Fit HubFitness2 Çocuk Annesi IFBB Pro Atleti Gina Aliotti İle Tanışın

2 Çocuk Annesi IFBB Pro Atleti Gina Aliotti İle Tanışın

Kadın vücut geliştirici dendiğinde ortaya çıkan yargıları yıkan, hem güzel hem başarılı, 2 çocuk annesi IFBB pro atleti Gina Aliotti ile tanışmanızı istiyoruz!

Fitness serüveni okuduğu yıllara dayanan Gina, vücut geliştirme dünyasına nasıl adım attı? Gina Aliotti’nin beslenme ve fitness koçluğu yaparken motivayonu ne? Gina’nın birçok vücut geliştiricinin aksine fitness ile ilgili kuvvetli inancı ne?

Bu harika kadın hakkında birçok sorumuz var. Ve birçok da cevabımız… Sizinle mükemmel gülüşü ve disiplini ile Gina’nın spor hayatına göz atalım.

Gina Aliotti Kimdir?

Gina, Kaliforniya’da 1984 yılında dünyaya gelmiş. Kendisi en çok bilinen IFBB pro kadın figürlerinden biri.

Gina 3 yıl üst üste IFBB dereceleri, Arnold Classic Pro Figure ünvanları ile yaptığı sporda vücut geliştirmede iddiasını kanıtlamış ve şöhretini oturtmuş durumda. Şimdilerde aktif olarak beslenme ve fitness koçluğu yapan Gina Aliotti, crossfit, yoga, kişisel antrenör ve beslenme sertifikalarına sahip. Yani Gina sadece mükemmel bir figür olarak kalmak istemiyor, bildiklerini de çevresine aktarmak istiyor.

Üniversite Yıllardan Gelen Akademik Bilinç

Sağlıklı yaşam ve spor aslında Gina için üniversite yıllarında şekillenmiş diyebiliriz. San Diego Eyalet Üniversitesi’nde Beslenme okuyan Gina Aliotti bu yıllarda sağlıklı beslenme ve spor odaklı yaşamaya başlamış. Arkadaşlarının partilere gittiği dönemde sımsıkı tutunduğu fitness hedeflerini 2004 yıılında 20 yaşındayken yakalamaya başlayan Gina 2005 yılında ilk IFBB Pro Figure ünvanının sahibi olmuş. 2006, 2007, 2008 yıllarında turnuva şampiyonluklarını aldığı gibi 2007’de Arnold Classic’te de başarısını bir kez daha kanıtlamış.

Harika Bir Koç

Gina’nın motivasyonu sağlıklı yaşamdan geliyor. Tecrübelerini sağlıklı yaşam konusunda bocalayan kişilere aktarmak, isteyen herkese yardımcı olmak istiyor. Üstelik Gina’nın birçok vücut geliştirici ve fitness tutkunundan ayrıldığı bir inancı var: vücut geliştirmek için spor salonu şart değil!

Bu sebeple Gina evde yapılabilecek antrenmanlar ile çalışmalarını sürdürüyor.

Gina şu anda eşi ve iki çocuğu ile Kaliforniya’da yaşamına devam ediyor. Fitness dersleri ve beslenme koçluğu yapıyor.

Gina favorilerini M&F dergisine anlattı:

Giyiyorum:

G-Fit bermuda ya da yoga pantolonu, G-Fit spor-racerback üst, G-fit distressed şapka (G-fit Sportswear, Aliotti’nin kıyafet serisi), Nike Shox spor ayakkabılar (ağırlık çalışırken), ASICS GEL-Nimbus spor ayakkabılar (kardiyo çalışması için), Harbinger eldivenler ya da Grizzly sağlam tutuş eldivenleri.

gina_aliotti02

Dinliyorum:
iPod’unda hip-hop, techno, country ve opera parçaları var.

İçiyorum:

Egzersizden önce, 30 gram protein, 30 gram karbonhidrat ve BCAA’lı shake; egzersiz sırasında, BCAA’lı su; egzersiz sonrasında, 30 gram protein, 30 gram karbonhidrat ve BCAA’lı shake.

gina_aliotti03
Yiyorum:

Antrenmandan 30 dakika önce: tavuk ya da hindi, sebze ve yulaf lapası. Antrenmandan sonra: 30 gram protein, 30 gram karbonhidrat ve BCAA’lı shake, tarçın ve küçük bir yerelması.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!