Fit HubYaşamSanal Turla Gezebileceğiniz 5 Müze

Sanal Turla Gezebileceğiniz 5 Müze

Pandemiyle birlikte, online egzersiz ve derslere olan rağbet arttı. Online alışveriş sitelerini ise o kadar kullandık ki kargo görevlilerini arkadaşlarımızdan daha sık görür olduk. Bir süre sonra bu durumu kontrol altına almaya çalışsak da değişmeyen bir şey var. O da ekran başında geçirdiğimiz saatler. Canınız sıkıldıkça Instagram sayfanızı yenilemek yerine sanal turlara katılmaya ne dersiniz?

Sanal turist olup, 360 derece turlara katılmanıza olanak sağlayan müzeleri sizler için seçtik.

Louvre Müzesi

Fransa’nın başkenti Paris’te yer alan Louvre Müzesi, dünyanın en büyük sanat merkezi olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerinden biri olan Louvre’de; Yunan, Mısır, Arap ve daha birçok medeniyete dair 300 binden fazla eser bulunuyor. Leonardo da Vinci’nin dünyaca ünlü tablosu Mona Lisa da bu müzede yer alıyor.

Van Gogh Müzesi

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da yer alan ve ünlü ressam Van Gogh’a adanmış müzede, sanatçının eserleri, kardeşi Theo’ya yazdığı mektuplar ve kişisel hayatına dair bilgiler yer alıyor.

Vatikan Müzesi

Katolik dünyasının ruhani merkezi ve dünyanın en küçük ülkesi olan Vatikan’da bulunan bu müze büyük bir koleksiyona sahip. Vatikan Müzesi’nde muhteşem freskleri ile yer alan Sistine Şapeli’ni özellikle ziyaret etmenizi öneririz.

Dalí Tiyatro ve Müzesi

Dalí Tiyatro ve Müzesi İspanya’nın Figueres şehrinde bulunuyor. Sürrealist ressam Salvador Dalí’nin gençlik dönemi eserlerinin ilk kez sergilendiği tiyatro, savaş döneminde zarar görmüş. 60’lı yıllarda ise dönemin belediye başkanı ve Dalí’nin girişimiyle müzeye çevrilmiş. Ünlü ressamın burada gömülü olduğu yapı, dünyanın en çok ziyaret edilen sanat müzeleri arasında yer alıyor.

Frida Kahlo Müzesi

Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun doğduğu, anılarına tanıklık eden “mavi ev” müze olarak karşımıza çıkıyor. Sanatçının eserlerinin yer aldığı Frida Kahlo Müzesi‘nde ayrıca kıyafetleri, koltuk değnekleri ve korseleri gibi kişisel eşyaları da bulunuyor.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!