Fit HubFitnessIFBB PHYSIQUE PRO’SU ANTRENMAN SIRLARINI AÇIKLIYOR!

IFBB PHYSIQUE PRO’SU ANTRENMAN SIRLARINI AÇIKLIYOR!

IFBB Physique Pro’su Romane Lanceford’un antrenman düzeni onu yıl boyunca formda tutuyor.

YAZAN: JOHN PLUMMER

Düşününce kulağa inanılmaz geliyor ama estetik fiziğiyle dikkatleri üzerine çeken IFBB physique pro’su Romane Lanceford spor salonuna ilk başladığında sadece ağırlıkları kaldırmakla ilgilenen tıknaz bir delikanlıydı. Sonra 2013 yılında UKBFF’de (İngiltere Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu) ilk yarışmasına katıldı ki bu deneyim onu yeni bir antrenman ve beslenme düzeni takip etmesini sağladı. Fazlalıklarında hızlıca kurtuldu ve 2015 yılında UKBBF English Grand Prix’de ve IFBB Amateur Olympia United Kingdom’da başarıya ulaştı.

M&F: Yarışma söz konusu olunca sizi en çok zorlayan ne oldu?

Romane Lanceford: Size güvenenleri hayal kırıklığına uğratmamak. Tüm bu destekler ve aldığınız bu pozitif geri dönüşlerden sonra en son isteyeceğiniz şey birilerini hayal kırıklığına uğratmak olurdu. Ancak bu aynı zamanda sizi hırslı ve gayretli tutan bir baskı da oluşturuyor.

M&F: Ne sıklıkla antrenman yaparsınız?

Her gün. Her gün antrenmanıma 4 saat ayırırım ve bu süreyi ikiye bölerim. Sabahları hızlı bir kardiyo sonrası merkez bölgemi çalıştırıp esneme ve poz verme alıştırmaları yaparım. Öğleden sonra ise ağırlık antrenmanları sonrası kardiyo.

M&F: Antrenmanların diğer rakiplerin antrenmanlarından farklı mı?

Antrenmanlarımın yoğunluğu ve her birinde uyguladığım yükün miktarı beni aslında diğerlerinden ayıran şeylerdir. Antrenmanları oldukça yoğun geçiyor: azalan setler, süper setler, piramit setler ve failure noktasına kadar götürdüğüm setler ki hepsini dinlenmeden uygularım. Kalp atış hızım hep yüksek ve böylelikle yağlarımdan kurtuluyorum.

M&F: Yaptığın antrenmanları ayrıntılarıyla planlar mısın yoksa değişikliğe gittiğin zamanlarda oluyor mu?

Haftadan haftaya antrenman planlarımı hazırlamam. İnanıyorum ki önceden antrenmanlarımı hazırlamazsam vücudumu daha iyi şaşırtabilirim. Ancak her günün başlangıcında çalıştıracağım kas grubunu seçerim ve bunu yaparken o andaki ağrı durumumu dikkate alırım.

M&F: Beslenme düzenin nasıl?

Benim için her şey sade olmalı: et, sebze ve patates. Aynı zamanda yulaf ve takviyelerime de önem veririm.

ROMANE LANCEFORD

Yaş: 26

Yaşadığı Yer: Bristol, İngiltere

Boy: 185 cm

Kilo: 95 kg

Ödüller: 2015 UKBBF Grand Prix Physique şampiyonluğu

 

 

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!