ritim problemi gelişen kişilerde; fenalık hissi, göz kararması, çarpıntı ve baş dönmesi gibi belirtiler görülebilir. Uzun süren açlık, kan basıncı ve kan şekeri düzensizliklerine neden olup kalp krizlerine yol açabilir.

Tüm bu bilgiler ışığında, zayıflamak için özellikle hızlı kilo vermenin yolları aranması yerine bir diyetisyen kontrolünde olunması ve doktor tarafından hazırlanan diyet listesi uygulanması, kişinin kilo verirken sağlığını da kaybetmemesi açısından oldukça önemli olduğunu belirtmek isterim.

Buna ek olarak, girdiğiniz veya girmek istediğiniz sağlıklı kilo verme yolunda sizlere ekstra destek sağlayabilecek ve zayıflama hedefinize metabolizma hızınızı artırarak bi nebze daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilecek yağ yakıcı gıda takviyeleri de piyasada bulunmaktadır. Bu tarz ürünleri, uyguladığınız veya uygulayacağınız düzenli beslenme ve spor ritüelinize ekleyerek yağ yakmak ilgili olan serüveninize katkıda bulunabilirsiniz.

“Zayıflamak istiyorum” diyenlere kullanmasını önerebileceğimiz supplementleri sizler için derledik:

1. Nature’s Supreme Tonalin CLA 1250 Mg 60 Yumuşak Kapsül

zayiflamak-istiyorum-diyenlere-supplement-onerileri

Listemizde ilk sırada olan Nature’s Supreme Tonalin CLA, amacı yağ yakımı olanlara ilk tavsiye edeceğimiz üründür. Tonalin yapısında bulunan CLA, GDO içermeyen aspir çiçeğinde (CLA’lar genellikle ayçiçek yağından elde edilir) bulunan yağlardan elde edilir. Aktifliği 18 farklı araştırma ile desteklenmiş tek CLA olması da bu öneriyi güçlendiriyor. İçeriğinde fazlaca yararlı aktif izomer bulundurması ve %80 oranında saf CLA olması ilk tercihimiz olmasındaki diğer önemli etkenlerden biri.

İsmini ve kalitesini gün geçtikçe daha fazla duyduğumuz Nature’s Supreme yağ yakımı için yardımcı ürünlerine kesinlikle güvenebilirsiniz. Nature’s Supreme’in sağladığı ürün ve fiyat kalitesi de bu ürünleri daha da değerli ve tercih edilebilir hale getiriyor.

Nature’s Supreme Tonalin CLA, her bir servisinde (1 kapsül)1.250 mg Aspir yağı (1.000 miligramı CLA) içermektedir. Ürün ayrıca fiyat/performans açısından da oldukça makul değere ve kaliteye sahip bir üründür.

2. Scitec L-Carnitine 3000 Mg 12 Ampül

zayiflamak-istiyorum-diyenlere-supplement-onerileri

Son zamanların yükselişte olan markası Scitec, tüm besin takviyelerinde olduğu gibi l-karnitin seçeneğinde de oldukça başarılı bir ürün ortaya çıkarmış.

Kolin ilavesi içermesi sayesinde yağ metbolizmasına katılıp enerji seviyenizi çok daha yukarıya taşıyan Scitec L-Carnitine,yarım ampülünde 3000 mg L-Karnitin içermektedir.

Bu takviyeyi antrenman öncesinde alıp kendinizi iyi hissetmemeniz gerçekten çok zor.

Hızlı bir şekilde etki eden, tat konusunda sayısız olumlu geri bildirim alan, saf karnitin içeren Scitec L-Carnitine kesinlikle piyasanın en iyilerinden.

3. Muscletech Hydroxycut Hardcore Next Gen 110 Kapsül

zayiflamak-istiyorum-diyenlere-supplement-onerileri

Muscletech markasının 20 yıllık deneyimi ile geliştirdiği Hydroxycut serisinin yeni termojenik ürünüdür.

Muscletech Hydroxycut Hardcore Next Gen, içeriğinde L karnitin L tartarat (LCLT) ve kilo kontrolüne yönelik katkıları test edilmiş bitkiler ekstrelerin bulunduğu benzersiz bir formülasyondur.

LCLT hakkında, iskelet kaslarının protein sentezine katkıda bulunarak kas onarımı ve gelişimine yardımcı etkileri üzerine yapılan bilimsel araştırmalar bulunmaktadır. Bunun yanısıra yeşil kahve çekirdeği içerdiği yüksek kafein ile, metabolizmayı uyararak antrenman sırasında odaklanmanıza ve daha verimli kalori harcamanıza yardımcı olabilir.  Ayrıca içeriğinde barındırdığı yüksek miktarda kafein ile de antrenman performansınıza ve metabolizma hızınıza ekstra olumlu etki sağlayabilir.

4. Hardline Thermo L-Karnitin Sıvı 1000 ML

zayiflamak-istiyorum-diyenlere-supplement-onerileri

Türk bir marka olması, kısmen uygun fiyatlara sahip olması ve kaliteli içerikleri olan ürünler üretmesi sebebiyle Hardline da piyasanın en çok tercih edilen markalarından biri.

Hardline Thermo L-Karnitin ürünü ise kolay tüketilebilen, tek bir şişe içerisinde farklı tüketim alternatifi sunan, lezzetli karpuz aromasına sahip olan bir alternatif olarak özellikle L-Carnitin’i ilk kez deneyenlerin sıkça tercih ettiği bir ürün.

Sıvı formu hızlı bir emilime sahip, her servisinde ise 2000 mg L-Carnitine bulunuyor.

Hardline Thermo L-Karnitin, aynı zamanda her servisinde 100 mg kafein içeriyor. Bu sayede antrenmandaki enerji seviyesini ciddi oranda arttırabiliyor, antrenman performansına da sağlıklı kafein dozu ile katkıda bulunuyor.

Kafein içeren, performansa da katkıda bulunan, spor çantanıza atıp yanınızda taşıyarak rahatlıkla tüketebileceğiniz bir L-Carnitin alternatifi arıyorsanız; cevap Hardline Thermo L-Karnitin.

5. MHP Super CLA 1000 Mg 180 Kapsül

zayiflamak-istiyorum-diyenlere-supplement-onerileri

MHP Super CLA, 1000 mg aspir yağı kaynaklı CLA (Konjuge Linoleik Asit) içeren gıda takviyesidir. Aspir yağının aktif maddesi CLA’dır. MHP’nin her kapsülü 800 mg standardize CLA içermektedir.

Her bir servisinde (1 kapsülde), 1.000 mg Aspir Yağı (800 miligramı CLA) bulunduran MHP Super CLA, aynı zamanda yüksek servis miktarı ve fiyat/performans oranı ile tüketicilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

6. Optimum L-Carnitine 500 Mg 60 Tablet

zayiflamak-istiyorum-diyenlere-supplement-onerileri

Optimum L-Carnitine, tek tablette 500 ml L-Karnitin (L-Karnitin L-tartarat) sunar. L-Karnitin trigiliserid gibi uzun zincirli yağ asitlerini oksijen ile birlikte mitokondriye taşıyarak enerji oluşumuna yardımcı olabilir. L-karnitin, elzem amino asitler olan lizin ve metiyoninden sentezlenir.

Aktif yaşayan ve spor yapan kişilerin daha fazla olan l karnitin ihtiyacını karşılaması önemlidir.

[yasr_overall_rating]

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!