Fit HubTakviyeKreatinden Maksimum Fayda Almaya Ne Dersiniz?

Kreatinden Maksimum Fayda Almaya Ne Dersiniz?

Kreatin, insan vücudunda bulunan ve kas hücrelerine enerji desteği sağlayan organik bir bileşendir.

Hangi kreatin çeşidini kullandığınız fark etmeksizin, aşağıdaki önerilerimizi kullanarak kreatinden maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

  1. Bol bol su için. Bundan kastettiğimiz günde yaklaşık 3 litre su içmenizin gerektiğidir. Kas hücrelerinin kuvveti ve enerjisi üzerindeki etkileri bir yana, kreatin aynı zamanda hacim arttırıcı olarak çalışır ve suyu içlerine çekerek kas hücrelerinizin hacmini arttırır. Bol miktarda su içmek, hücrelerinizin kendilerine çekebilmesi için vücudunuzda yeterince suyun var olmasını sağlar ve böylelikle genişlerler.
  2. Kreatinden hemen sonuç almak istiyorsanız tavsiye edilen dozu günde 4-5 kez yemeklerle birlikte alacağınız bir beş günlük kreatin yüklemesi yapın (Buna antrenman öncesi ve sonrası shake’leriniz de dâhildir). Sonrasında ise aşağıdaki normal doz önerilerini takip edin.
  3. Antrenman günlerinizde kreatini antrenman öncesi ve antrenman sonrası öğünlerinizle birlikte alın.
  4. Dinlenme günlerinizde kreatini bir doz halinde bir öğünle birlikte tüketin. Ara sıra kreatin kullanımına ara verebilirsiniz çünkü araştırmalar, kasların kreatin bakımından doyduklarında, kas kreatin seviyelerinize zarar vermeden kreatine bir gün ara verebileceğinizi belirtmektedirler.
  5. Size uygun olup olmadığına karar vermeden önce denediğiniz her bir kreatin çeşidine en az bir ay süre tanıyın. Farklı türdeki kreatinleri ayrı ayrı deneyebilirsiniz ya da birden çok kreatini içinde barındıran bir kreatin ürününü deneyebilirsiniz.
  6. Kreatin kullanımına yeniyseniz, bilmeniz gereken her şey kreatin kuralları yazımızda.

Kreatin ürünlerini incelemek ve satın almak için tıklayınız.

1 Yorum

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!