Fit HubAntrenmanKendall Jenner'ın 11 Dakikalık Tüm Vücut Antrenmanı

Kendall Jenner’ın 11 Dakikalık Tüm Vücut Antrenmanı

Kardashian’ların küçük kardeşi, seksi vücudu ve güzelliği ile moda dünyasının en gözde mankenlerinden Kendall Jenner’ın mükemmel vücut hatlarına sahip olmak ister miydiniz?

Kardashian realite şovu ile televizyon programlarını da fetheden Kendall Jenner henüz yalnızca 23 yaşında genç bir kadın. Kendall yaşına rağmen tüm dünyanın sıkı takipçisi olduğu, moda dünyasında hem girişimciliği hem de başarılı modellik kariyeri ile modacıları peşinden sürükleyen bir isim. Kendall’ın manken olmak için gereken boy ve kilo ölçülerinden öteye, adeta bu dünyadan değilmişçesine çarpıcı bakışları ve özgüveni de ona başarı ve ünü katlaya katlaya getirmeye devam ediyor.

Kendall Jenner Antrenmanlarını Asla Kaçırmıyor

View this post on Instagram

vintage Paris Hilton vibes

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Peki Kendall Jenner bu şöhretini korumak için ne kadar çalışıyor? Her manken gibi Jenner da zaman zaman sıkı diyetlere giriyor ve hiçbir zaman antrenman yapmayı aksatmıyor. Kendall’ın orantılı boy ve kilo ölçüleri, incecik beli, sıkı karın ve bacak kasları bu antrenmanların eseri.

Kendall Jenner’ın Vogue Dergisinde Yayınlanan Antrenman Programı

Manken fiziği elde etmek ve Kendall Jenner’ın antrenman programını uygulamak istiyorsanız Vogue dergisinde yayınlanan bu egzersiz programı size yardımcı olabilir. Bu program her gün 11 dakikanızı alacaktır.

View this post on Instagram

cute but she’ll rip your face off

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Egzersiz 1: Plank

Matın üzerinde yüzüstü uzanın, ayak pençelerinizi yere takarak ön kollarınız ile kendinizi destekleyerek yukarı kalkın. Dirsekleriniz ve elleriniz yerde olmalı. Sırtınızı ve kalçanızı düzleştirin karnınız sıkı ve düz olmalı. Bu pozisyonda 30 saniye beklemelisiniz.

Egzersiz 2: Straight-arm Plank

Plank pozisyonundan devam ederek harekete başlayın. Kollarınızla kendinizi yukarı kaldırın. Ellerinizin üzerinde 30 saniye kadar durun.

Egzersiz 3: Side Plank

İster plank ister straight-arm plank pozisyonunda harekete başlayabilirsiniz. Bir yanınıza dönecek şekilde bir bacağınızı diğerinin üzerine koyarak kalçanızdan yana doğru dönün. Karşıya bakarken kalçalarınızı yere doğru eğmemeye ve karnınızı sıkı tutmaya gayret ederek bu konumda 15 saniye bekleyin.

Egzersiz 4: Side Plank with Leg Lifts

Side plank pozisyonundayken üstteki bacağınızı olabildiğince yukarı açın ve geri kapayın. Bacağınızın ileri ya da geri gitmemesine kalçanızın ve karnınızın sıkı kalmasına dikkat edin. Hareketi iki bacağınız ile 5’er kere tekrar edin.

View this post on Instagram

write to me ? @laperlalingerie #LaPerla_Ambassador

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Egzersiz 5: Alternate Plank

Plank pozisyonuna dönün. Bu pozisyonda zıt bacak ve kollarınızı ileri uzatarak 15 saniye bekleyin. Hareketi diğer tarafa tekrar edin.

Egzersiz 6: Rocking Plank

Ön kollarınızın üstüne geri dönün. Plank pozisyonunda ileri geri bir şekilde kendinizi 15 dakika sallayın.

Egzersiz 7: Plank with Knee Lifts

Plank pozisyonunda bir dizinizi zıt dirseğinize 5 kere çekip geri bırakın. Hareketi diğer bacağınız ile tekrar edin.

Egzersiz 8: Sit- Ups

Klasik bir mekik hareketi uygulayacaksınız. Sırt üstü uzanın. Bel boşluğunuzu karnınızı sıkarak doldurun ve yavaş yavaş kendinizi yukarı kaldırın. 20 kere tekrar edin.

Egzersiz 9: Obliques

Sırtınız sürekli yerde ve karnınız kasılı olacak şekilde bacaklarınızı tek tek yanlara açıp kapayın, 30 saniye tekrar edin.

Egzersiz 10: Vertical Crunch

Sırtüstü uzanın. Bu sefer mekik hareketini bacaklarınız yukarıya doğru dururken uygulayacaksınız. Hareketi 20 saniye tekrar edin.

View this post on Instagram

unpublished by @mertalas + @macpiggott

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Egzersiz 11: Frog Crunch

Sırt üstü uzanın. Topuklarınızı kalçalarınıza yaklaştırarak karnınızı kasılı bacaklarınızı yana açık tutun. Mekik hareketine başlayın 15 kere tekrar edin.

Egzersiz 12: Twisted Crunch

Mekik hareketini yanlara doğru uyguluyoruz. Sırtüstü uzanın ve önce bir dizinize sonra diğer dizinize doğru mekik çekin. 15 kere tekrar edin.

Egzersiz 13: Leg Lifts

Sırtınız yerde bel boşluğunuzu doldurarak uzanın. Önce bir bacağınızı daha sonra diğer bacağınızı olabildiğince kendinize çekin. Her iki bacağınızla da 15 kere hareketi tekrar edin.

Kendal Jenner’ın antrenmanı daha çok bacak ve karın bölgelerine odaklanıyor gibi görünse bile plank hareketleri göğüs antrenmanı olarak görev görüyor ve kol, omuz ve göğüs bölgesinde de form korumaya yardımcı oluyor. Siz isterseniz bu programın içerisine ağırlık antrenmanı hareketleri de ekleyerek yağ yakımınızı ve kas kütlenizi de arttıracak bir 15 dakika yaratabilirsiniz. Deadlift ve ağırlıklı squat hareketleri de basen eritme açısından oldukça faydalı olacaktır. Bu egzersizler ile manken gibi görünmek için her gün kendinize sadece 10-15 dakika ayırmanız yeterli.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!