Fit HubFitnessAsla Antrenman Kaçırmayan ve Sonuç Alanların 7 Sırrı

Asla Antrenman Kaçırmayan ve Sonuç Alanların 7 Sırrı

Hepimizin motivasyonu yüksek, antrenman yapmaktan bıkmayan bir tanıdığı vardır. Sayısız Instagram paylaşımı, spor salonundan fotoğraflar ile aklınıza kazınmış olan bu spor bağımlısının aldığı sonuçlar da ortadadır. Hiç antrenman kaçırmadığı gibi, sürekli daha iyiye evrilmeye devam eder.

Dışarıdan gözlemleyemeseniz dahi, bu insanlar da antrenmanlardan bıkarlar ve devamlılık konusunda zorlanırlar. Birçok profesyonel sporcu, alarm çaldıktan sonra güne epey zor başladıklarını da söylemektedirler.

Peki bu insanları motive eden tam olarak nedir? Ne olursa olsun, karda kışta antrenman yapan bu insanların sırrı nedir? İşte o sırları açıklıyoruz:

Her Şartta Antrenman Yaparlar

Tatil için otel seçerken spor salonu kriterine dikkat eden birinden nasıl antrenman kaçırmasını bekleyebilirsiniz ki? Bu kritere bakmasa dahi, gerekirse otel odasında 30 dakikalık bir antrenman yapmaya çekinmeyecek olan spor bağımlısı, önemli olanın istemek olduğunu ağzından düşürmez.

Mutlaka antrenman yapacağını içten içe bildiği için, her şarta ve her koşula hazırdır!

Kendilerinden İyi Antrenman Partnerleriyle Çalışırlar

Onlara bir şey kattığını düşünmedikleri kişilerle antrenman yapmayan spor bağımlıları, bir şeyler öğrenmeye heveslidirler.

Ayrıca kendilerini sporu ekecek gibi hissettiklerinde, kendilerinden daha iyi bir sporcunun salona gittiğini görünce motivasyonu kaybetmeme yolunda ilerlemeye devam ederler. Daima güvenebilecekleri, onlara değer katacağını düşündükleri kişileri seçen spor bağımlıları doğru insanlarla çalışırlar.

Antrenman Aksattıkları Takdirde Mutlaka Borçlarını Öderler

Spor bağımlıları, yapmadıkları antrenmanları elbet bir gün yaparlar. Ayrıca eğer keyfi bir aksatma yapıyorlarsa, bunun bedelini spora iyi gelecek bir cezayla öderler.

Kimi sporcular, bilinçli bir şekilde geciktiklerinde spor salonuna para ödeyecek kadar mazoşist bile olabilirler. Boş yere para harcıyor hissine kapılıp, devamlılığı bozmamak için direnmeyi seçerler.

Sürece ve Sürecin Onlara Sunacağı Katkıya Odaklanırlar

3 gün antrenman yapıp, baklava kaslarının çıkıp çıkmadığını kontrol etmezler. Tersine, bu sürecin uzun ve emek harcamak gereken bir süreç olmasına bağımlıdırlar.

Antrenmanı aksattıklarında zaten asla iyi hissetmezler. Antrenman aksatıp, gece eğlenmek için dışarı çıksalar dahi antrenmanı aksatmış olmanın olumsuzluğunu hissederler. Bunun bilincinde hareket ettikleri için, antrenmanları aksatmazlar.

Daha Hırslı Antrenman Yapabilmek Adına Yarışmalara Katılırlar

Image result for running competition

Atletik hedefleri doğrultusunda bir yarışma seçip, o yarışmaya odaklanarak devamlılığı sağlayan spor bağımlıları hırslıdırlar. Bir güne odaklanıp, o güne yönelik ciddi bir planla hareket ettiklerinde kendilerine kesin bir hedef çizdikleri için iyi hissederler.

İlk 5 bin kilometre koşu olur, CrossFit yarışması olur, vücut geliştirme yarışması olur… Hedefleri ne ise o doğrultudaki bir yarışmayı seçerler ve hedefe kilitlenirler.

Spora Bir Zorunluluk Değil, Alışkanlık Olarak Bakarlar

Image result for fitness is a habit

10 yıl boyunca aksatmadan antrenman yaptığınızda, antrenmana gideceğinizi düşünmezsiniz bile. Artık antrenman yapmak, diş fırçalamak gibi bir alışkanlığa dönüşmüş olur. İşte sporu asla aksatmayan kişiler, ilk günden itibaren sporu bu şekilde algılayarak antrenman yaparlar. Aksi takdirde başarılı olamayacaklarını bilirler.

Geri Adım Atmayı Bilirler

Image result for training with light weights

Tabii ki sürekli ilerlemek, sürekli gelişmek bir noktadan sonra gerçekçi olmayacaktır. Sporu alışkanlık haline getirmiş kişiler de bunun bilincindedirler ve gerektiğinde geri adım atmayı bilirler.

Antrenmanlara ara vermek, ağırlıkları azaltmak, vücutlarına daha az yüklenmek gibi seçeneklere sahip olduklarının daima bilincindedirler. Dolayısıyla doğru zamanda doğru kararı alabilirler ve sakatlık riskini almazlar. Kolay demotive olmazlar.

Sizler de antrenmanları aksatmamak ve iyi bir noktaya gelmek istiyorsanız, bu alışkanlıklara sahip olmak için çaba sarfetmelisiniz. Çabanız, er ya da geç sonuç verecektir!

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!