Fit HubAntrenmanKısa Sürede Kalın Bir Ön Kola Sahip Olmanızı Sağlayacak Sağlam Bilgiler

Kısa Sürede Kalın Bir Ön Kola Sahip Olmanızı Sağlayacak Sağlam Bilgiler

Bu modası geçmiş fakat yüksek yoğunluklu, yarım asırdır kesin sonuç veren ön kol rutinini deneyin…

Eskiden ön kol geliştirmek gurur duyulan bir şeydi—tembel tembel oturup soya sütü içmek yerine bir yerlerde ciddi ağırlıklarda dökme demirlerle uğraştığınızın kanıtıydı. Spor salonunun dışında ise, büyük bir ön kol geliştirmek, aba altından sopa göstermek gibi de olsa saygı duyulmasına sebep olurdu. Zorbalar, zayıf olan ile pankreasınızı burnunuzdan çıkarmaya çalışabilecek “eski kafa” bir güç delisi arasındaki farkı iyi bilirler. Sosyal konumu ya da sosyo-ekonomik statüsü ne olursa olsun, büyük ön kollara sahip olmak demek güç demektir.

ANTHONY DITILLO’NUN ÖN KOL RUTİNİ

Ön kol geliştirmek eski moda olarak görüldüğünden, biz de biraz eskilere döndük ve tüm zamanların en güçlü olarak görülen ve kuvvetini adım adım inşa etmiş adamını inceledik—Anthony Ditillo. Ditillo 1969 yılında oyunu tamamen değiştiren bir makale yazdı: Alt Kolu Geliştirmek. Ditillo ön kolunun boyutlarını büyütmeye kararlıydı.

“Ben ön kollarımı haftada dört kere çalıştırıyorum: iki kere üst gövde antrenmanımın sonunda ve iki kere de alt gövde antrenmanlarımın başında. İlk önce 10-8-6-4-15 tekrarlı 5 set Reverse Curl yapıyorum ve son set hariç her sette ağırlıkları olabildiğince artırmaya çalışıyorum. Sonra oturarak Wrist Curl yapıyorum. Avuçlar yukarıyı gösterecek şekilde, aynı ağırlıkla 20 tekrarlı 5 set yapıyor, ancak ağırlığı her antrenmanda artırmaya dikkat ediyorum.”

Sonuçlar: 100 kilonun üzerinde deadlift ve strict curl yapabilen Anthony zaten gelişmiş bir ön kola sahipti ve iki aydan kısa bir sürede bilek genişliğini 1,5 cm kadar artırdı. Gelişmiş bir vücut geliştirmeci üzerinde çok iyi sonuçlar veren her şey denemeye değerdir.

SON GÖRÜŞLER

Antrenman dünyası aşırı antrenman paranoyağıdır. Bu program da size çılgınca gelebilir ama çılgınlık genellikle sonuç verir. Gelişiminizi bir seviye yukarı taşıyın, Ditillo’nun ön kol rutinine bir şans verin ve belki temel reisi bile gururlandırabilecek ön kol genişliğine sahip olun.

HAZIRLAYAN: JOSH BRYANT

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!