Fit HubBeslenmeVerdiğiniz Kiloları Geri Almamanın 4 Yolu

Verdiğiniz Kiloları Geri Almamanın 4 Yolu

Kilo vermek için çeşitli yöntemler denedikten ve ideal kilonuza ulaştıktan sonra, aşağıdaki bu hataları yapmazsanız kilo kontrolünü sağlayabilirsiniz. Zayıflama yöntemlerinin yanı sıra, verilen kiloların geri alınmaması için uygulamanız gereken yöntemleri sıraladık.

YAZAN: MITCH CALVERT

calendar_0

İşte Verdiğiniz Kiloları Geri Almamanın 4 Yolu:

1. KİLO VERMEYİ UZUN DÖNEMLİ DÜŞÜNÜN

Kilo verdim, zayıflama hedefime ulaştım ve artık eskiden yapıyor olduklarıma geri dönebilirim diye düşünmemelisiniz. Kısa dönemli diyet programı mantığını bırakmalı ve bu yeni beslenme düzeninizi kalıcı hale getirmelisiniz. Hızlı kilo verme konusunda çabuk sonuç alamayabilirsiniz ancak alacağınız sonuçlar daha sürdürülebilir olacaktır. Çoğu diyet programı hafta 0.5-1 kg kilo vermenin daha iyi bir karar olacağını belirtmektedir.

Yapmanız gereken: Zayıflamak için egzersiz ve sağlıklı beslenme, hayatınızın önemli bir parçası haline gelmeli ve günlük rutininizin vazgeçilmezi olmalı.

Swim_0

2. KİLO VERMEYİ EĞLENCELİ HALE GETİRİN

Severek yapacağınız bir egzersiz çeşidi bulmalısınız. Size tavsiyemiz direnç (ağırlık) antrenmanlarıdır ama diğer egzersiz çeşitleri de olabilir.

Yapmanız gereken: Alışkanlık haline gelmiş bir egzersizle belli bir noktaya gelmişseniz kilo vermek, zevkle yapabileceğiniz bir iş haline gelecektir. Sıkı çalışarak yağlarından kurtulan ama sonra tekrar eski kötü alışkanlıklarına dönen birisinden daha başarılı olmuş olacaksanız.

meal-prep-tupperware

3. YİYECEKLERİNİZİ ÖNCEDEN HAZIRLAYIN

Öğle yemeği olarak hazırlanmış sağlıklı bir yemeğiniz varsa fast food restoranlarına daha az uğrarsınız ya da otomatlarda satılan abur cuburları daha az tüketirsiniz.

Karbonhidrat ve sebzeler ile birlikte tüketebileceğiniz ve dakikalar içinde ihtiyacınız olan tüm besin maddelerini sunabilecek olan etli öğünler hazırlayın. Hafta içinde tüketebileceğiniz bir tencere pirinci, izin günlerinizde hazırlayabilirsiniz. Akşam yemeklerinizi bir sonraki günün öğle yemeği olarak da tüketebilirsiniz.

Yapmanız gereken: Karbonhidrat seçiminizi sebzeler ve bir önceki akşamdan kalan tüketmediğiniz et yemeğiyle birleştirin.

Junk-food

4. TEMEL KURALLARINIZ OLMALI

Zayıflama diyeti söz konusu olduğunda en çok hangi konuda zorlanıyorsunuz? Zayıflamak istiyorum diyorsunuz ama belki de iş yerinde işler yerinde gitmiyor ve sizde kendinizi diyetinizi bozmuş halde buluyorsunuz. Başka bir olasılık da sevdiğiniz diziyi izlerken diyetinizi sabote etme ihtimalinizin olmasıdır.

Zayıf noktanızı bulmalı ve bununla ilgili önlemler almalısınız. Mesela, öğle yemeklerini şirketin yemekhanesinde tüketmek yerine masa başında evde hazırladığınız yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Yapmanız gereken: Ucunu kaçırabileceğinizi düşündüğünüz anlarda kesinlikle ödül tarzındaki yiyecekleri tüketmemelisiniz.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!