Fit HubBeslenmeTıkandığınız Noktada Kilo Vermenize Yardım Edecek 5 Kolay Yöntem

Tıkandığınız Noktada Kilo Vermenize Yardım Edecek 5 Kolay Yöntem

Konu kilo verme olunca işin sırrının büyük oranda beslenme ve onu destekleyen antrenmanlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bazı durumlar oluyor ki özene bezene hazırladığınız diyet programı ve günlük koşular o son kiloları vermenize bir türlü yardımcı olamıyor.

Hatta bu durumdan motivasyonunu kaybedip diyeti de antrenmanı da bir kenara bırakan çok kişi oluyor. Dolayısı ile kısa süre sonra başta verilen kilolar da yavaş yavaş geri dönüyor.

Bilimsel birçok araştırma bu gibi tıkanma durumlarının üstedinden gelebilmenize yardımcı olacak tüyolar veriyor. Diyeti komple bırakıp inancınızı yitirmeden önce denemeniz gereken başka yollar var. Uygulaması kolay bu 5 yöntemi sizin için sıraladık.

Gözünüzden Kaçan Kilo Vermenize Yardımcı 5 Kolay Yöntem:

1. Kalorileri İçmeyin!

tikandiginiz-noktada-kilo-vermenize-yardim-edecek-5-kolay-yontem

Acı olan gerçek ile başlayalım dedik: sevdiğiniz gazlı ve alkollü içeceklere artık gerçekten ara vermelisiniz. Her gün 1 kadeh şarap ortalama 123 kalori getiriyor. Kokteyller bundan çok daha fazlasına sahip. Gazlı içecekler de içerilerindeki şeker oranları ile can yakıyor ve midede ekstra rahatsızlıklar yaratabiliyor.

Arkadaşlar ile dışarı çıktığınızda kaç kadeh şarap içiyorsunuz ya da biten kolanının yerine yeni bir tane daha söylüyor musunuz?

Zaten azaltmış olduğunuzu umduğumuz bu içecekler veremediğiniz o son birkaç kilonun sinsi sebepleri olabilir.

2. Daha Yavaş Yemelisiniz

tikandiginiz-noktada-kilo-vermenize-yardim-edecek-5-kolay-yontem

Bu gerçek hem daha güzel bir yeme görüntüsünü hem de tokluk hissini birlikte getiriyor. Yani zamanında annelerimiz kibar kibar yemek yiyebilmemiz için bunu söylerken esasında yedirmek istedikleri o koskoca kıymalı makarna tabaklarını bitiremeyeceğimizin pek farkında değillerdi.

Yavaş yemek beyninizde tokluk ve doluluk hissinin oluşmasına neden olur. Ayrıca ne kadar çok ve hızlı yerseniz o kadar çok obezite vb. diyabetik rahatsızlıklara sahip olma riskiniz artar. Yani zaman yavaşlama zamanı.

3. Uykunuzu Yeterince Aldınız mı?

tikandiginiz-noktada-kilo-vermenize-yardim-edecek-5-kolay-yontem

Bir araştırmada uykusuz kalan bireylerin ertesi güne fazladan 385 kalori depolayarak başladıkları görülmüş. Kaç gündür yetersiz uyuyorsanız bunu 385 kalori ile çarpınca aldığınız yağ miktarını aşağı yukarı tahmin edebilirsiniz.

Yorgun ve uykusuz olduğunuz zamanlarda beyniniz yağa bağlı kalori açlığı hisseder. Bu da sizi pizzaları baklavaları saymadan yemeye teşvik eder.

4. Yemek Günlüğü Tutun

tikandiginiz-noktada-kilo-vermenize-yardim-edecek-5-kolay-yontem

Yemek günlüğü deyip geçmeyin. Ne günlüğü ya deyip hiç geçmeyin. Yaptığınız işlerin kaydını tutmak gibi düşünmelisiniz bunu. Yemek günlükleri her gün o gün içerisinde tükettiğiniz 1 tanecik cevizli kurabiyeyi bile içermeli. Bu sayede nerede hata yaptığınızı hangi besinleri çok tükettiğinizi ve bunun farkında olmadığını anlayabilirsiniz.

1 hafta her gün yapacağınız bu işlemin sizi hayrete düşürecek sonuçları ortaya çıkaracağına eminiz.

5. Daha Çok Hareket Edin

tikandiginiz-noktada-kilo-vermenize-yardim-edecek-5-kolay-yontem

Belki de beslenmeden ziyade harekete biraz daha fazla önem vermeniz işi çözebilir. Her gün 1 saat yürüyüş yapıyorsanız 1 saat 15 dakika yapmayı deneyin. İşyerinizde asansör kullanmaktan kaçınıp katlar arasını merdivenle inip çıkın. Saat başı ayağı kalkıp 5 dakika kadar eklemlerinizi açacak ufak ısınmalar yapın ve yürüyün. Bu basit egzersizler hem kaslarınızın fonksiyonlarını korumak için hem de son kalan kilolarınızdan kurtulmak için iyi bir çözüm olabilir.

Yetersiz Beslendiğinizi Hissediyorsanız Multivitamin İle Eksiklerinizi Tamamlayabilirsiniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!