Fit HubMotivasyonTatil ve Spor

Tatil ve Spor

Tatilde spor yapılır mı? Bu sorunun cevabını kendi yarattığım ve her daim tekrarladığım motto ile veriyorum SPORA BAHANE YOK! TATİL VE SPOR Spor yapmak için illa bir spor salonuna gitmenize ya da bir eğitmene ihtiyacınız varmış gibi düşünmeyin. Önemli olan hareket etmek! Ağustos ayında kısa bir tatil yapacak olanlara lafım yok, bir hafta hem ruhunuz hem bedeniniz dinlenebilir… Ancak yaz başı çıktıysanız tatile ve iki ay boyunca bir tatil beldesinde yazlıkçı modunda yaşıyorsanız eğer, yazımı okuduktan sonra yavaşça dergiyi elinizden bırakın ve harekete geçin! Şaka bir yana, çok ciddi ve şaşkınım! Neden mi ? Çünkü, “Yaz tatilinde spor olur mu yahu hocam, sen de iyice abarttın!” diyen çok kişi ile karşılaşıyorum. Onlara şunu söylüyorum, o zaman yemek yemeyi de bırakın. Yazın spor olmuyorsa yemekte olmasın madem! Demek istediğim, spor da hayatınızda yemek yemek kadar doğal ve rutin bir şey olmalı arkadaşlar. Sporu sonradan hayatımıza girmiş, yeni nesil bir teknoloji gibi düşünmeyelim yaz aylarında.

Yazarken eğlendim inanın. Spor yapanlara saygım sonsuz, onlar benim ne demek istediğimi biliyorlar! Aslında onlar Eylül – Ekim aylarında spor yapmayanların ağladığı gibi sızlamamak için akıllıca davranıyorlar. Şahsen ben de öyle yapıyorum. Sporda sürekli ve disiplinli olmanın, bu işin uzmanı olup olmamakla hiç alakası yok. Birçok spor hocası da tatil moduna geçebiliyor, ama ben bugünlerde kendimi hem iş hem tatil konsepti ile Bodrum’da konumlandırdım. 7’den 70’ e herkese ders veriyorum, her dersimde öğrencimle bolca hareket ediyorum ama bunun yanında haftanın üç günü kendi antrenmanlarımı da aksatmıyorum. Çünkü kişinin kendi bedenine odaklanarak yaptığı sporun kalitesi gerçekten farklı oluyor. Uzun lafın kısası, yaz tatilinde spor yapmakla ilgili sizlere tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Öncelikle tatil kafasından çıkın ve sporun hayatınızın bir parçası olduğu gerçeğini kabullenin ve bu gerçekle yüzleşin! Sağlıklı beslenme rutininizi %100 koruyamasanız da (benim de kaçamaklar yaptığım oluyor) en azından dengeleyin. Bir gün yediyseniz bir günü hafif geçirin ve mutlaka spor yapın. Özellikle yoğun geçen bir yeme gününden sonra mutlaka kardiyo yapın. Hedef belirleyin kendinize, yaz boyunca hiç kilo almayacağım ve mevcut kaslarımın dinamiğini koru- yacağım gibi, yani ulaşılabilir hedefleriniz olsun. Bu hedefler sizi haraketli kılacaktır. Eğer bir hedefiniz olmaz ise bir tatlıdan diğer dondurmaya savrulur durursunuz. Bu çok tehlikeli bir durum. Tatil denilince kişilerin kendilerini kandırdıkları en büyük illüzyon “Çok yüzüyorum canım…” ile başlayan cümleler oluyor. Fakat gerçekçi olalım lütfen, gözlemlerime baktığımda çok yüzüyorum diyenlerin %75’i çok yatıyorum demek istiyor aslında. Ancak kendi de inanmak istemiyor buna. Yüzme bahane serinlemek şahane arkadaşlar.

Bakın yine söylüyorum yüzenlere saygım sonsuz, benim derdim kendini kandıranları kendilerine hatırlatmak! Yüzmenin yanında yürüyüş ve özellikle belirtmek isterim ki bölgesel egzersiz çok çok önemli. O yüzden, tam da bu noktada teknolojiyi kullanın ve kendinizi bana ya da benim gibi dijital platformlardan sizi harekete geçirmek için binlerce video çeken uzmanlara verin. Youtube kanalının yanı sıra, bu ay itibariyle cebinizde de olacağımı da müjdelemek isterim. Fitwell App uygulamasını indirerek 8 haftalık bir egzersiz programını benimle birlikte rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Onun dışında Youtube kanalımda her yaşa her ihtiyaca hitap eden “Spora bahane yok!” kelimesinin içini dolduran bir sürü video var, onlardan faydalanın. Bakın, sizler kilo vererek ya da fit kalarak mutlu olun istiyorum. Ben bunun için hem bedenen hem kalben hem de şu an gecenin geç saatlerinde size bu yazıyı yazarken, ciddi emek harcıyorum. Lütfen, rica ediyorum ‘spor ve tatil’ kavramını benimseyin ve etrafınızdakilere de benimsetin. Bodrum’da tatilde olanları birebir derslerime de beklerim. Yalıkavak Xuma Village & Ortakent Midtown Avm içerisinde beni bulabilirsiniz. Spor dolu çok keyifli bir 2019 yazı diliyorum sizlere!

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!