Fit HubTakviyeNestlé OptiFast Kullanmanın Avantajları

Nestlé OptiFast Kullanmanın Avantajları

“Neden kilo veremiyorum?” sorusu size de tanıdık geliyor mu? Olumsuzluğa odaklanmak yerine, size uygun bir kilo verme programından elde edebileceklerinizi bir düşünün. Olumlu bir düşünce yapısı ve tutarlı bir yol, sizi hedeflerinize yaklaştırabilir.

Bir Nestlé Health Science ürünü olan ve Almanya’da üretilen Optifast, şu sıralar kilo vermeyi hedef haline getirmiş pek çok kişinin dikkatini çekiyor. Haliyle biz de Optifast ürünlerine yakından bakıyoruz…

Optifast Nedir?

OPTIFAST® kilo verme amacıyla enerjisi kısıtlanmış diyet için kullanılan gıdadır. Porsiyon adedi olarak 53g’lık 4 saşe kullanıldığında günlük diyetin tamamını karşılayabilecek bir gıda olarak kullanılabilir. Optifast ürünleri gıda sektöründe bilinen ve güvenilen Nestlé Health Sciencemarkasının çatısı altında yer alır.

Optifast’ın neden farklı olduğuna gelecek olursak…

Bir Nestlé Health Science ürünü olan Optifast® Almanya’da üretilir. Optifast’ın bir saşesi 53g’dır. Porsiyon adedi olarak 53g’lık 4 saşe kullanıldığında günlük diyetin tamamını karşılayabilecek bir gıda olarak kullanılabilir. 1 saşe içerisinde (53g) 20 g protein ve 3,6 g lif vardır.

Optifast Programı Nasıl Çalışır?

Optifast programını uygulamadan önce kendinize en uygun programı seçebilmek için ilk olarak VKİ (Vücut Kitle İndeksi) hesaplama ile değerlerinizi öğrenirsiniz. VKİ hesabınıza göre yoğun, orta ve hafif seviye programlardan birini seçerek ilerleyebilirsiniz.

Kimler Optifast Kullanabilir?

Optifast ürünleri; hamileler, emzirenler, bebekler, çocuklar, ergenlik döneminde ve 65 yaş üstü olanlar dışında 18-65 yaş aralığındaki kişiler için uygun bir takviye edici gıdadır.

Nestle Optifast Ürünleri

Nestlé Optifast ürünleri arasında shake, çorba ve puding gibi farklı çeşitler bulunur. Her bir saşe ise 201 kaloridir. OPTIFAST ürünleri, günde 4 saşe kullandığında günlük besin öğelerini (protein, lif, vitamin ve mineraller) karşılar.

Optifast Vanilya Aromalı Shake

Optifast® Vanilya Aromalı Shake, su ile hazırlanır. Bir porsiyonu 53 gramlık 4 saşeden oluşur ve 1 saşesi 20 gram protein, 201 kalori, 3,6 gram lif ve 10,1 gram şeker içerir. Vanilya Aromalı Shake’i 200-250 ml soğuk/ılık suya eklendikten sonra, karıştırarak ya da çalkalayarak tüketebilirsiniz.

Optifast Çilek Aromalı Shake

Su ile hazırlanabilen Optifast® Çilek Aromalı Shake 53 gramlık 4 saşeden oluşur ve 1 saşe 20 gram protein, 201 kalori, 3,6 gram lif ve 10,1 gram şeker içerir. Çilek Aromalı Shake’i 200-250 ml soğuk/ılık suya eklendikten sonra, karıştırarak ya da çalkalayarak tüketilebilirsiniz.

Optifast Domatesli Aromalı Çorba

Optifast® Domatesli Çorba 53 g’lık 4 saşeden oluşur. 1 saşe 20 gram protein, 201 kalori, 3,6 gram lif ve 10,1 gram şeker içerir. Diğer ürünler gibi sadece su ile hazırlama kolaylığı sağlar. 200-250 ml soğuk/ılık su ile karıştırıldıktan sonra mikrodalga fırın yardımıyla veya ocakta karıştırarak istenilen sıcaklığa getirilebilir. Kaynatılması önerilmez.

Optifast Tavuk Aromalı Çorba

Optifast® Tavuklu Çorba 53 g’lık 4 saşeden oluşur. 1 saşe 20 gram protein, 201 kalori, 3,6 gram lif ve 10,1 gram şeker içerir. 200-250 ml soğuk/ılık su ile karıştırıldıktan sonra mikrodalga fırın yardımıyla veya ocakta karıştırarak istenilen sıcaklığa getirilebilir. Kaynatılması önerilmez.

Optifast Çikolata Aromalı Puding

Optifast® Çikolata Aromalı Puding’in 1 saşesi 20 gram protein, 201 kalori, 3,6 gram lif ve 8,5 gram şeker içerir. Çikolata Aromalı Puding’i bir kaseye boşaltıp 200-250 ml su ile karıştırarak tüketilebilir ve tercihen buzdolabında bekletebilirsiniz.

Beslenme düzeninizde istediğiniz değişikliğe giderek optimum sonuçlar elde etmek istiyorsanız, sorular yerine çözümlere odaklanmanın tam sırası!

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!