Fit HubBeslenmeDaha iyi Karın Kasları İçin 4 Supplement

Daha iyi Karın Kasları İçin 4 Supplement

Derin ve göze çarpan karın kasları kimin hayali değil ki? Ama hayal etmeyi bir kerana bırakırsak eğer, böyle bir vücuda sahip olmak için yapmanız gereken birçok şey bulunmaktadır. Kaslanmak ve daha da hacimlenmek istiyorsanız önceliğiniz kaliteli ve işe yarar egzersizler seçmektir. Spor salonuna gitmek veya evde boş zamanlarınızda antrenman yapmak yeterli olmaz, aynı zamanda bunları düzenli ve tutarlı bir şekilde yapmanız gerekir.

Aslında bakarsanız istediğiniz vücuda sahip olmak için sadece spor salonuna gitmek veya evde deliler gibi antrenman yapmak da yeterli değildir. Bunun yanında diyetinize ve beslenmenize de çok ciddi odaklanmanız gerekir. Bu yolda kullanacağınız tüm gıdalar ve takviyeler titizlikle seçilmeli ve düzenli tüketilmelidir. Yani karın kası için protein tozu kullanmak da önemli bir ayrıntıdır. Tükettiğiniz her takviye gıdaların yanında kas gelişiminizin ve hacminizin artma  oranını hızlandırmaya yardımcı olur. Kadınlarda karın kası ve erkeklerde karın kası aynı oranda özen gerektiren çalışmalar ve tüketilen kaliteli gıdalar sonucu ortaya çıkar.

Proteinin vücut geliştirme ve genel insan büyümesinde oynadığı rolü zaten biliyoruz. Bu nedenle, karın kaslarınız ve vücudunuzun diğer tüm kasları için ihtiyaç duyulan en önemli şeylerden biri protein tüketmektir. Bununla birlikte, protein takviyelerinin yalnızca sık egzersizlerle desteklendiğinde etkili olacağını ve sağlıklı beslenmenizden ödün vermemeniz gerektiğini de unutmamanız gerekir. Sadece protein tozu ile beslenmek asla yeterli olmayacaktır. Kaliteli takviyeler, hedeflediğiniz şeye ulaşmanıza yardımcı olacak harika araçlardır ve biz de bu yazımızda, dikkat çeken six pack ve vücut geliştirme serüveninize yardımcı olacak en iyi dört protein karışımından bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz bu protein takviyelerinden yararlanın ve karın kaslarınızı hızlıca şekillendirin!

Whey Protein

Sütten alınan iki tür protein vardır. Birincisi kazein, ikincisi ise peynir altı suyu proteinidir. Peynir altı suyu proteini olarak da bilinen whey protein, kendileri için günlük bir protein hedefi belirlemiş olan kişiler üzerinde oldukça fayda gösterir. Bir bakıma whey protein, potansiyel olarak diyabet sorunlarınızı aşmanıza bile yardımcı olabilir. Bunun nedeni, içinde bulunan L-sistein amino asitidir. Peynir altı suyu proteini vücuttaki yağlardan kurtularak kas gelişimine yardımcı olur. Whey proteinin böbreğe zararlı olmadığına da dikkat çekmek gerekir.

Kreatin

Kreatin, kas kütlesini artırdığına ve sporcuların güç patlamaları elde etmelerine yardımcı olduğuna inanılan bu maddeler arasında en popüler olanıdır. Kreatin, vücutta kreatin fosfata dönüşen doğal bir maddedir. Kreatin fosfat, adenozin trifosfat (ATP) adı verilen bir maddenin yapılmasına yardımcı olur. ATP, kasların ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar. Kreatinin gücü ve yağsız kas kütlesini artırdığı, egzersiz sırasında kasların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Kazein

karin-kas-egzersizleri

Kas oranınızı sabit tutmak istediğiniz, kazein proteini bir numaralı tercihtir. Bu takviye, kısa sürede yağdan kurtulmanıza yardımcı olur. Aslında, bu protein karışımını sağlıklı bir diyet ve sık egzersizle birleştirmek, karın kaslarınızı oluşturmak için çok önemlidir. Kazein proteini farklı tatlarda bulunur ve kolon sağlığına olumlu katkıları olur. En yaygın olarak memeli sütünde bulunur ve uyarıcı olmasa ihtiyaç duyduğu enerjiyi vücuda en iyi şekilde kazandırır.

Glutamin

Bağışıklık sistemi ve bağırsak, glikoza değil, yakıt kaynağı olarak glutamine ihtiyaç duyar. Temelde glutamin bir amino asittir, yağ yakımını birkaç farklı şekilde artırarak karın kaslarını ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Glutamin, yağ yakmada doğrudan bir role sahiptir ve vücudumuzun karbonhidratı kas glikojeni olarak depolamasına yardımcı olur. Ayrıca glutamin kas hasarından kurtulan insanlar üzerinde tedavi edici bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda kanıtlanmış bir kas yapıcıdır. Kazein proteini gibi uyarıcı değildir. Protein takviyeleri protein ihtiyaçlarınız için yalnızca destek sağlayabilir. Eğer vejetaryen değilseniz, birincil protein kaynağınız tükettiğiniz besinler olmalıdır.

Protein takviyelerinden kazandığınız verimi artırmak için”Karın Kası Yapmak İçin Nasıl Beslenmeli?” yazımızdan faydalanabilirsiniz..

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!