Fit HubYaşamShakira’nın Seksi Sahne Şovlarının Sırrı

Shakira’nın Seksi Sahne Şovlarının Sırrı

Konu ünlüler olduğunda güzelliklerinin doğuştan olduğunu düşünmek istesek de arka planda muazzam bir emek harcandığını bilmek zorundayız. Tüm dünyanın “Whenever, Wherever” şarkısı, oryantal latin figürleri karışımı dansı ve kemeri ile tanıdığı Shakira da, seksi vücudu için canla başla çalışıyor. İnce bel, sıkı kalçalar ve düz bir karın için Shakira, antrenörü Anna Kaiser ile birlikte Dünya Turnesi öncesi sıkı bir kampa giriyor. Nasıl mı? Antrenöründen dinleyelim.

POPSUGAR’a Shakira’nın antrenmanından bahseden Anna Kaiser, yüksek yoğunluklu kardiyo ve güç egzersizlerinden oluşan muazzam bir dayanıklılık rutinine sahip olduklarını söylüyor. Anna da iki çocuk annesi Shakira gibi fiziğini bu antrenman sistemine borçlu. Shakira’nın geçtiğimiz aylarda başlayan turnesi öncesi ikili, haftada 3-4 kere birlikte egzersiz yapmış.

Tıpkı Konserde Gibi Antrenman Yapmak

View this post on Instagram

Crunch time! Shak @theannakaiser @aktinmotion

A post shared by Shakira (@shakira) on

Anna Kaiser, Sahkira’nın konserlerine dikkat çekiyor. Minimum 2 saat süren sahne şovları içerisinde ünlü şarkıcının HIIT egzersizlerine benzer bir tempo yakaladığını, zaman zaman maksimum tempoda 5 dakika geçirip kısa süreli dinlenerek hızlıca dans etmeye devam ettiğini; sahnede oradan oraya koşarken aynı anda şarkı da söylediğini hatırlatıyor. Üstelik şovlar içerisinde kostüm değiştirmek için durduğu ve tempolu bir şekilde hareketlerine devam ederek belirli sürelerde sistematik olarak şovunu gerçekleştirdiğini de söylüyor.

İşte bu sebeple Shakira’nın antrenman programı Kaiser tarafından tıpkı bir konserdeymişçesine ayarlanmış. Yoğun dans, kardiyo ve güç egzersizleri ile; farklı tempolar ve sürelerde harmanlanan mini bir konser gibi!

Koşu Bandında Durmak Yok

Anna Kaiser, burada en çok dayanıklılık ve enerjiye odaklandıklarını söylüyor.

Sahnede kaldığı minimum 2 saat içerisinde Shakira’nın sahip olduğu enerjiyi iyi yönetebilmesine ve tüm vücut kaslarının bu değişken tempoya uyum sağlayabilmesine göre bir yol çizmeye çalışıyor. Bunun için de yukarıda bahsettiğimiz tüm egzersizleri koşu bandı üzerinde uygulamaya çalışıyorlar. Evet yanlış duymadınız koşu bandında HIIT çalışması!

Ancak söylemeliyiz ki her yaptıkları egzersiz koşu bandı üzerinde olmuyor. Bazı günler, özellikle de Shakira’nın programının çok çok yoğun olduğu günler koşu bandı üzerinde yüksek yoğunluklu çalışmalar yapmayı tercih ediyorlar. Antrenör Anna, bazen Shakira’nın kayıtlar ve provalar arasında sabah 4’e kadar ayakta kalmak zorunda kaldığını söylüyor.

Shakira’nın Sırrı Tutarlılık

Koşu bandı çalışmaları ne kadar çılgınca olsa da Shakira diğer fitness çalışmalarını da bırakmıyor. Onun sırrı tutarlılık diyor antrenörü. Haftada 3 kere buluşmalarının yanında Shakira antrenörü ile spor salonunda da sıkı vakit harcıyor. Günlük spor saatlerini 1 ya da 2 saat olarak belirlemeye çalışıyor.

İki çocuk annesi olmasına rağmen mükemmel vücut ölçülerinden, seksi kalçalarından ve ince belinden ödün vermeyen Shakira, sahne performansına ve şovlarına  gösterdiği titizlik için fitness çalışmalarını asla aksatmıyor. Bunun yanında düzenli beslenmeye de fazlasıyla önem veren Shakira, seksi şovlarında gördüğümüz kıvrak vücudunun sırrını sadece sıkı antrenmanlarına  değil aynı zamanda da sağlıklı beslenmeye borçlu olduğunu bizlere bir kere daha hatırlatıyor.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!