Fit HubAntrenmanGeniş ve Hacimli Omuz Antrenmanı

Geniş ve Hacimli Omuz Antrenmanı

Sıkı bir çalışma ve biraz yaratıcılık ile kaya gibi omuzlara sahip olabilirsiniz. 

Spor salonu sizin oyun alanınız. İri bir cüsse, sağlam bir güç ve dengeli bir simetri oluşturmak için tüm nimetlerinden (serbest ağırlıklar, makineler, cable) faydalanın. Herhangi bir ekipmanı “işlevsel değil” diyerek dışlamak, yıllardır hiç denemediğiniz veya yapmadığınız bir egzersizden elde edilebilecek tüm faydaları da dışlamak demektir.

Aşağıdaki delt antremanı omuz ekleminin kendisi kadar kapsamlıdır.
Güç, hipertrofi ve detay odaklı izolasyon çalışmasındaki sağlıklı dozu geliştirmek için üç farklı ekipman -(bir halter, bir pec deck ve bir cable istasyonu) kullanılır.
Burada her deltoid başı (orta, ön, arka) için bir fayda bulunur ve egzersiz çeşitliliği en hiperaktif kişilerin bile sıkılmadan çalışmasına olanak sağlayacaktır.

İşte hareketler…

One-arm Cable Lateral Raise

Setler arasında dinlenmeksizin kolları değiştirin. Sol deltiniz çalışırken sağ deltiniz dinlenmeli, sağ çalışırken ise sol delt dinlenmeli.

Reverse Pec Deck

Vurması zor arka deltleri izole etmek için harika bir araçtır. Spor salonunuzda bir peck deck yoksa, onun yerine ters çevrilmiş rear-delt fly’ları kullanabilirsiniz.

Barbell Upright Row

Upright Row hak ettiği ilgiyi görmüyor. Kas gelişimine büyük fayda sağlayan bileşik bir hareket olarak deltoidlerinizi, traplerinizi ve hatta hareketin en üst pozisyonundayken pazılarınızı biraz toplar. Şimdi yüklerinizi üzerinize alın ve şöyle göstere göstere yukarı çekin ki daha fazla ağırlık kaldırabilin.

Standing Barbell Overhead Press 

Overhead Press yaparken, belin alt kısmındaki gereksiz gerginliği en aza indirmek için üst kısmınızın bütünlüğüne dikkat edin. Abs’lerinizi sıkılaştırın ve göğsünüzü yukarı doğru değil, dümdüz öne doğru bakacak şekilde tutun.

Antrenman

HAREKETSETTEKRARDİNLENME
Standing Barbell Overhead Press4102 dk
Barbell Upright Row3121 dk
Reverse Pec Deck31545 sn
One-arm Cable Lateral Raise410

Performansınızı artıracak takviyeler için tıklayın!

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!