Fit HubBeslenmeKarın Kaslarınızın Görünmemesinin En Yaygın Nedenleri

Karın Kaslarınızın Görünmemesinin En Yaygın Nedenleri

Egzersizlerden bıktınız mı? Ne yazık ki, kadınların görünür karın kasları elde etmek için çok daha fazla ve daha uzun çalışmaları gerekiyor. Ancak bahsedeceğimiz bu hatalardan kaçınırsanız, o hayalini kurduğunuz six packleri daha hızlı elde edebilirsiniz!

Olması Gerekenden Daha Fazla Vücut Yağınız Olabilir

Bir kadın olarak daha fazla karın kasınız olmasını istiyorsanız, sahip olduğunu ekstra yağları yakmanız gerekir. Karın kaslarına sahip olmak, düşük vücut yağ seviyelerine sahip olmakla bağlantılıdır, bu da kadınlarda %16-19’luk bir oran anlamına gelir. Vücut yağınız ne kadar düşükse, cildiniz o kadar ince görünür ve karın kaslarınız o kadar çok görünür.

Düzgün Beslenmiyor Olabilirsiniz

Karın kaslarına sahip olmanın en iyi yolu sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenine sahip olmaktır. En iyi karın kası egzersizi bile beslenmeniz düzenli veya sağlıklı değilse bir işe yaramaz. Amacınız karın kaslarınızı ortaya çıkarmaksa, temiz ve sağlıklı bir diyet sürdürmeniz gerekecektir. Metabolizmanızı yüksek tutmak için tam tahıllı ve su açısından zengin yiyecekler yiyin. Fırında pişirilmiş veya ızgara tavuk, balık veya yağsız et gibi az yağlı proteinleri tüketin. Egzersizlerinizi yulaf ve esmer pirinç gibi karmaşık karbonhidratlarla geliştirin. Kan şekerinizi hızla yükselten, vücudunuzun orta kısımda yağ birikimine sebep olan beyaz undan ve şekerden uzak durun.

Günlük besin gereksinimlerinizi karşıladığınızdan emin olmak için, beslenmenize ek olarak bu takviyelerden faydalanabilirsiniz..

Egzersizleriniz Sizi Yeterince Zorlamıyor Olabilir

Kadın olarak karın kası nasıl elde edilir? Karnınızı yakmalısınız! Çoğu insan çok fazla tekrar yapar ve hızlı sonuçlar bekler, ancak karın kaslarınızın patlamasını istiyorsanız, direnç eklemeniz gerekir. Egzersiz rutininize ağırlık ekleyerek, kaslarınızı daha fazla çalışmaya zorlar ve derinlemesine bir six pack oluşumuna izin vermis olursunuz. Dahası, tekrarlarınızı hipertrofi aralığında (12-15 tekrar) tutun ve diğer vücut bölgeleriniz için yaptığınız diğer egzersizlerde yaptığınız gibi direnci artırmaya çalışın.

Kardiyonuz Yetersiz Kalıyor Olabilir

Kardiyo, karın kaslarınızı ortaya çıkarmak için gerçekten çok önemlidir ve her zaman da önemli bir adım olacaktır. Ne yazık ki, insanların yağ kaybını hızlandırmaya çalışırken yaptıklarını gördüğümüz en büyük hatalardan biri, yanlış kardiyo uyguluyor olmalarıdır. Düşük yoğunluklu, uzun süreli kardiyo antrenmanları yağ kaybetmenin en iyi yolu değildir. Kardiyo zaman alıcıdır ve kıymetli kas kütlesini yakarak metabolizmaya zarar verebilir. Metabolizmanızı hızlandırmak ve yağ yakmaya başlamak için aralıklı kardiyo ve yüksek yoğunluklu egzersizi denemelisiniz. Aralı kardiyoların, uzun süreli kardiyo egzersizlerinden daha fazla yağ yaktığına emin olabilirsiniz. HIIT ayrıca egzersiz bittikten sonra bile metabolizmanızı hızlandırmaya devam eder ve bu da zamanla daha fazla kalori yakılmasına neden olur. Örneğin, koşuya çıkın, bir dakika koşun ve hemen ardından bir dakika yürüyün ve bunu düzenli olarak tekrarlayın.

Karın Bölgenizi Her Açıdan Çalıştırmıyor Olabilirsiniz

Karın kasları için karın bölgesinin tüm alanlarını çalıştırmak gerekir. Tıpkı diğer vücut bölgelerinizde yaptığınız gibi, karın bölgenizin de tüm alanlarına odaklanmanız gerekir: üst, alt ve yanlar. Çoğu insan sadece egzersiz yapar veya mekik çeker ve harika sonuçlar bekler. Karın kaslarınızı ortaya çıkarmak için, karın kası egzersizleriniz sırasında karın bölgenizin her alanını hedefleyen en az bir özel egzersiz ekleyerek egzersizlerinizi zenginleştirmeniz gerekir.

Yeterince Su İçmiyor Olabilirsiniz

dis-sagligi-ve-su-icmek

Karın kası için harcadığınız bu çabanın sonuç vermesini istiyorsanız düzenli ve yeteri kadar su tüketmek çok önemlidir. Ne kadar susuz kalırsanız, vücudunuz suyu o kadar çok tutacak ve cildinizin altında depolayacaktır. Depolanan bu su vücudunuzda ekstra yağ gibi görünecektir. Bu nedenle metabolizmanızı yüksek tutmak ve kas dolgunluğunu korumak için bol su içirin. Ayrıca su, tok hissetmenize ve şeker isteğinizi gidermenize yardımcı olacaktır. Gün boyunca ve egzersiz sırasında düzenli olarak su içtiğinizden emin olun. Günde en az 8 bardak su içmeniz gerektiğini unutmayın.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!