Fit HubSağlıkKas Ağrılarınızı Geçirmeye Yardım Edebilecek 3 Yöntem

Kas Ağrılarınızı Geçirmeye Yardım Edebilecek 3 Yöntem

Kas ağrılarının hepimize zor zamanlar yaşattığı olmuştur. Özellikle spora ilk başladığımız zamanlarda, yeni sistemler uyguladığımız ya da ağırlıkları arttırmaya karar verdiğimiz zamanlardan sonra da bu etkiyi daha çok görmüşüzdür. Bu ağrılara çözüm olarak belli başlı şeyler de denemişizdir. Peki bu konuyla ilgili en etkili yöntemleri öğrenmek istemez misiniz? Fitness uzmanlarının kas ağrılarına karşı uyguladığı en etkili yöntemleri sorduk,

En çok uygulanan 3 yöntemi sizler için belirledik:

1. Sıcak-Soğuk Duş Etkisi:

Kan dolaşımını hızlandırması ve bununla beraber kastaki enflamasyonu gidermesi açısından bu yöntem önemli bir yer edinmektedir. Bu yöntemde 20 saniye soğuk su ile, hemen ardından sıcaklığı değiştirerek 10 saniye boyunca sıcak su ile duş almanın etkisi görülmüştür(Süre sistemi tıpkı Tabata antrenmanları gibi). 5 dakikaya yakın bir süre boyunca bu döngüyü uygulamanız ağrılar konusunda size yardımcı olacaktır.Antrenmanın sonrasındaki kas ağrıları için de o bölgeye buz tedavisi uygulayabilirsiniz.

2. Curcumin (Zerdeçal):

Asya kıtasına özgü bu bitkiden yapılan baharatı hepimiz duymuşuzdur. Bu baharatın yeterli dozlarda alınması durumuna enflamasyona karşı etkisi olduğu görülmektedir. Gün içinde, özellikle antrenmandan sonra kullanmanız durumunda size ağrı konusunda yardımı olacaktır. Öğünlerinizin içinde kullanmak ağır gelebileceğinden kapsül olarak da satılan bu baharatı kas ağrılarınız varsa kesinlikle deneyin.

3. Masaj:

Biraz maliyetli olsa da, kaliteli ve etkili bir masaj, ağrılarınız konusunda size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Kasta oluşan gerginliklere karşı da etkisini bildiğimiz masajlar, bu tarz birçok açıdan antrenman sonrası için iyi bir tercihtir. Antrenman sonunda enerjiniz kalmışsa Foam Roller ile de kas dokularına masaj yapabilirsiniz.

https://muscleandfitness.com.tr/esnetme-hareketleri/

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!