Fit HubAntrenmanTorbayı Yumruklama Antrenmanı Son Aşama

Torbayı Yumruklama Antrenmanı Son Aşama

Kum torbasıyla yaptığınız her hareket olabildiğince patlayıcı ve seri şekilde olmalıdır.
Kum torbasıyla yaptığınız her hareket
olabildiğince patlayıcı ve seri şekilde olmalıdır.

ZİNCİRİNDEN İNDİRİN

Boks raundlarının ardından kum torbasını yere atıp aşağıdaki egzersizleri yapın…

BAG FLIPS: torbayı uzunlamasına yere yatırın, çömelin ve aniden torbanın bir ucunu havaya kaldırın. Bu hareketlerden bir set yapın, her tekrarda torbayı bir o bir bu uçtan olabildiğince hızlı şekilde kaldırın (6-8 tekrarlı 2-3 set).

SIDE-TO-SIDE JUMPS: Torbanın bir yanında ayaklarınız torbaya bitişik ve dizler atletik pozisyonda bükük halde durun. Seri şekilde torbanın üzerinden yanlara doğru zıplayın, yerle temasınız minimum olsun. (her taraf için 10 tekrarlı 2-3 set, sonra torbayı çevirin).

COMBO-TO-SPRAWL: Üç-dört yumrukluk bir kombinasyon yapın, ardından güreşteki gibi kendinizi yüzüstü yere atıp burpee pozisyonuna gelin. Tekrar ayağa fırlayıp eski konumuzu alın ve bir kombinasyon daha yapıp tekrar edin. (bir adet üç dakikalık raunddur).

 

 

Kaliteli bir ağır kum torbası yaklaşık 45 kilodur ve farklı hareketler için de kullanılabilir.
Kaliteli bir ağır kum torbası yaklaşık 45 kilodur ve farklı hareketler için de kullanılabilir.

GROUND-AND-POUND: Brezilya jiu-jitsu bineğinin üst konumundaymış gibi bir torbanın üzerine binin ve tüm gücünüzle torbayı yumruklayın. Torba yerde olduğundan ve tüm gücünüzle saldırdığınızdan bu hareket çok iyi kalori yaktırır. Kendinizi bu harekete verin ve sisteminizde zararlı olan ne varsa atın.

KNEE-ON-BELLY: Bir diz ve eliniz torbanın üzerinde olduğu halde önce bir taraftan daha sonra da diğer taraftan yumruk atın. Bu, rakibi köşeye sıkıştırıp ona yumruk yağdırdığınız durumun bir taklididir (bir adet üç dakikalık raunddur).

 

Torbanın bir o bir bu ucunu kaldırıp atmak kondisyon için bire birdir.
Torbanın bir o bir bu ucunu kaldırıp atmak kondisyon için bire birdir.

YAZI: Derek MANGI / FOTOĞRAFLAR: Dylan COULTER

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!