Fit HubBeslenmeYağlanmadan Kaslanmak İsteyenler İçin Piyasadaki En İyi 5 Karbonhidrat Tozu

Yağlanmadan Kaslanmak İsteyenler İçin Piyasadaki En İyi 5 Karbonhidrat Tozu

Karbonhidrat Tozu Nedir? Karbonhidrat Tozu Ne İşe Yarar?

Dünya üzerinde birçok insanın, aşırı kilolar yüzünden şikayet ettiğini biliyoruz. Ancak, bu kişilerin aksine kilolu olmayıp aşırı zayıflıktan şikayet eden insanlar da bulunmaktadır.

Karbonhidrat tozu, kısaca söylemek gerekirse kilo aldırıcı bir tozdur. Bu nedenle, aşırı zayıf olan insanların rahatlıkla kilo alabilmeleri için karbonhidrat tozları devreye girmektedir diyebiliriz ve burada karbonhidrat tozu niçin kullanılır sorusunun cevabını vermiş oluruz. Piyasada karşınıza mass gainer karbonhidrat tozu olarak da çıkabilecek olan karbonhidrat tozunun, isminden de anlaşılacağı gibi amacı kullanacak olan kişiye karbonhidrat takviyesi yapmaktır. Ancak her ne kadar bu karbonhidrat tozları ürünlerinin amacı karbonhidrat takviyesi yapmak olsa da içeriğinde sadece karbonhidrat değil, yüksek miktarda protein, yağ, şeker, çeşitli vitaminler içerir. Bu nedenle buna protein ve karbonhidrat tozu karışımı desek yeridir aslında.

Karbonhidrat Tozunu Kimler Kullanmalı?

Kilolu insanlar, daha yavaş metabolizmaya ve yüksek karbonhidrat deposuna sahip oldukları için bu tarz ürünlere yönelmeleri gereksiz olacaktır. Ancak bu durum aşırı zayıf ve hacim kazanmak isteyen insanlar için geçerli değildir. Spor yapan veya yapmayan herkes, hacim ve kilo almak için karbonhidrat tozu kullanımına başvurabilir. Ölçek başına yüksek kaloriye sahip olduklarından dolayı, tüketilen yiyeceklerden karşılanamayan kalori ve karbonhidrat miktarını karbonhidrat tozlarından karşılamak mümkün olacaktır. Karbonhidrat tozu neden kullanılmadır sorusunun cevabı olarak kilo almak için diyebiliriz. Genellikle zayıf olan insanlar kilo almak amacıyla bu kilo aldırıcı karbonhidrat tozu ürünlerinin kullanımına başvurmaktadır. Bu ürün tabi sadece zayıf kişiler için değil, aynı zamanda yağlanmadan kaslanmak isteyenler için de iyi bir alternatiftir. Karbonhidrat tozu kullanımı hakkında ufak bir örnek vermek gerekirse: Günde 1000 kalori harcadığınızı ve yemeklerden günlük olarak 800 kalori aldığınızı varsayalım. İşte bu gibi kalori açığı oluşan durumlarda gerekli miktarı karşılayabilmek için karbonhidrat tozunu kullanabilirsiniz.

Supplementler.com uzmanları size araştırma ve karşılaştırma sürecinizde yardımcı olmak adına piyasadaki en kaliteli karbonhidrat tozu alternatiflerini hazırladı.

Piyasadaki En İyi 5 Karbonhidrat Tozu

5- Optimum Serious Mass 5450 Gr

Optimum Serious Mass, 1257 kalorilik servisiyle kilo alamadığını iddia edenlerin imdadına yetişen bir ürün. Böylesine yüksek miktarda bir kaloriyi beslenmenizin içerisine dahil ederek, kilo almamanız oldukça zor.

Kalori canavarı içeriğinde; 250 gram karbonhidrat, 50 gram protein ve yalnızca 4 gram yağ bulunuyor.

Uygun fiyatlı, etkili, açılıp kapanabilen poşeti sayesinde kolay kullanılabilen bu ürün en çok tercih edilen kilo aldırıcılardan biri.

Kreatin ve glutamin bakımından da zengin bir içeriğe sahip olan Optimum Nutrition karbonhidrat tozu, çok zengin bir multivitamin içeriğine sahip.

Kalsiyum kazeinat, yumurta proteini ve konsantre whey proteini içeren kompleks protein ve karbonhidrat kaynağı olan Serious Mass, gerçekten “ciddi bir kütle” eklemenize yardımcı olacak!

4- Nutrever Gainer Formula 3000 Gr

Nutrever Gainer Formula 3000 Gr, toz formda olan ve yüksek miktarda karbonhidrat içeren bir gainer ürünüdür. Birçok gainer ürününe göre daha fazla protein içeren Nutrever Gainer Formula, özellikle bulk ve kilo alma döneminde protein oranına dikkat eden sporcuların tercih edebileceği bir üründür.

Servis başına 33,5 gr protein, 36,5 gr şeker ve 82 gr karbonhidrat kazandıran ürün, B6 vitamin desteğine sahiptir. Maltodekstrin, früktoz, dekstroz ve vaksi mısır nişastasından oluşan kompleks bir karbonhidrat içeriğinden oluşur.

3- Multipower Mass Gainer 5440 Gr

Alman kalitesini yansıtan büyük markalardan Multipower’ın kilo aldırıcı ürünü Multipower Mass Gainer da bir diğer kaliteli içeriğe sahip ürün. Her servisinde 5 ölçek olarak tüketilmesi önerilen Mass Gainer’ın her servisinde 636 kalori, 38 gram protein, 82 gram karbonhidrat ve 17 gram yağ bulunmakta.

Yüksek protein oranıyla dikkat çeken Multipower karbonhidrat tozu, protein içeriğinde hem whey protein, hem süt proteini, hem de yumurta beyazı bulunuyor. Bu nedenle protein oranı yüksek beslenme düzeni olan kişilere tavsiye edilen bir ürün.

2- Nutrend Mass Gain Gold 3000 Gr

Nutrend Mass Gain Gold 3000 Gr, servis başına 382 kalori ve 26 gr protein sunan toz formundaki mass gain ürünüdür. Antrenman öncesi karbonhidrat depolarını doldurmayı, antrenman sonrasında ise toparlanmayı hızlandırmayı amaçlayan ürün; B grubu vitaminler ile E vitamin ve folik asit takviyesi içerir. Su ile karıştırılarak rahat bir içim ve kolay kullanım sağlayan Nutrend Mass Gain Gold, kalsiyum içeriği sayesinde de normal enerji oluşumuna katkıda bulunur.

1- Scitec Volumass 35 Gainer 2950 Gr

Son zamanların yükselen markalarından Scitec, protein oranı yüksek olan Scitec Volumemass ile kilo almak isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünlerden birini piyasaya sürdü. BCAA bakımından zengin olan amino asit profiliyle spor yapanlara toparlanmada da destek sağlayan Scitec Volumemass, gerçekten etkili bir kilo aldırıcı. Protein ve karbonhidrat oranının neredeyse eşit olması, ürünü hem protein hem de karbonhidrat kaynağı olan bir supplement haline getiriyor.

Ek olarak içerdiği taurin ve kreatin monohidrat, antrenman performansını arttırmaya yardımcı oluyor. Yağ oranının düşük olması da spor yapan ve kas kütlesi eklemek isteyenlerin dikkatini çekiyor. Scitec Volumemass; 189 kalorilik tek servisinde 24 gram karbonhidrat, 19 gram da protein bulunduruyor.

Karbonhidrat Tozu Fiyatları

Karbonhidrat tozu fiyat konusuna da değinecek olursak sabit fiyat vermek mümkün değildir çünkü, ürün fiyatları marka, servis sayısı ve içerdiği ham madde kalitesi gibi değişkenlerden ötürü çeşitlilik göstermektedir. En ideal seçim, yukarıda verilen ürünlerin linklerine tıklayarak tek tek servis sayısını ve fiyatlarını inceleyerek, yaptığınız bu fak çaplı araştırma sonucu karşınıza çıkan en ucuz karbonhidrat tozu ürününü satın alıp kullanmaya başlayabilirsiniz .

[yasr_overall_rating]

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!