Fit HubBeslenmeGinkgo Biloba İle Kas Hacminizi Arttırın

Ginkgo Biloba İle Kas Hacminizi Arttırın

Ginkgo biloba, hem zihninizi hem de kaslarınızı düşünür!

Ginko biloba faydaları ile uzun zamandır gündemde olan bir bitkidir. Sadece popüler kültürün ürettiği bir bitki olmayan ginkgo biloba bitkisi sporcular tarafından da önemli olarak görülmektedir.

Kas yapma hedefi olanların takviye kullanım listesine kandaki oksijen kapasitesine ve kasların enerji üretimine dolaylı katkısından dolayı son dönemlerde ginkgo biloba da eklenmiştir. Arjinin gibi amino asitler ile birlikte kullanıldığında kas geliştirme konusunda ginkgo biloba daha yararlı olmaktadır.

ginkgo-biloba-ile-kas-hacminizi-arttirin

İster evde kas geliştirme hedefiniz olsun ister salonda hocalar ile, takviyeler antrenmanlardan aldığınız verimi katlamak için hazırlardır. Konu vücut geliştirme ve fitness olduğunda kas yapma programı ve diyeti hazırlarken ginkgo biloba size nasıl yardımcı olabilir diye soruyorsanız M&F uzmanlarına gelen soruların yanıtlarını sizlerle aşağıda paylaşıyoruz.

M&F Ginkgo Biloba ve Kas Gelişimini İnceliyor

Bir okurumuz, spor salonunda birisinden ginkgo biloba alması yönünde bir tavsiye duymuş ve bize buna ihtiyacı var mı diye soruyor. Cevabımızı aşağıda paylaşıyoruz.

ginkgo-biloba-ile-kas-hacminizi-arttirin

Ağırlık antrenmanı yapanların ginkgo biloba takviyesi almalarını tavsiye ediyoruz çünkü vücudunuzun kan akımının hızlanmasına yardım edebilir. Beyindeki artan bir kan akımı beyin aktivitelerini güçlendirir. Aynı şekilde, kaslarınızdaki kan akımını yükseltmek de spor salonundaki performansınıza etki edecektir. Dolayısıyla bu gıda takviyesi kas gelişimi açısından iyi bir performans arttırıcı olacaktır.

“Ginkgo biloba ağırlık antrenmanı yapanlar için harika bir takviyedir.” diyor Dr. Tim Scheett. Ginkgo bilobanın antrenmanlarınıza sağladığı faydaları aşağıda sıralıyor:

Ginkgo Biloba ve Antrenmana Etkileri

1. Bu bitki kaslarınıza giden kan akımını arttırmaktadır. “Kaslarınızdaki kan akımını arttırırsanız dokulardaki oksijen, takviye ve hormon miktarını yükseltirsiniz.” diyor Scheett. “Buna ek olarak, kan akımını yükseltmek atık maddelerden ve toksinlerden kurtulmanıza yardım eder. Bu da toparlanma ve hacminizi geliştirir.”

Ginkgo Biloba ürünlerini incelemek için bu linke tıklayabilirsiniz.

2. Ginkgo biloba bir antioksidan olarak da görev alabilir. “Bazı araştırmalar, bu bitkinin serbest radikallere karşı savaştığını göstermektedir.” diye bilgi veriyor Scheett. Serbest radikaller egzersiz gibi nedenlerden dolayı meydana gelen zararlı serbest radikallerdir. Antioksidanlar bunlarla savaşarak hücreleri bu serbest radikaller karşı daha dirençli kılmaktadır. (1)

3. Metabolizmanıza da faydalı olabilir. Yağsız kas kütlelerini korumak isteyen vücut geliştirme sporcularının yüksek metabolik hıza sahip olmaları bir artıdır. “Metabolizma hızındaki bu artışın, kaslara giden oksijen ve besin maddelerindeki artıştan kaynaklandığını düşünüyoruz.” diyor Scheett.

4. “Kan akımını arttırarak kas gelişiminizi ivmelendirmek istiyorsanız, ginkgo bilobayı arjinin ile birlikte alabilirsiniz.” diye bilgi veriyor Scheett. Arjinin nitrik oksit (NO) üretimini arttıran bir amino asittir. Arjinin ve NO ürünleri kaslarınıza, oksijeni, besin maddelerini ve hormonları taşımada yardımcı olmaktadır. Çoğu insan, bu ürünleri kullandıktan sonra kaslarına giden kan akımında bir artış gözlemlediklerini bildirmişlerdir.

[ls_content_block id=”13465″]

En iyi verimi almak için ginkgo biloba ve arjinini birlikte alın. 3-5 gram arjinin ya da bir NO ürününü günde üç kez alın. Bir dozu antrenmandan 30 dakika önce kullanabilirsiniz. Sadece ginkgo biloba almak için ise 40-60 mg’lık bir dozajı günde 3 kez alın.

Unutmayın; bu bitki diğer takviye ve ilaçlarla etkileşime girebilir. Ginkgo biloba ya da başka bir bitki kullanmadan önce botanik bilgisi olan uzman bir doktordan yardım alabilirsiniz.

Yazan: Steve Stiefel

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!