Fit HubMotivasyonCONOR MCGREGOR’IN ÇİFTE BAŞARISI

CONOR MCGREGOR’IN ÇİFTE BAŞARISI

İrlandalı boksör Connor McGregor, UFC tarihinde aynı anda iki kemerin sahibi olan tek dövüşçü.

Conor McGregor geçtiğimiz Cumartesi Eddie Alvarez’i ikinci raundda nakavtla yenerek bir ilke imza attı. Böylelikle tüy sıklet şampiyonluğuna hafif sıklet şampiyonluğunu da eklemiş oldu.

Conor McGregor Alvarez’i yeneceğini söylemişti ve dediğini de yaptı. İrlandalı McGregor, karşılaşmanın ilk raundunun hemen başlarında Alvarez’i hiç zorlanmadan yere serebilmişti ve karşılaşmanın ilk beş dakikasında da Conor McGregor’ın üstünlüğü devam etmişti.

Conor McGregor’ın üstünlüğü ikinci raundda da sürdürdü. Alvarez ne zaman atağa kalksa McGregor rakibinin ataklarını kolayca savuşturuyordu. Raundun sonlarına gelinirken Conor McGregor rakibi Alvarez’i bir kez daha yere serdi. İrlandalı boksör, üst üste yumruklarla rakibinin üzerine gitmeye devam ederken hakem araya girerek müsabakaya son verdi.

Tüy sıklet kemerine atıf yaparak “İkinci kemerim nerede,” diye bağırıyordu yeni hafif sıklet şampiyonu Conor McGregor. “Sadece bunu kazanmıştım ve bunu da benden almaya çalışıyordunuz.”

Karşılaşma öncesinde UFC Başkanı Dana White “McGregor şayet ikinci kemeri de sahiplenirse kemerlerden birini bırakmalı” demişti. McGregor buna pek aldırış etmişe benzemiyor ve 28 yaşındaki dövüşçünün bir sonraki amacının ne olduğunu heyecanla bekliyoruz.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!