Fit HubAntrenmanKas Dostu En İyi Karışım

Kas Dostu En İyi Karışım

Gece boyunca gerçekleşen kas yıkımını önlemek adına bu karışımı deneyin.

GÜNAYDIN KAS

Anneniz belki de ‘’Kahvaltı günün en önemli öğünüdür,’’ demiş olabilir. Vücut geliştirmeyle ilgileniyorsanız eğer bu öneri tam size uyabilir ama tam da değil. Kas hacmini artırmaya gelince en önemli ‘’öğün’’ uyanır uyanmaz yudumladığınız takviye karışımıdır. Bunun nedeni değerli zamanınızı yumurta ve yulaf için harcamak istemeyişinizdir ve bu türden gıdaları hazmetmekte de zaten zorlanırsınız. Uyurken aç kaldığınız süre yüzünden yağsız kas kütlenizden kaybedersiniz. Bu yüzden hızlıca kanınıza ve kaslarınıza karışacak besinlere ihtiyacınız vardır. Aynı zamanda Testosteronunuzu çalıştırmanızı sağlayacak bir takviye kullanarak zaten doğal olarak yüksek olan testosteron seviyelerinizden de faydalanmak isteyebilirsiniz. Uyanır uyanmaz kas yapıcı bu sabah karışımını tüketerek tüm bu saydığımız yararlardan faydalanabilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız malzemelerle sabah karışımınızı hazırlayabilirsiniz.

WHEY

Gözü Kapalı Alabileceğiniz Piyasadaki En İyi 6 Protein Tozu

 

Uyanmak demek aslında vücudunuzun 7-9 saatlik bir açlıktan kalkması ve yakıt için kas proteinlerini yıkmaya başlaması demektir. Bu süreci durdurmanın en iyi yolu ise 40 gram whey protein tüketmektir.

Whey sisteminize hızlıca dahil olan bir proteindir, özellikle de bu durum bir whey protein izolatı ya da whey hidrolizatlı (kan akımına daha hızlı karışsın diye whey protein küçük parçalara ayrılmıştır) bir whey protein tozu kullanıyorsanız daha da iyi bir şekilde gerçekleşir. Kas proteinleri yerine Whey proteinden gelen amino asitler yakıt için hızlıca vücudunuza girmektedirler. Yakıt için kullanılmayan bu amino asitler onları yeniden inşa etmek için kaslarınıza giderler.

Whey protein kan damarlarını genişleten peptidler içermektedir ki bu da sadece whey proteindeki amino asitlerin değil aynı zamanda testosteronunda vücudunuza dağılımını hızlandıran daha iyi bir kan akımı anlamına gelmektedir. Bu konu oldukça önemlidir çünkü testosteron seviyeleriniz bu zaman diliminde yüksektir.

YÜKSEK MOLEKÜLLÜ KARBONHİDRATLAR

Vücudunuz gece boyunca yakıt için glikojeni (yani karbonhidratın depolanmış halini) kullanır. Bu glikojen seviyeleri kritik bir seviyeye indiğinde karaciğer vücudunuza yakıt için kas proteini kullanması için sinyal gönderir. Bu yüzden sabahları hızlıca hazırlayabileceğiniz sindirimi kolay karbonhidratları tüketmek yerinde olacaktır. Bunlar yüksek moleküllü karbonhidratlar olarak bilinirler. Bunlar sporcu içeceklerine kıyasla karaciğerinize daha hızlı ulaşırlar ve karaciğerinizin glikojen seviyelerini yeniden doldururlar. Böylece karaciğerinizde vücuda gönderdiği yakıt için kas proteini kullanması yönündeki sinyalini keser. Bu katabolik konumdan anabolik konuma geçmenizi sağlayacaktır. Tüm bu whey proteini ve yüksek testosteron seviyesi kas gelişimi anlamına gelir.

Moleküler ağırlık bir madenin molekül hacmini tanımlayan bir terimdir. Yüksek moleküllü karbonhidratlar diğer moleküllere kıyasla oldukça ağır olan moleküllerden oluşmaktadırlar. Vitargo gibi yüksek moleküllü karbonhidratlar arpa gibi doğal kaynaklardan üretilmektedirler. Bu karbonhidratlar hızlıca midenizden sindirildikleri yer olan bağırsaklarınıza geçip kan akımına ve oradan da karaciğerinize ulaşırlar. Bu aynı zamanda kortizol (testosteron hormonunun anabolik etkisini azaltan ve kas yıkımına neden olan hormon) seviyelerini de azaltır ki bu seviyeler uyandığınızda oldukça yüksektir.

KARNİTİN

Takviyeye benzeyen bu amino asit hücrelerin mitokondriyasına yağ taşımada yardımcı olur ve burada da yakıt için kullanılır. Bilim bize karnitinin kaslarınızdaki androjen reseptörlerini de artırabileceğini göstermiştir. Testosteron kas büyümesi için bu reseptörlere bağlanır. Bu reseptörlerden fazlası daha çok testosteronun iş başında olması demektir.

Yataktan kalktığınızda testosteron seviyeleri zirve noktasında olduğundan karnitin almak kas gelişimini destekleyecek olan bu testosteron miktarının artmasına yardımcı olabilir. Araştırmalar aynı zamanda karnitinin kaslara giden kan akımını geliştirdiğini göstermiştir. Whey ve karbonhidrat içeceğinizle birlikte karnitin almak akıllıca bir seçimdir çünkü karbonhidrat ve proteinden kaynaklanan artmış bir insülin seviyesi kaslarınıza daha çok karnitinin ulaşmasını sağlayacaktır.

SABAH İÇECEĞİNİZ

Kas yıkımını durdurmanıza yardımcı olan bu içerikleri uyanır uyanmaz sabah içeceğinizde birlikte tüketerek kas büyümesini başlatabilirsiniz. Bu karışımın içine meyve ve sebzeler de ekleyebilirsiniz.

Takviye miktarı: 40 gram whey protein – 40/60 gram yüksek moleküllü karbonhidrat – 1/3 gram karnitin

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!