Fit HubTakviyeHayat Kalitenizi Artıracak 4 Supplement Önerisi

Hayat Kalitenizi Artıracak 4 Supplement Önerisi

Sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olabilirsiniz. Bol bol meyve ve sebze tüketiyor, bol su içiyor da olabilirsiniz. Sizce bunların hepsi sağlıklı olmak için yeterli mi?

Günümüzde, herkes günlük besin ihtiyacını yalnızca yiyeceklerden alır. Ancak sağlıklı ve dengeli bir beslenme rutinine sahip olduğunuzu düşünseniz bile besin gereksinimlerinizi yeterince karşılayamıyor olabilirsiniz. Taze, organik ürünler yemek bile ihtiyacınız olan besinleri alacağınızı garanti etmez. İşte tam da bu noktada takviyeler devreye girer.

Yani uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmekle ilgileniyorsanız, takviyeleri göz ardı etmemeniz gerektiğini söylememiz gerekir. Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bu yazımızda sağlığınızı artıracak en kaliteli takviyeleri sizler için derledik.

D Vitamini

D vitamini, vücudun güneş ışığına maruz kalmasıyla beraber üretmeye başlayan ve yağda çözünen bir vitamindir. Balık, yumurta ve mantar gibi besinlerde bulunan D vitamini, aslında çok az gıdada doğal olarak bulunur ve tüketilen gıdalarla D vitamini ihtiyacınızı karşılamanız pek mümkün değildir.

D vitamini güçlü kemik ve kas yapısı için oldukça önemlidir. Sağlıklı D vitamini seviyelerine ulaşmak, kronik hastalıkları önlemenin, genel vücut sağlığını iyileştirmenin ve yaralanma oranlarını azaltmanın en kolay yollarından biridir. Ayrıca D vitamini eksikliğinin, kalp hastalığı, kanser, bilişsel gerileme ve obezite riskini arttırdığı bilinir.

Birçok insan özellikle kış aylarında yeteri kadar güneş ışığına maruz kalamadığı için D vitamin eksikliği çeker. Siz de yeteri kadar gün ışığından faydalanmadığınızı düşünüyorsanız, D vitamini takviyeleri kullanmaya başlamanın tam zamanı!

Omega-3

Omega-3 yağ asitleri, sağlıklı bir vücudun olmazsa olmazlarıdır ve hayati öneme sahiptirler.

Omega-3 takviyeleri, insan sağlığı için gerekli olan bir grup çoklu doymamış yağ asitlerinden oluşur. Alfa-linolenik asit (ALA) göz, sinir ve zar gelişimi için gereklidir. Eikosapentaenoik asit (EPA) ve Docosahexaenoic asit (DHA), genellikle insan vücudunda kan basıncını, iltihabı, nörolojik fonksiyonları ve hormon üretimini düzenlemeye yardımcı olan prostaglandinlerin üretimi için önemlidir.

Probiyotikler

Probiyotikler, gastrointestinal sistemde doğal olarak oluşan bakterilerdir. Ayrıca fermente gıdalar veya takviyeler yoluyla tüketilebilen canlı mikroorganizmalardır.

Yeterli miktarda probiyotik tüketmek, sağlıklı bir bağırsak bakteri dengesi geliştirmenize yardımcı olur. Yapılan çalışmalar, sindirim sisteminizdeki bakteri dengesinin genel sağlığınız için oldukça önemli olduğunu göstermiştir.

Probiyotik takviyeleri, bağırsaktaki sindirime ve besin emilimine yardımcı olarak vücudunuzun gıdalardaki vitaminleri, mineralleri ve proteini emmesini sağlar. Ayrıca probiyotikler yağ kaybına yardımcı olabilir, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve LDL (kötü) kolesterolü ve kan basıncı seviyelerini düşürerek kalp sağlığını olumlu yönde etkileyebilirler.

Multivitamin

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, çok dengeli ve sağlıklı besleniyor olsanız bile, önerilen tüm besinleri gıdalardan almanız oldukça zordur. Kullandığını multivitamin takviyeleri sahip olabileceğiniz herhangi bir besin eksikliğini gidermenize yardımcı olabilir.

Multivitamin takviyeleri, enerji seviyelerinizin artmasına, yorgunluğunuzun azalmasına, daha iyi bir ruh haline sahip olmanıza ve kas gücünüzün korunması üzerinde ciddi faydalara sahiptir.

Bu listedeki diğer takviyelerde olduğu gibi, paranızı çöpe atmak istemiyorsanız kullandığını ürünlerin kalitesi çok önemlidir.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!