Fit HubBeslenmeGözü Kapalı Alabileceğiniz Piyasadaki En İyi 6 Kreatini Bilim Açıklıyor!

Gözü Kapalı Alabileceğiniz Piyasadaki En İyi 6 Kreatini Bilim Açıklıyor!

Kreatin kullanımı ile ilgili aklınız karışık olabilir. Ancak güç ve performans artışı istiyorsanız en çok güvenebileceğiniz supplement kreatindir!

Uzun yıllar boyunca yapılan bilimsel araştırmalar sonucu kreatin, sonunda alnı ak bir şekilde karşınızda! Güç ve performans isteyen sporlar için, daha fazla kas kütlesi oluşturmak isteyenler için ve tabii ki vücut geliştiriciler için kreatin olmazsa olmaz bir supplement. Peki kreatini bu kadar vazgeçilmez kılan özellikler neler?

İşte Piyasadaki En İyi 6 Kreatin:

1. Scitec Creatine Monohydrate

en-iyi-kreatin-markasi-hangisi

5000 mg kreatin içeriğinin 4420 mgı saf kreatinden oluşan Scitec Creatin Monohydrate, vücut geliştiricilerin son yıllarda en çok tercih ettiği kreatin ürünlerinden biri! Fiyat performans olarak da sporcuların ihtiyacını karşılayacak bir ürün.

Scitec Creatine Monohydrate ürününü satın almak için tıklayın! 

2. Hardline Creapure

en-iyi-kreatin-markasi-hangisi

Türk supplement markası olan Hardline, diğer ürünleri gibi kreatin ürünü ile de Türkiye’de en çok tercih edilenler içinde! ATP’nin daha uzun süre kaslarda kalmasını sağlayarak performans artışınızı tetikleyecek Hardline Creapure kreatin, gözle görünür değişikliklere yardımcı olacak.

Hardline Creapure ürününü satın almak için tıklayın! 

3. Supplementler.com Micronized Creatine

en-iyi-kreatin-markasi-hangisi

Supplementler.com Türk sporcularına yüksek kalitede uygun fiyatlı kreatin ürünleri ile yeni bir seçenek sunuyor. Supplementler.com Micronized Creatine süper mikronize Mesh 200 ham maddesi ile sıvı ile daha kolay karışım ve vücut tarafından daha hızlı emilim sağlayabilen bir yapıdadır. Bu sayede ürünü kullanan kişilerin beğenisini kazanmaktadır. Takviye, GMP (İyi Üretim Uygulamaları) kapsamında sıkı denetime tabî tutulmaktadır.

Supplementler.com Micronized Creatine ürününü satın almak için tıklayın!

4. Weider Pure Creatine

en-iyi-kreatin-markasi-hangisi

Amacınız performans artışı ve daha çok güç kazanmaksa Weider Pure Creatine, %100 saf mikronize kreatin içeriğiyle sizin için ideal bir kreatin ürünü. Yılların getirdiği tecrübeyi Weider kreatin ürününde de başarıyla sergiliyor.

Weider Pure Creatine ürününü satın almak için tıklayın! 

5. Optimum Micronized Creatine Powder

en-iyi-kreatin-markasi-hangisi

Kaliteli ham maddesi ve yüksek emilim hızı ile adından söz ettiren Optimum Micronized Creatine Powder, protein shakeinize antrenman öncesi ekleyebileceğiniz en iyi kreatin seçeneklerinden biri.

Optimum Micronized Creatine Powder ürününü satın almak için tıklayın! 

6. Muscletech Celltech Performance Series

en-iyi-kreatin-markasi-hangisi

Özel formülüyle Muscletech Celtech Performance Series, özellikle bulk döneminde kreatin kullanımına devam etmek isteyen kişiler için tavsiye edebileceğimiz bir ürün.

Muscletech Celltech Performance Series ürününü satın almak için tıklayın!

Kreatin Gerçekten Güç ve Performansa Etki Eder mi?

İster vücut geliştirici olun ister powerlifter isterseniz de fitness aşığı. Antrenman temponuza ayak uydurmanızı sağlayacak ve her gün daha iyi bir antrenman çıkarmanıza yardımcı olacak ürün kreatindir. Kreatin, atletik performansı artırmak için kullanılan dünyanın en popüler ve en etkili takviyelerinden biridir (1).

Kreatin; metiyonin, glisin ve arjinin amino asitlerinden oluşan bir bileşimdir. Aslında kreatin vücudunuza hiç de yabancı değildir çünkü karaciğerinizde kreatin üretilmektedir. Amacınız daha çok kas kütlesi oluşturmak ve antrenmanlarda enerjinizi arttırmak ise çok daha fazla kreatine ihtiyaç duyarsınız. Bunun sebebi, kreatinin vücuttaki görevdir. Kreatin vücudunuzda daha çok enerji üretiminin sağlanmasına ve kas hücrelerinize enerjinin taşınmasına yardımcı olur. Antrenmanlarınızda ihtiyaç duyduğunuz performansa ulaşabilmeniz için kreatin kaslarınıza enerji sağlayarak daha uzun süreli bir antrenman çıkarmanıza ve zaman içerisinde daha çok kas inşa etmenize yardımcı olur. Siz kas kütlenizi arttırdıkça güçlenmeye de devam edeceksiniz. Yani kreatin kullanımı istediğiniz güç, performans ve kas kütlesi üçlüsünün oluşumunu zincirleme bir şekilde tetikleyecek. Ayrıca kreatin direnç antrenmanları ile birleştirildiğinde potansiyel olarak kemik yoğunluğunun iyileştirilmesine yardımcı olur (2).

Üstelik kreatin, supplementler arasında düzenli kullanımında etkisi en kolay görülebilen üründür. Peki kreatini karaciğeriniz üretebiliyorken neden sporcu takviyesi olarak kullanmanız da gerekiyor? Cevabı çok basit. Kreatin karaciğerinizde üretilen miktarı ile idealiniz olan kas kütlesini geliştirmeye, güç ve performansınızı arttırmaya yetmez. Doğal yollarla yani yiyecekler ile kreatin almak isterseniz 2,5-3 kilo kadar kırmızı et veya balık tüketmeniz gerekir ki bu hem maddi hem de fiziksel olarak mümkün değil… Bu sebeple saf kreatin kullanarak aslında inanılmaz bir pratiklik ve kazanç sağlamış oluyorsunuz.

Kreatin 1-2 ay kadar düzenli kullanımında sizi yüzüstü bırakmayacak bir supplementtir. Protein tozu ile karıştırarak rahatça çökme yapmadan tüketebileceğiniz bu supplementi istediğiniz zaman alabilirsiniz. Kreatini antrenman öncesi ya da sonrası, akşamları ya da sabahları almalısınız dememiz için özel bir sebep yok.

[yasr_overall_rating]

3 YORUMLAR

  1. Hardline ve supplementler markalarını dünya devi markaları önüne koymanız komik olmuş. Bu iki markanın esamesi bile okunmamalı Muscletech ve Optimum yanında.

  2. Weider ın hiç bir ürününü sormana gerek yok hepsi 10/10 eksik yok ama fiyatı biraz pahalı

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!