Fit HubBeslenme30'lu Yaşlardaki Kadınlar İçin En İyi Multivitamin Tavsiyeleri

30’lu Yaşlardaki Kadınlar İçin En İyi Multivitamin Tavsiyeleri

30’lu yaşlarda da tıpkı 20’lerinizde olduğunuz gibi canlı, enerjik ve sağlıklı kalabilmek için özellikle yıpratıcı kış döneminde destek alabileceğiniz bağışıklık güçlendirici multivitamin takviyelerini biliyor musunuz?

Kadınlar için multivitamin seçenekleri, kadınların günlük ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmalıdır. Aynı şekilde sizler de günlük beslenmenizde yetersiz kaldığını düşündüğünüz besinleri ek gıda dediğimiz multivitaminler ile desteklemelisiniz. Bu, 30’lu yaşlarınızı daha sağlıklı bir şekilde yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Yoğun Tempoya En İyi Multivitaminler

Kadınlar olarak iş, ev ve sosyal hayatı oldukça yoğun bir koşuşturma içerisinde yaşadığınızı biliyoruz. Bu süreç içerisinde yeterli beslenmenin ve bağışıklık sistemini korumanın zor olduğunu da… Bu sebeple aşağıda sizler için özellikle kış döneminde kullanmanızı önerebileceğimiz multivitamin takviyeleri sıraladık:

 

1. Eczacıbaşı Medigard Vitamin Mineral Kompleks CoQ10 30 Tablet

otuz-ustu-kadinlar-icin-en-iyi-multivitamin-haplari

Eczacıbaşı Medigard Vitamin Mineral Kompleks CoQ10 30 Tablet, içerisinde birçok farklı vitamin, mineral ve ek bileşen barındıran kompleks bir üründür. Ürünün içerisinde göz sağlığı için önemli bir antioksidan olan a vitamini, enerji oluşum metabolizmasını koruyan ve destekleyen b vitaminlerini, bağışıklık güçlendirici c ve d vitaminini ve cilt sağlığı için önemli olan e vitaminini barındırır. Ürünün mineral profiline batığımızda demir, iyot, kalsiyum, krom ve selenyum minerallerini görüyoruz. Kalsiyum içeriği her 1 tablette 200 mg kadardır. İlave bileşenlerde ise koenzim Q10 (CoQ10) bulunmaktadır. Cam şişe içerisinde 30 tablet içeren ürünün servis başı satış fiyatı 1,50 TL’dir.

2. Nature’s Supreme Multivitamin for Women 30 Kapsül

otuz-ustu-kadinlar-icin-en-iyi-multivitamin-haplari

Nature’s Supreme Multivitamin for Women 30 Kapsül, yeni sayabileceğimiz ancak 1 yıl gibi bir zaman içerisinde birçok kullanıcının beğenisini toplayan, kadınların günlük temel besin ihtiyaçları göz önüne alınarak üretilmiş bir multivitamindir. Toplam 30 adet vitamin, mineral ve ilave bileşeni ile en kapsamlı ek gıda olma konusunda iddialı bir üründür. İçerisinde göz sağlığı ve kemik sağlığını destekleyen a vitamini, yorgunluğun azaltılmasına yardımcı b vitaminleri, saç ve cilt sağlığını koruyan ve destekleyen biotin ve e vitamini, bağışıklık koruyucu c vitamini, d3 vitamini ve k vitamini bulunmaktadır. Mineral profili bakır, çinko, demir, iyot, krom, magnezyum, manganez, molibden, selenyum ve vanadyumdan oluşmaktadır. İlave bileşenleri ile kadınların genel sağlığını güçlendirmeyi hedefleyen Nature’s Supreme, turna yemişi ekstresi, koenzim Q10, kolin, lutein, likopen ve zeaksantin içermektedir. Ürünün servis başı satış fiyatı 1,30 TL’dir.

3. Ligone Beta-Glucan Probiotic Multivitamin 30 Kapsül

otuz-ustu-kadinlar-icin-en-iyi-multivitamin-haplari

Ligone Beta-Glucan Probiotic Multivitamin 30 Kapsül, sadece multivitamin içeriğine sahip değildir; ilave probiyotik mikroorganizmalar ile güçlendirilen formülü, bağırsak floranızı korumaya yardımcı olur. Ligone multivitaminin vitamin formülünde, 800 mcg a vitamini, 400 mcg folik asit (b9 vitamini) ve 300 mcg biotin (b7 vitamini) ile dikkat çekmektedir. Bu vitaminlerin yanında c vitamini, d3 vitamini, e ve k2 vitamini ve diğer b vitaminlerini içerir. Mineral içeriği sırasıyla magnezyum, çinko, demir, selenyum, bakır, manganez, krom, molibden, bor ve luteinden oluşur. İlave bileşenleri koenzim Q10, alfa lipoik asit ve beta glukandır. İçerisinde 2 milyar probiyotik karışım bulundurur. Ürünün servis başı satış fiyatı 1,30 TL’dir.

4. Solgar VM 2000 30 Tablet

otuz-ustu-kadinlar-icin-en-iyi-multivitamin-haplari

Solgar VM 2000 30 Tablet, kapsamlı içeriği ile dikkat çeken multivitaminlerden biridir. Hem enerji oluşum metabolizmasını destekleyebilecek hem protein sentezine yardımcı olacak, hem de bağışıklık sistemini koruyacak bileşenler içerir. A vitamini, b vitaminleri, c vitamini, d vitamini, e vitamini ve folik asit, bu Solgar multivitamin ürününün vitamin içeriğini oluşturur. Mineral profilinde ise, bakır, çinko, demir, iyot, kalsiyum, krom, magnezyum, manganez, molibden ve selenyum bulunmaktadır. İlave bileşenleri içerisinde bor, taurin, glutatyon, ornitin, potasyum, soya lesitini, pridoksal-5-fosfat, betain, kolin, izole soya proteini, karetonid karışımı ve bitkisel karışım bulunmaktadır. Ürünün servis başı satış fiyatı 3,13 TL’dir.

5. Supradyn All Day 30 Tablet

otuz-ustu-kadinlar-icin-en-iyi-multivitamin-haplari

Supradyn All Day 30 Tablet, en çok bilinen multivitaminlerden biridir. Hızlı bir şekilde enerji kazanmanıza ve kış aylarını daha sağlıklı atlatabilmenize yardımcı olacak vitamin, mineral ve ek bileşenler içerir. A vitamini açısından zengin bir kaynaktır. B vitaminleri ve c vitamini ile enerji metabolizmanıza olumlu etki edebilir. D vitamini, e vitamini, folik asit ve k vitamini içerir. Mineral içeriğinde ise bakır, çinko, demir, iyot, kalsiyum, magnezyum, manganez, molibden ve selenyum içerir. Koenzim Q10 ilave bileşenine sahiptir. Ürünün servis başı satış fiyatı 0,93 TL’dir.

Multivitamin Nedir?

Multivitamin, kişilerin gün içerisinde doğal beslenme yolu ile alamadıkları ya da yetersiz miktarda aldıkları besinleri takviye etmek için üretilmiş olan ek gıdadır. Vitamin ve mineral açısından yoğun formüllere sahip, markadan markaya içeriği değişebilen genellikle tablet, kapsül ve efervesan formda bulunan bu gıda takviyeleri, hiçbir zaman doğal beslenmenin yerine geçmez.

Multivitamin hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilecek bir üründür. Eğer multivitamin takviyesi kullanmayı düşünüyorsanız genel sağlık durumunuza göre size faydalı gelebileceğini düşündüğünüz ürünü doktorunuza danışarak alabilirsiniz.

Kadınlarda 30’lu yaşlardan itibaren kendini göstermeye başlayan sağlık problemlerini önleyebilmek, bağışıklık sistemini güçlendirebilmek, çeşitli cilt ve saç problemlerinden kurtulabilmek ve vücudu toksik etkilerden koruyabilmek için multivitamin takviyeleri doğal beslenmeyi destekleyecek şekilde tüketilebilir.

Multivitamin takviyelerinin 5 temel faydasını öğrenmek için tıklayın!

[yasr_overall_rating]

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!