Fit HubBeslenmeGönül Rahatlığı ile Alabileceğiniz En İyi Weider Ürünleri

Gönül Rahatlığı ile Alabileceğiniz En İyi Weider Ürünleri

Weider Nutrition International Inc. firması, toz formunda protein tozları ve karbonhidrat kombinasyonlu ürünler, toz veya sıvı formunda amino asit içerikli ürünler ve yağ yakıcı ürünler üreten bir firmadır. Ayrıca firma, Tiger’s Milk gibi farklı isim altında ama kendisine ait protein ve enerji barlarının yanı sıra, içime hazır protein drinklere kadar hemen hemen her formda üretim yapmaktadır. Bunun yanında başka birçok markaya da fason imalat yapabilen global üretim kapasitesine sahip bir firmadır. 1990’lara kadar dünya pazarının dönemsel ihtiyaçlarına cevap veren bu ürünler genelde vücut geliştirmeciler ve ağırlık sporları ile ilgilenen sporcular için üretilmekte ve satılmakta idi; ancak  1990’lardan sonra Weider Nutrition International Inc., özellikle dayanıklılık gerektiren bütün spor branşları ve fiziksel performansını geliştirmek ve korumak isteyen her kesimden insanlar için de sporcu gıdaları üretmeye başladı. Gelişmiş bir pazarlama ağı kullanan birçok firmanın aksine Weider, ürünlerini Wal-Mart ve Costco gibi perakende/indirim mağazaları dahil 38,000 satış noktasında ve General Nutrition Center zinciri gibi sağlıklı yiyecek hizmeti veren shoplarda halen satmaktadır. Ayrıca, firmanın ürünleri şu an 42 ülkede satılmaktadır. Dolayısıyla, genel itibariyle sağlıklı olduğu kabul edilen sporcu gıdalarına ve gıda takviyelerine olan talebin büyüdüğü ve bu ürünlerin yararlı olduğunu gösteren araştırmaların sayısının arttığı yıllar içinde görülmüştür ve devamı görülmektedir.

Firmanın yoğun çalışmaları sonucu ortaya çıkan geniş ürün yelpazesi arasından, gönül rahatlığıyla  kullanabileceğiniz en iyi Weider ürünlerini sizler için belirledik:

1. Weider Premium Whey Protein Tozu 2300 Gren-iyi-weider-supplementleri

1 ölçek (30 gr) Weider premium whey protein tozu ürünü, 117 kcal olup, 23 gr protein, 2.4 gr karbonhidrat, 1.8 gr şeker ve 1.6 gr yağ içermektedir.

Ürün içeriğinde bulundurduğu ultrafiltrasyon yöntemiyle üretilmiş whey proteini ve sahip olduğu amino asit profili ile kendisini bir adım öne çıkarmaktadır. Weider protein tozu ürününün, diğer konsantre whey protein ürünlerine göre kana karışım süresi daha hızlıdır. Bunun nedeni, içeriğinde %20 oranında bulundurduğu “ultrafiltrasyon” yöntemiyle üretilmiş %60 konsantre whey protein içeriğine ek olarak, %20 whey protein izolesi bulundurmasıdır. Bu izole whey proteinin emilimi ve saflığı, konsantre whey proteine göre daha yüksektir. Ayrıca weider whey protein ürününün sahip olduğu whey proteinin biyolojik değeri “100”dür. Bu özelliklerinden dolayı da performans yönünden gayet başarılı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

2. Weider Pure Creatine 250 Gren-iyi-weider-supplementleri

Weider Pure Creatine, %100 saf (Creapure) dünyanin tek Mikronize Kreatin Monohidrat üreticisi olan Alman firmasi ALZCHEM tarafindan üretilmistir.

Mikronize formda olan Creapure daha hızlı bir emilime sahiptir. Weider Pure Creatine ATP’nin (enerji) kaslarda daha uzun süreli kalmasını yardımcı olabilir.

Her 1 servisinde (3.4 gr) 3 gr Creapure kreatin içeren Weider Pure Creatine, 73 servis içermektedir ve ürünün servis başına maliyeti 1.22 TL’dir.

3. Weider Premium BCAA Powder 500 Gren-iyi-weider-supplementleri

Weider, boşuna en sevilen markalardan biri değil. Hiçbir ürünü hayal kırıklığına uğratmıyor.

Weider Premium BCAA da markanın diğer tüm ürünleri gibi oldukça başarılı. Tropik tatları ve kaliteli içeriğiyle son derece üstün bir BCAA takviyesi.

Weider BCAA‘nın servisinde 2:1:1 lösin, izolösin ve valin oranında 6 gr BCAA bulunmaktadır.

Bir BCAA takviyesinde aradığınız tüm özellikleri bulunduran Weider Premium BCAA, tavsiye edebileceğimiz ve denemenizi önerebileceğimiz bir diğer ürün.

4. Weider Glutamine 400 Gren-iyi-weider-supplementleri

Weider L-Glutamine, %100 saf ve serbest formda üretilmiş bir amino asit ürünüdür.

Kyowa patentli olan ve üst düzey bir ham madde kalitesine sahip olan Weider Glutamine, amino asit havuzunun %60’ını oluşturduğu için en önemli amino asitlerden biridir.

Weider Glutamine 1 kutuda 80 servis bulundurmaktadır. Her bir servisinde 5 gram glutamin bulunan ürünün servis başı maliyeti 3,11 TL’dir.

5. Weider Whey Aminos 300 Tableten-iyi-weider-supplementleri

Weider Whey Aminos, tablet formda olan bir kompleks amino asit ürünüdür.

Tamamen Whey proteinden elde edilmiş amino asitler içeren Weider Whey Aminos, sporcuların günlük amino asit ihtiyacını karşılamaya yardımcı olabilmektedir.

Özellikle başlangıç ve orta seviye sporcuların tercih edebileceği Weider Whey Aminos, whey proteinden elde edildiği için kolayca sindirilebilmektedir.

Her bir servisinde (6 tablet), 18 farklı amino asit bileşeni içeren Weider Whey Aminos’un bir kutusu 50 servis olup, ürünün servis başına maliyeti 5.98 TL’dir.

6. Weider Mega Mass 2000 3000 Gren-iyi-weider-supplementleri

Piyasanın en popüler markası olan Weider’in gainer ürünü olan Weider Mega Mass 2000, gerçek bir karbonhidrat bombası. Vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin multivitamin içeriğine sahip olan Weider gainer size kilo ve hacim konusunda gerçek bir destek.

Özellikle bulk döneminde kilo veya hacim desteği isteyenler için tercih edilebilecek bir ürün. Tek servisinde 1.5 ölçek tüketmeyi öneren Weider’in Mega Mass ürününün her servisinde 319 kalori, 69 gram karbonhidrat, 13 gram protein ve 1 gram yağ bulunuyor. Yağ oranı düşük olduğu için, gerçekten kaliteli bir kalori kaynağı.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!