Fit HubYaşamOlympia 2019 Yeni Figürlerini Seçti

Olympia 2019 Yeni Figürlerini Seçti

12-15 Eylül 2019 tarihleri arasında vücut geliştirme dünyasının en büyük organizasyonu olan 2019 Olympia Weekend kapsamında, dört gün boyunca dünyanın en dişli vücut geliştiricilerini, erkekler fizik, klasik fizik, kadınlar fizik, fitness, figür ve bikini yarışmacılarını izledik.

Etkinlikte ayrıca bu spora hayran olanların yarışmacılar ve önemli isimlerle bir araya geldiği, alanda en yeni çıkan donanımların sergilendiği iki günlük bir fuar da vardı. Yine de Olympia’nın yarattığı heyecan Mr. Olympia müsabakalarının etrafında döndü.

Bu sene Shawn Rhoden, Phil Heath ve Big Ram gibi devlerin yarışmamasının dengeleri bozduğu söylenebilir. Ancak bu durumun, yepyeni isimlerin şans bulmasını sağlayarak yarışmaya farklı bir heyecan kattığı da bir gerçek.

Meydanın yeni isimlere kalmasıyla dengeler yerinden oynasa da yarışmanın birincisi çok da yabancı değil. Geçen seneyi 5.’likle tamamlatan Brandon Curry, bu sene şampiyon olarak 400.000$ ödülün sahibi oldu. Olympia 2019’un en iyi çıkışı ise şüphesiz 3.’lük koltuğunu kapan İran’lı Hadi Coopan’dan geldi. 

Mr. Olympia İlk Beş:

1. Brandon Curry

2. William Bonac

3. Hadi Choopan

4. Dexter Jackson

5. Roelly Winklaar

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!