Fit HubAntrenmanHızlıca Göbeğinizi Eritin

Hızlıca Göbeğinizi Eritin

Bu beş dakikalık antrenmanla karın kaslarınızı şekillendirin…

Okulda marifetli olduğum tek bir konu varsa o da geciktirmekti –yani yarına erteleyebileceğim bir şeyi asla bugün yapmazdım. Okuldaki ödevler söz konusu olduğunda son derece etkili bir strateji olsa da, vücudunuza şekil vermeye çalışırken kullanmayı aklınızdan bile geçirmeyin. 90 dakika ağırlıklarla boğuştuktan sonra çoğunlukla karın kaslarımı çalıştıramayacak kadar yorgun olurdum. Yarın derdim kendi kendime, yarın daha fazla enerjim olduğunda çalışırım.

Ne kadar iyi niyetli olsam da, tıpkı diyete başlarken ya da sigarayı bırakırken olduğu gibi, karın kaslarımı çalıştırmayı bazen bir hafta bazense bir ay geciktirdiğim olurdu. Bu yaklaşımı tekrar gözden geçirmenin zamanı gelmişti artık. Bunun ilacı da bu üç kısa ama yoğun 5 dakikalık antrenman programlarıdır ve üçlü-set şeklinde dönüşümlü olarak üst karın kasları, alt karın kasları ve oblikleri hedef alır.

Seanslar en zor hareketle başlar ve sizin yorulmanıza paralel olarak gittikçe hafifleyen egzersizlerle devam eder. Hiç ara vermeden üç hareketi de arka arkaya yapın, ardından 30-45 saniye dinlenin ve aynı sırayı 2-3 kez daha tekrar edin.

Her bir bölgeyi farklı günlerde de çalıştırabilirsiniz, her bir program farklı bölgeleri hedef alsa da yine de tüm karın bölgesini etkiler, o yüzden sadece o bölgeleri izole etmezler. İleri seviyede olan kişiler, tam ve zorlayıcı bir karın bölgesi egzersizi için her listeden ilk hareketi seçebilirler, yeni başlayanlar ise her listeden en son hareketi seçerek üç alanı da çalıştıran daha hafif bir antrenman yapabilirler.

Tekrar hızını azaltarak, üst noktada maksimum kasılma için bekleyerek ve üç set arasındaki dinlenme sürelerini azaltarak çalışmanızın yoğunluğunu arttırabilirsiniz.

Artık antrenman kaçırmak için hiçbir bahaneniz kalmadı. Günde sadece beş dakikanızı ayırarak karın kaslarınızı güçlendirin ve ortaya çıkarın.

aby12
aby2

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!