Fit HubAntrenmanRihanna'nın Seksi Karın Kaslarını Çıkaran Antrenman Programı

Rihanna’nın Seksi Karın Kaslarını Çıkaran Antrenman Programı

Dijital dünyanın 47.5 milyon indirme sayısı ile gelmiş geçmiş en çok satış yapan ünlüsü Rihanna, seksi vücudu ile de en çok dikkat çeken isimlerden biri. Bol Grammy ödüllü, oldukça yetenekli ve bir o kadar çekici… Peki Rihanna bu başarısını bu vücut ile aynı anda nasıl koruyabiliyor?

Ary Nuñez, Rihanna’nın antrenörü, ünlü ismin akıllara sığmayacak derecede yoğun olan çalışma programında 7 gün 24 saat onunla birlikte olduğunu ve vücudunu fit tutacak antrenmanlarında ona yardımcı olduğunu söylüyor. Özellikle de karın kasları söz konusu olduğunda Rihanna’nın çok hassas olduğunun altını çiziyor.

Hem Sahnenin Hem Bikininin Hakkını Veriyor!

View this post on Instagram

@dennisleupold : "we're going rock climbing"

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Biraz çıplaklığı sorun etmeyen, iddialı sahne kostümleri ve şovları ile fit vücudunu sahnelemekten çekinmeyen Rihanna, bikininin de hakkını veriyor. Onu her zaman fit ve bakımlı gördük. Ary Nuñez, bunun sırrı olarak çalışmalarına titizlikle devam etmiş olmasını gösteriyor. Öyle ki eğer Rihanna’nın ancak gece 2’de birkaç saat boşluğu varsa, o saatte birlikte antrenman yaptıklarını söylüyor. Duyunca inanamıyorsunuz, ama Rihanna’ya bakınca haklı olduğunu anlıyorsunuz değil mi?

Rihanna’nın odak bölgesi çoğunlukla karın kasları. Bunun için ikili daha çok vücut ağırlığı kullanarak çalışıyor. Calisthenics, savunma sanatları sporları ve dans gibi egzersizleri yoğun olarak antrenman programı içerisine yediriyorlar. Ary Nuñez bir Nike atleti olmasının yanısıra birçok ünlü ile de çalıştığı için onların isteklerini anlama ve uygulama konusunda deneyimli olsa da Rihanna’nın antrenman programınının oldukça sıkı olduğunu söylüyor. Yine de Rihanna ile çalışmaktan oldukça memnun. Çünkü ona göre Rihanna eskiden zorunda olduğu için antrenman yapıyordu; ancak şimdi sevdiği için antrenman yapıyor.

Rihanna’nın Karın kasları İçin Rutin Olarak Uyguladığı Egzersizler

View this post on Instagram

Brazil by @dennisleupold

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Gelelim karın kası egzersizleri için Rihanna’nın hangi hareketlerini uyguladığına. Evde uygulayabileceğiniz hareketler için yalnızca bir mata ihtiyacınız var. Fona da bir Rihanna şarkısı koyduğunuz an hazırsınız.

1. Full Range Sit-Up, 32 tekrar

Sırt üstü yere uzanın, kollarınız iki yanınızda yerde ve ayaklarınız kendinize çekili topuklarınızdan yere sabit olsun. Göğsünüzü yukarı doğru hareket ettirerek kollarınız kalça hizasına gelinceye dek yükselin. Kollarınız yukarı doğru ve dik olmalı.

2. Sit-Ups with Torso Rotations, 2 tarafa da 32 tekrar

Sırt üstü yere uzanın. Sağ bacağınızı ayak bileğinizden sol dizinizin üzerine yerleştirin. Sağ kolunuzu yerde tutarak sol dirseğiniz ile sağ dizinize uzanacak şekilde mekik çekin. Aynı hareketi ters bacak ve kollarınız ile yeniden uygulayın.

3. Holding Plank, yarım dakikalık 3 set

Ön kollarınız ve ayak parmak uçlarınız yerde olacak şekilde plank pozisyonu alın. Başınızdan topuklarınıza kadar düz ve sıkı bir duruş yakalayın. Yüzünüz yere dönük olmalı ancak başınızı yere doğru eğmemelisiniz.

4. Active Plank, 2 tarafa da 32 tekrar

Plank pozisyonunda konumlanmaya devam edin. Yavaşça vücudunuzu kalçalarınızdan yukarı doğru açılı bir şekilde kırın ve pozisyona geri dönün.

Nuñez bunun dışında da Rihanna’nın beslenme düzeninde dikkat ettiklerinden kısaca bahsediyor. Protein ağırlıklı beslenen Rihanna’nın nişasta ve proteinli yiyecekleri aynı gün tüketmemeye önem gösterdiğini; balık ve salata ağırlıklı beslendiğini söylüyor.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!