Fit HubEğlenceJapon Animelerinden Fırlamış Kardan Adamları Gördünüz mü?

Japon Animelerinden Fırlamış Kardan Adamları Gördünüz mü?

Yağdı yağacak diye haftalardır pencere önünde bekleyen biz bir yana, karın tadını sonuna kadar çıkaran Japonlar bir yana… Kar yağınca siz neler yapacaksınız bilmiyoruz ama Japonlar animeleri aratmayan kardan adamları ile bizi şaşkına çeviriyor!

Anime dizi ve filmler sayesinde tüm dünya Japonların uçsuz bucaksız hayal gücünü biliyor. Pazartesi günü başlayan kar yağışı, şehir merkezlerinde yer yer 10 cm kar tabakası oluşturmuş. Japonya en son 4 yıl önce böyle bir kar yağışı ile karşı karşıya kaldığını söylüyor. Tabii bu sefer biraz daha şanslılar çünkü hazırlıklılarmış.

Karın bu kadar yoğun yağması ve bembeyaz bir örtü ile etrafı kaplamasıyla Japonlar kültürlerinin en önemli figürlerini ve aşık oldukları animasyon dünyasını kardan adam olarak tasvir etme yoluna koyulmuş! Batı dünyasının standart 3 toptan 1 havuçtan birkaç zeytinden oluşan kardan adamının karşılığı Japonya’da Miyazaki’nin en ünlü filmlerinden karakterler olan Totorolar, orman ruhları, kocaman kediler olmuş! Ama kendinizi tamamen yabancı hissetmeyin, birkaç Holywood karakteri de bu seride yerlerini almış durumda.

Biz bu görsel şölene hayran kaldık ve en sevdiğimiz 17 Japon kardan adamı sizinle paylaşmak istedik!

#17

 

#16

 

#15

 

#14

 

#13

 

#12

 

#11

 

#10

 

#9

 

#8

 

#7

 

#6

 

#5

 

#4

 

#3

 

#2

 

#1

Sağlıklı Bir Kış İçin Hangi Vitamin ya da Minerallerden Almalısınız?

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!