Fit HubBeslenmeKilo Almak İsteyenlerin Gözü Kapalı Kullanabileceği Piyasadaki En İyi 5 Gainer

Kilo Almak İsteyenlerin Gözü Kapalı Kullanabileceği Piyasadaki En İyi 5 Gainer

“Gainer nedir, hangi amaçla kullanılır, piyasadaki en iyi gainer ürünü hangisidir” sorularına sahipseniz sizin için mükemmel bir rehber hazırladık!

Muhtemelen kilo almakta zorluk çektiğiniz için bu yazıdasınız ve uzun süredir denemenize rağmen kilo alamıyorsunuz. Tüm sorularınızı yanıtlamadan önce kısaca gainer ürünlerinden size bahsetmek istiyoruz.

Gainer Nedir?

Doğal beslenmenize ekleyebileceğiniz, kilo aldırıcı olarak da bilinen gainer ürünleri özellikle vücut geliştiriciler tarafından bulk döneminde kullanılmaktadır. Gainer ürünleri birçok farklı makro besini bir arada bulundurur ancak karbonhidrat oranları yüksek olduğu için temelde kilo alımına yardımcı olur.

İşte gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, piyasadaki en iyi 5 gainer:

1. Supplementler.com Gainer

Piyasadaki sağlam deneyimine Türk supplement ürünlerini de eklemek isteyen Supplementler.com, Gainer ürünü ile dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Dikkatle hazırlanmış olan Supplementler.com Gainer her 3 ölçeğinde (yani 1 servisinde) toplam 670 kalori içeriyor.

Ürün profiline baktığımızda 1 serviste 135 gr karbonhidrat, 26 gr protein olduğunu görüyoruz. Ürün ayrıca birçok farklı vitamin ve mineral ile de zenginleştirilmiş durumda.

Supplementler.com Gainer 1 servisinde 440 mg ek kreatin içermesi nedeniyle sporcular tarafından ilgi görüyor.

Supplementler.com Gainer 300 Gr ürününü incelemek için tıklayın!

2. Scitec Volumass

Son zamanların yükselen markalarından Scitec, protein oranı yüksek olan Scitec Volumemass ile kilo almak isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünlerden birini piyasaya sürdü. BCAA bakımından zengin olan amino asit profiliyle öne çıkıyor. Protein ve karbonhidrat oranının neredeyse eşit olması, ürünü hem protein hem de karbonhidrat kaynağı olan bir supplement haline getiriyor.

Ek olarak içerdiği taurin ve kreatin monohidrat, iyi bir antrenman çıkarmak isteyenlerin odağı olmasını sağlıyor. Yağ oranının düşük olması da spor yapan ve kas kütlesi eklemek isteyenlerin dikkatini çekiyor.

Scitec Volumass; bir serviste yaklaşlık %38 protein, %50 karbonhidrat sunuyor. Ayrıca 1 serviste 1,1 gr kreatin monohidrat içermesi onu birçok gainer ürününden farklılaştırıyor.

Scitec Volumass 35 Gainer 2950 Gr ürününü incelemek için tıklayın.

3.Olimp Gain Bolic

Olimp Gain Bolic ürününün tercih edilme sebebi, fiyat/performans oranındaki başarısı olarak gözükse de içeriği de bir o kadar zengin.

Olimp Gain Bolic 6000’in içeriğinde, yavaş salınımlı micellar kazein proteini, ultra filitre edilmiş whey ve yumurta proteini, Creapure kreatin ve tauirin gibi önemli besinler içeriyor. Olimp Gain Bolic 6000’in 1 servisinde 376 kalori, 15 gram protein yer alıyor.

Sporcuların pek çok ihtiyacını tek ölçekte buluşturan Olimp Gain Bolic 6000, sporcuların bulk ya da kilo alma dönemlerinde onlara destek oluyor.

Olimp Gain Bolic 6000 ürününü incelemek için tıklayın.

4. Bigjoy Big Mass

Yüksek protein içeren çorba, ekmek ve makarna gibi sporcuların ihtiyaçlarına yönelik gıda ürünleriyle öne çıkan Big Joy markasının yeni gainer ürünü, %75 yüksek karbonhidrat oranı ve amino asit ilaveli olması nedeniyle, sektörde adından söz ettiriyor.

Big Joy Big Mass Gainer, her servisinde 75 gram karbonhidrat, 16 gram protein kompleksi ile 3 gram ek amino asit karışımı içeriyor. Tüm bunların yanı sıra vitaminler ile desteklenmiş formülü ile de öne çıkıyor.

Big Joy Big Mass 5000 Gr ürününü incelemek için tıklayın.

5. Optimum Serious Mass

Optimum Serious Mass, 1252 kalorilik servisiyle kilo alamadığını iddia edenlerin imdadına yetişen bir ürün. Böylesine yüksek miktarda bir kaloriyi beslenmenizin içerisine dahil ederek, kilo almamanız oldukça zor.

Kalori canavarı içeriğinde; yaklaşık 250 gram karbonhidrat, 50 gram protein ve 4,8 gram yağ bulunuyor.

Uygun fiyatlı, etkili, açılıp kapanabilen poşeti sayesinde kolay kullanılabilen bu ürün en çok tercih edilen kilo aldırıcılardan biri. Kreatin ve glutamin bakımından da zengin bir içeriğe sahip olan Optimum Serious Mass, çok zengin bir vitamin ve mineral içeriğine sahip.

Kalsiyum kazeinat, yumurta proteini ve konsantre whey proteini içeren kompleks protein ve karbonhidrat kaynağı olan Serious Mass, gerçekten “ciddi bir kütle” eklemenize yardımcı olacak!

Optimum Serious Mass 5450 Gr ürününü incelemek için tıklayın.

Nasıl Kilo Alınır?

Kilo almak tamamen enerji dengesiyle ilgilidir. Yaktığınız kalorinin fazlasını tükettiğiniz her koşulda kilo alabilirsiniz. Yaktığınız kaloriden ne kadar fazla kalori tüketirseniz, o kadar çok yağlanırsınız. Eğer yağlanmadan kilo almak istiyorsanız, belli sınırlar içinde yemeniz gerekecektir. Hızlı kilo almanın en iyi yolu, haftada en az beş kez fiziksel aktivite gerçekleştirerek kas kazanımına odaklanmaktır (1).

Neden Kilo Alamıyorsunuz?

Kilo alamıyorsanız, muhtemelen ne kadar fazla kalori yaktığınızın bilincinde değilsiniz. Çok yediğiniz halde kilo alamadığınızı düşünseniz de aslında yeterli miktarda kalori tüketmiyorsunuz. Bunun sebebi enerji dengenizin farkında olmamanız da olabilir, iştahınızın azlığı da olabilir. Sebep her neyse, bu sebebin üzerine gittiğinizde kilo almanız çok kolay.

Ayrıca kilo alamamanızın bazı başka nedenleri de olabilir. Kilo alamamak ve düşük kilolu olmakla ilişkili en yaygın sağlık problemleri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Zayıf bağışıklık sistemi
  • Vitamin eksiklikleri
  • Anemi
  • Böbrek hastalığı
  • Yorgun hissetmek veya düşük enerji seviyelerine sahip olmak (2)

Bu gibi sağlık problemlerine sahipseniz ya da kendinizi aşırı halsiz ve yorgun hissediyorsanız en kısa zamanda bir doktora görünmeniz en iyi seçenek olacaktır.

Belirli bir sağlık sorununuz olmadığını varsayarsak bulking döneminde kas olarak kilo almak amaçlanır. Protein ihtiyacı yeterli enerji sağlanacağı için hemen hemen aynı kalırken, yağ ihtiyacı da çok fazla değişmez. Asıl kalori kaynağı olarak karbonhidrat artırılır. Fazla karbonhidratı tüketecek iştah, zaman, istek herkeste olmayabilir. Bu nedenle, tüm bu faktörlere meydan okuyan gainer supplementleri devreye girer.

Hem tüketimi kolay hem iştah gerektirmeyen hem de ekstra zaman almayan gainer ürünleriyle hızlı ve etkili bir şekilde bol miktarda kaloriyi vücudunuza alabilirsiniz. Üstelik bu kaloriler, bir sporcunun ihtiyacı olan karbonhidrat ve protein ağırlıklıdır. Bu nedenle gainer kullandığınızda, etkili bir kilo artışı sağlayabilirsiniz. Tükettiğiniz besinleri, kas yapmaya uygun değerlerde tükettiğiniz takdirde kas ağırlıklı kilo artışı gözlemleyebilirsiniz.

Hemen hemen her gainer deneyen kullanıcıda etkisini apaçık bir şekilde gösteren bu ürünlerden piyasada oldukça fazla seçenek var. Biz de sizlere kolaylık sağlamak adına, sizleri piyasadaki en iyi gainer ürünlerine yönlendirmek istedik. Ancak ne olursa olsun, takviye ürün kullanmadan evvel bir uzmana danışmanızda fayda var.

8 YORUMLAR

  1. Öncelikle merhabalar benim iştahım gayet acik çok yemek yememe rağmen kilo alamıyorum bunun sebebi ne olabilir

  2. belirtilerin hiç biri bende yok ama önceki yorumumda da belirttiğim gibi kilo almakta çok zorlanıyorum. Birkaç ürün kullandım fakat bir süre kilo almama yardımcı oldu sonrasında yine aynı kilodayım. Bu ürünlerin yararı olacağını düşünüyorsanız bunları da denemek lazım.

  3. kilo ve iştah konusunda sıkıntılı olanlara tavsiyem B12 kullansınlar–eczanlerde bulabiliriler..

  4. 39 yasindayim 52 kiloyum 1.70 boy metobolizmamin hizli calistigini soyluyor doktorlar sizin tavsiye edebileceginiz bi urun varmi hizli bi sekilde kilo alabilecegim

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!