Fit HubAntrenmanOfiste Yapılabilecek Karın Kası Egzersizleri

Ofiste Yapılabilecek Karın Kası Egzersizleri

Ofisler genellikle, kısıtlı hareketlerle ve asgari çabayla çalışacak şekilde düzenlenmiştir. Gün boyu oturarak çalışmak, maalesef kaslarımız ve eklemlerimizin sağlığı açısından birtakım problemler yaratmaktadır. Buna ek olarak egzersiz yapma ihtiyacı söz konusu olduğunda ise günümüzde yoğun iş temposu ve uzun çalışma saatleri spor yapmanıza engel teşkil ediyor olabilir. Eğer çalışma rutininiz, düzenli olarak spor yapmanıza olanak vermiyorsa, Ofiste Karın Kası Hareketleri yaparak, masanızın başında da spor yapmanız, Ofiste Karın Kası çalışmanız gayet mümkündür. Spor salonlarına ayırmaya vaktiniz veya paranız yetmiyorsa, karın bölgenizdeki fazlalıklardan şikayetçi iseniz ve artık düzgün ve fit bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, Ofiste karın egzersizleri ile çok fazla yorulmadan, vakit kaybı yaşamadan çalıştığınız ortamda, sandalye üzerinde bilgisayarınıza veya önünüzdeki evraklara gömülmüş halde bile olsanız, bu basit hareketleri yaparak karın kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

Dizleri Göğse Çekme Egzersizi

karin-kasi-yapma

Ofiste karın kası egzersizleri arasında dizleri göğse çekme egzersizi, alt karın kaslarını çalıştırmanıza yardımcı olmaktadır ve bu açıdan da oldukça faydalı bir egzersizdir. Bu egzersiz bel ve karın kaslarının güç kazanmasında oldukça etkilidir. Sandalyenin uç kısmına oturarak sırtınızı dik olacak şekilde ayarlayın. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak dizlerinizi yukarı doğru çekin. Ardından tekrar aşağıya çekin. Bu hareketi ortalama 10-15 defa yapın. Denge kurmakta güçlük çekerseniz oturduğunuz yerden destek alabilirsiniz. Bu egzersizi 3 set olarak yapabilirsiniz

Dizleri Dirseklerle Buluşturma Egzersizi

Bel çevresi için oldukça etkili olan Ofiste Karın Hareketleri arasında dizleri dirseklerle buluşturma hareketi, yan ve alt karın kaslarını çalıştırır. Arkanıza yaslanmadan sandalyeye dik bir pozisyonda oturun. Daha sonra ellerinizi kafanızın arkasında birleştirerek sağ dizinizi yukarı doğru çekin. Bu sırada sol dirseğinizi diziniz ile buluşturmaya çalışın. Bu şekilde sol diz ve sağ dirseğiniz için de aynı egzersizi tekrar edin. İlk pozisyonunuza dönerek bu hareketi ortalama 10-15 defa yapın. Bu hareketleri 3 set olacak şekilde yapabilirsiniz.

Sandalyede Bisiklet Egzersizi

Sandalyede yapılan bisiklet hareketi karındaki kasları önemli ve etkili ölçüde çalıştırdığı için alt karın tarafında yanma hissi oluşabilir. Bu egzersizi disiplinli bir şekilde yaptığınız durumda karındaki kaslar güçlenecektir. Egzersiz sırasında belinizde herhangi bir zorlanma durumu yaşarsanız egzersizi hemen bırakın. Sandalyede bu bisiklet hareketini yapabilmek için sırtınız dik olacak şekilde sandalyenin ucuna oturun. Elleriniz ile oturduğunuz yerden yardım alabilirsiniz. Ayaklar, omuz genişliğinde açılarak dizler kırılır ve önünzde bir pedal varmış gibi bacaklar hareket ettirilir.

Fit kalmanıza yardımcı olacak gıda takviyesi ürünlerini Supplementler.com‘da inceleyebilirsiniz.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!