Fit HubFitnessEvde Kolayca Yapabileceğiniz En İyi Yağ Yakan Hareketler

Evde Kolayca Yapabileceğiniz En İyi Yağ Yakan Hareketler

Spor salonuna gitmek istemiyor musunuz? Yağ yakıcı bu egzersizleri yapmak için bir spor salonuna hatta herhangi bir ekipmana bile ihtiyacınız kalmayacak! evde kolayca yapabileceğiniz bu hareketlerle kardiyo antrenmanı yapmış kadar ter dökeceğinize eminiz!

En iyi egzersizler her zaman çoklu büyük kas gruplarını çalıştıranlardır. Bu büyük kas grupları duruşunuzdan nefes alışınıza kadar tüm vücut fonksiyonlarınızı etkiler. Metabolizma hızınıza büyük etkisi dokunan bu egzersizler, yağ yakım oranınızı da artırabilmektedir.  Basit, geleneksel bir tonlama hareketini kolayca gerçekleştirebilir ve antrenmanınıza harcadığınız zamanı verimli hale getirebilirsiniz. Çok yönlü amaçlara (kuvvet antrenmanı, kardiyo, gerdirme, vb.) ulaşmak için birçok farklı eğitim olsa da, tüm vücut kuvvet antrenmanı ve HIIT (yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman), vücut yağını çabucak yakmak için en iyisileri arasındadır. Bu konsepti rutinlerinizi oluşturan egzersizlere uygulayın ve dinamik, yağ yakıcı egzersizler haline getirin! İşte sizin için hazırladığımız evde yapabileceğiniz yağ yakma hareketleri!

En İyi Yağ Yakma Egzersizleri

1. HIIT

HIIT diğer adıyla yüksek yoğunluklu aralıklı antrenmanlar, metabolizmanızı hızlandırmak, yağ yakmak ve hatta bir dereceye kadar yağsız kas inşa etmek için çok yoğun aktivitelerden oluşan kısa patlamaları kullanır. Bunların çoğu hiç ekipman gerektirmez. HITT egzersizleri çok farklı çeşitlerde yapılabilir, kalp atış hızınızı artırarak kaslara giden oksijen miktarını artırmaları da cabasıdır!

2. 45 Dakika HIIT Kardiyo ve Abs Egzersizi

HIIT-antre

Evde kolayca yapabileceğiniz en iyi yağ yakan hareketler arasında yer alan bu egzersiz karın kaslarınızı çalıştırır göbek yağlarını küle çevirir! 45 dakika süreyle yapabileceğiniz bu egzersiz bacaklarınızı yukarı doğru çekerek yerinizde koşmaya benzemektedir. Bu hareketi olabildiğince dik bir postürde yapmanız önem taşımaktadır çünkü böylece bacak kütlenizi karın kaslarınızı kullanarak yer çekimine karşı yukarı doğru çekersiniz. Bu da özellikle göbek yağlarından ve halk arasında bel simidi diye adlandırılan yağlanmadan kurtulmanıza yardımcı olur.

3. Brutal HIIT Ladder Workout Round 2

ladder

Sınırlarınızı zorlamak için  gelişmiş bir egzersizdir. Çok klasik bir antrenman olmasına rağmen etkisi ciddi boyutlardadır. merdiven çıkıp inmeyi kapsayan bu antrenmanı olabildiğince hızlı yapabilmeniz önem taşır. Böylece kan akış hızınız artar daha fazla yağ yakar ve kas kütlesi kazanırsınız.

4. Butt ve Abs Tabata Egzersizi

Yağ yakma amaçlı kardiyolu bir egzersizdir. Kendinize meydan okumak için yeterince ağırlık kaldırın ve metabolizmanızın hızını artırın ve böylece zayıf kalmanızı kolaylaşacaktır. ayakta durarak iki elinizi önünüze paralel uzatın tek ayağınızın üzerinde durun ve diğer ayağınızı yukarı doğru arkaya kaldırın bunu 20 tekrarla 3 set halinde yapabilirsiniz.

5. Kelli’nin Süperset Tüm Vücut Gücü Egzersizi

Kalori yakma, kas yapımı, yağ yakma egzersizdir. yere sırt üstü uzanın ayaklarınızı yere basın dizlerinizden daha yukarıda olacak şekilde kalçanızı yukarıya kaldırın. Bunu yaparken iki elinize aldığınız ağırlıkları da yukarıya kaldırın ve kalçanızla senkronize biçimde göğsünüze çekin.

6. Non-Stop Dayanıklılık Kettlebell Egzersizi

30-gunluk vucut gelistirme

33 dakika toplam vücut kettlebell rutinidir. Temel kaslar için toplam vücut egzersizi; bölgesel çalışmanızı sağlar. Ağırlığı squat pozizsyonunda göğsünüze doğru çekin ve geri yere bırakın.

7. HIIT ve Güç Kombine Antrenmanı 

hiit

Hızlı spor verimi sağlar ve kasları (mümkün olan en iyi şekilde) geliştirir. Sadece zıplayabildiğiniz kadar zıplayın!

8. Burpees

Bu evde yapabileceğiniz kardiyo hareketlerindendir, karın bölgenizi vücudunuzun üst kısmını ve bacaklarınızı bir seferde çalıştırır.

9. Jackknife Crunches

crunch

Jackknife Crunches en az zamanla maksimum etki yaratmak için hem üst hem de alt karın kaslarını geliştiren bir abdominal harekettir. Özellikle bu hareket yağ yakımında çok faydalıdır çünkü ekipman olmadan güçlü karın kaslarına sahip olmak zor olabilir.

10. Lunges

Bu, eşgüdümlü hareket denge oluştururken glüt, uyluk, oblik ve alt sırt kasları çalışmaktadır.

11. Jumping Squats

jumping

Bu alıştırmayı bir veya iki dakika boyunca yapın ve bunun ne kadar zor olduğuna dair herhangi bir şüpheniz kalmadığında artık yağlarınızı yakmaya hazırsınız demektir. Bu plyometrik patlayıcı hıza kavuşmak için harikadır.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!