Fit HubSağlıkMultivitamin Nedir, Ne İşe Yarar?

Multivitamin Nedir, Ne İşe Yarar?

“Kış geliyor evlere kaçın, sıcak sıcak battaniye altında oturun” demeyi çok isterdik ancak gerçek hayat çalışmayı; günün büyük bir kısmını işi ve özel hayatı dengelemeye çalışmayı gerektiriyor. Bu yoğun tempoya, yaklaşan kış ayları soğuk havalar eşliğinde eklenince vücudumuz imdat butonuna basıyor: multivitamin ihtiyacı. Peki multivitamin nedir, gerçekten takviye edilmeli midir?

Multivitamin Nedir?

Zaman zaman beslenme düzenimizde bazı yiyeceklere yer verememekten dolayı o yiyeceklerden alacağımız mikro besinlerden yani vitamin ve minerallerden mahrum kalabiliriz. Vitamin ve mineral eksiklikleri ise besin eksiği olarak vücudumuzda zamanla önemli bir sorun haline gelir. Besin eksikliğine bağlı olarak kendimizi yorgun hissedebiliriz, metabolizmamız düzgün çalışamayabilir, ciltte, tırnaklarda saçlarda deformasyon ve dökülmeler başlayabilir, bağışıklık sistemimizde problemler oluşabilir ve vücudumuz hastalıklara karşı korunmasız kalabilir…

multivitamin-nedir-ne-ise-yarar

Multivitaminler tam da bu noktada, özellikle beslenmemizin yetersiz olduğu dönemlerde, almamız gereken besinleri günlük ortalama değerler ile karşılamayı hedefleyen gıda takviyeleridir. Multivitaminler ne işe yarar ve multivitaminler gerekli midir sorularını madde madde açıklarsak:

  • Multivitaminler eksik olan besin değerlerinizi tamamlar.
  • Bağışıklık sisteminizin korunmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olurlar.
  • Cilt, saç ve tırnak problemlerinin engellenmesinde yardımcıdırlar.
  • Normal enerji oluşum metabolizmanıza katkı sağlarlar.
  • Kan oluşumunuzu desteklerler.
  • Kemiklerin korunmasına yardımcı olurlar.
  • Protein ve glikojen üretimine yardımcı olurlar.

Multivitamin Hapları Ne Zaman Kullanılır?

Biz özellikle kış döneminde bağışıklık sisteminin hastalıklara karşı daha dirençsiz olduğu dönemlerde multivitamin ve benzer takviyelerin kullanımının iyi bir seçim olacağını düşünüyoruz.

Multivitamin takviyeleri arasından en iyilerini incelemek ve satın almak için linke tıklayabilirsiniz.

Dışarıdaki soğuk havadan, metrolardaki ve otobüslerdeki sıcak hava arasında yaşadığımız kısa süreli sıcaklık değişimleri, eve geç varılınca yapmaya üşenilen sağlıklı yemekler yerine abur cubur atıştırmalar, daha az güneş görmek ve daha birçok etmen kış aylarında vücudumuzu hastalıklara daha açık hale getiriyor. Ayrıca zaman zaman hastalık yakamızı bırakmayabiliyor…

multivitamin-nedir-ne-ise-yarar

Bu sebeple vücudumuzda azalan vitamin ve mineralleri en hızlı ve kolay şekilde takviye etmek için kışın yetişkinler ve çocuklar için multivitamin kullanımını öneriyoruz. Bunun dışında kendinizi yorgun ve bitkin hissettiğiniz dönemlerde, enerjiniz hızlı tükendiği zamanlarda, ya da doktorunuza başvurarak kanınızdaki besin değerlerinizi ölçtürdükten sonra eksik olan vitamin ve mineral değerlerine göre kendinize uygun bir multivitamini kullanabilirsiniz.

Burada bazı kişilerin aklında olan multivitamin kilo aldırır mı sorusunu hayır olarak cevaplandırmadan geçmeyelim. Vitamin ve minerallerin kalori değerleri yoktur. Aldığınız ürünün içerisinde kalori değerine sahip herhangi bir bileşen yoksa o ürün size kilo aldırmayacaktır. İçiniz rahat olsun.

Kadınlar İçin En İyi Multivitamin mi?

multivitamin-nedir-ne-ise-yarar

Bağışıklık sistemini güçlendirirken, erkek ve kadın metabolizmalarındaki önemli farklılıkları temel alarak sizin için daha uygun takviyeler olarak üretilen multivitamin ürünlerinin varlığını duymuş olabilirsiniz.

Piyasada kadınlar için multivitamin ve erkekler için multivitamin seçenekleri ile göze çarpan Nature’s Supreme markası Türkiye’de ilk ve tek olarak bu destekleri sizlere sunuyor.

Nature’s Supreme Multivitamin for Women ürününü incelemek için tıklayabilirsiniz.

Nature’s Supreme Multivitamin for Men ürününü incelemek için tıklayabilirsiniz.

1 Yorum

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!