Fit HubFitnessKas Gelişimi Sağlayamamanızın 6 Sebebi

Kas Gelişimi Sağlayamamanızın 6 Sebebi

Kas gelişimi sürecinizi aksatacak ve uykularınızı kaçıracak düşüncelere kapılmayın…

KENDİNİZE GELİN

Denemediğiniz beslenme ve antrenman programı kalmamasına rağmen hala istediğiniz sonuçları alamıyor musunuz? Kısa vadeli hedeflerinize ulaşıyorsunuz ancak kas gelişimi sürecini sürekli hale getiremiyor musunuz? Gerçek şu ki yalnız değilsiniz. Birçok birey antrenman rutinini bulmaya çalışırken birkaç kez tökezler.
Birazdan listelenecek hatalar uzun süreli kas gelişimi ve parçalanmaya giden yolda attığınız yanlış adımlar olabilir.

Hızlı Çözümler Bulmaya Çalışmak

28-day-lose-fat-lean-dietSöz konusu antrenman olunca bir plan yapmak en hayati noktadır. Kendinize istediğiniz sonuçları alabilmek için zaman tanıyın.

Kısa vadeli hedefler için bir diyet programını uygulamak yeterli olabilir. Ancak uzun vadede ideal değildir. Yapmanız gereken sağlıklı beslenme yöntemlerini birleştirerek, daha iyi gıdalar seçerek, belirli bir beslenme zihniyetine girmekten kaçınmaktır. Bu yaklaşımda uzun vadeli sonuçlara daha çok odaklanırsınız ve hızlı çözümlerle zaman kaybetmektense, sürekli olarak kas gelişimini sağlayabilirsiniz.

Uyku Yetersizliği

no-sleep-workoutUyku çok önelidir, özellikle de fitness amaçlarınıza ulaşmaya çalışıyorsanız. İyileşme sürecinizin en önemli parçası olmakla beraber enerji üretmek için de yeterince uyumanız şarttır.

Uyku yetersizliği beyin fonksiyonlarınızda değişimler yaratır ve beyninizde yemek yeme isteği uyanır. Bu olduğunda gerçekten aç olup olmadığınızı bilemezsiniz ve direk yüksek kalorili yiyeceklere yönelirsiniz.

Ders Alın: fazlasıyla dinlenerek diyet ve antrenman programınızı sabote etmeyin.

Yanlış Zamanda Yemek Yemek

Eating Meat 2Kahvaltıyı atlamak veya öğle yemeğine kadar çalışmak sizi kaçınılmaz bir şekilde gördüğünüz her şeyi yemeye itecektir. Dinlenme durumundaki metabolizma seviyenizi destekleyemeyecek kadar yetersiz yemek yerseniz, vücudunuz kendisini açlık moduna alacaktır ve metabolizmanız yavaşlayacaktır. Günün antrenmanını yapmak için yeterince enerji kaynağı alamamış olursunuz.

Çözüm: kahvaltı yapın ve her 2-3 saatte bir öğün yapmaya çalışın. Böylece işten çıkıp spor salonunda demirlerle kaynaşmak için hazır olacaksınız.

Stres Altındasın

stress_0_0Kronik stres ve negatif duygu durumu sizi aşırı yemeye itebilir. Özellikle de yanlış yemek seçimleri yapabilirsiniz. Meditasyon, yoga, derin nefes egzersizleri ya da herhangi bir stres azaltıcı teknikle aktif bir şekilde rahatlamayı deneyin.

Negatif Düşünce

heavy-man-gym_0Pozitif düşünerek uzun bir yol kat edilebilir – sizi hedeflerinizin de ötesine götürebilir. Unutmayın; vücutta herhangi bir değişiklik gözlenebilmesi için üç gün gerekir – yavaş ve istikrarlı olan yarışı kazanır.
Başarmak için inanmanız gerekir!

Hırs Eksikliği

seated-dumbbell-curl-arm-workout-sucks-promoHırslı olmak amaçlarınıza giden yolda kilit bir noktadır. Hatta bu ağırlık ve fitness plato dönemleriyle uğraşmak anlamına gelse bile. Konsantrasyonunuzu bozmayın ve her gün küçük değişimler hedefleyin.
Bazı şeylerin değişmesi gerektiğine karar verdiyseniz, şimdiden fitness amaçlarınıza giden yolun bir kısmını yürüdünüz demektir.

Hazırlayan: Olga Svyrydova

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!