Fit HubAntrenmanProfesyonellere Sorduk: Harika Bir Antrenman İçin Ne Gerekir?

Profesyonellere Sorduk: Harika Bir Antrenman İçin Ne Gerekir?

Brandon Curry 2011 OLYMPIA SEKİZİNCİSİ

“Hazırlıklı ve o gün ne elde etmek istediğinize dair bir hareket planına sahip olmalısınız. Elbette ki vücudunuzun durumuna göre işler değişebilir. Ama genel olarak, en iyi antrenmanı planlı davrandığınızda yaparsınız.
Ayrıca antrenman partnerleriniz olmalı. Bu, iyi bir antrenman seansını neredeyse tek başına garantileyecektir;
arkadaşlarınız sizi zorlar ve ihtiyacınız olduğunda size destek olurlar. Son olarak, bana göre antrenmandan
önce kullandığınız takviyeler (örneğin, whey protein ve karbonhidrat) olmadan iyi bir antrenman yapmanız
mümkün değil. Bunlar sizin çalışmanıza yardım eder. Hâlâ ağırlıklarla boğuşurken, iyileşme süreciniz
daha hızlıdır. Besin takviyesi almak için eve dönene kadar beklemeyin.”

Kathleen Tesori 2009 NPC NATIONAL FIGURE B KLASMANI BİRİNCİSİ

“Setler arasındaki dinlenme periyotlarını ölçecek bir saat, başarılı bir antrenman programının olmazsa olmaz parçasıdır. Dinlenme periyotları, 30 saniyeden birkaç dakikaya kadar değişebilir. Her antrenman seansından en iyi şekilde yararlanmak için molalarımı izlemeliyim, bunun için de saate ihtiyacım var. Antrenmandan önce yulaflı protein tozu karışımımı yerim -yulaf, protein içeceğine harika bir lezzet katan ve iyileşme süreci için gerekli bir gıda. Ayrıca antrenman sonrası alınan besin, vücudun spor salonundan çıktıktan sonra kas oluşumunu desteklemesini sağlamalı. Bir Muscle&Fitness dergisi, kulaklıklar ve su -bu üç şey, uzun kardiyo seanslarında zamanın akıp gitmesini sağlıyor.”

Dexter Jackson 2008 MR. OLYMPIA

“Listemin başında antrenman öncesi içeceğim var. Bu, antrenmana başlamadan hemen önce aldığım enerji içeceğim. Bana enerji verip yoğunlaştırarak ateşliyor ve daha sıkı çalışmak istememi sağlıyor. İyi bir antrenman için gerekli bir başka şey de, ister inanın ister inanmayın, antrenmandan hemen sonra içtiğiniz şey. İyi bir antrenman sonrası içeceği olmalı. İçinde kas geliştirici başka maddelerin yanı sıra karbonhidrat da olmalı. Güvenilir bir antrenman partnerini de unutmamak gerek.”

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!