Fit HubSağlıkGençlik Sırları

Gençlik Sırları

Yazan Kevin Gray

2003 yılında ikinci oğlunun doğumundan sonra Jennifer Nicole Lee tam 91 kilo olmuştu. “Hayatım boyunca kilolarımla başım dertte oldu ama anne olunca anladım, çocuklarıma bakabilmem için kendime çekidüzen vermem gerektiği daha derinden dank etti” diyor. “Ve iş sadece mayo içinde fit gözükmek değildi.” İşte dönüşümü de böyle başladı.

43 yaşında hayatının en iyi fiziğine sahip olan ünlü antrenör ve fitness model Jennifer uzaktan koçluk eğitimi, antrenman videoları, kitapları ve giyim malzemeleri olan büyük bir şirketin sahibi. Bununla birlikte birçok kadının fizik hedeflerine ilham oluyor. Biz de Jennifer’dan yaşlanma karşıtı tüyolarını bizlerle paylaşmasını istedik. Sözleri şöyle: “Eğer yaşlanmaya izin verirseniz yaşlanırsınız. Cehennem buz tutana kadar Doğa Ana’yla savaşmaya devam!”

Kas Geliştirme

“Kas gençlik pınarıdır ve metabolizmanızı harlı yanan bir ocağa dönüştürür” diyor Jennifer. Tek seferde birçok kas grubunu aktive ederek koordinasyon inşa etmenizi ve vücudunuzdaki dengesizlikleri düzeltmenizi tavsiye ediyor.

Bol Bol Uyku

“Çoğumuz ışıkları çok geç söndürüyor” diyor. “Ağır çalışıyoruz, spor yapıyoruz, zorlanıyoruz. Nitelikli bir uyku çekerek daha iyi toparlanabilir ve ertesi güne daha enerjik başlayabilirsiniz.”

Sabah Sporu

Sabah spor yapmak “Ruh halinizi düzeltip enerji seviyenizi yükseltir ve insanda başarı hissi yaratır” diyor Lee.

Antioksidan Tüketin

“Daha iyi hissetmenize, daha iyi görünmenize ve inme ve kalp krizi gibi yaşlanmayla ilintili hastalık riskinizi azaltmanıza yardımcı olurlar” diyor Jennifer. Yeşil çay, nar suyu ve yaban mersini gibi antioksidan zengini besinler tüketin.

Eklemlerinizi Hareket Ettirin

Jennifer yavaş ve sabit düzen kardiyonun yeterli olmadığına yıllar önce kanaat getirmiş. Şimdi ise çevik kalabilmek için yüksek yoğunluklu aralık antrenmanı (HIIT) ve plio egzersizleri, eklem ve tendonlardaki esneklik içinse yoga, yüzme ve esnemeyi eksik etmiyor. “Yaşınız eklemlerinize bağlı, o yüzden onlara iyi davranın.”

Bağırsak Sağlığını İhmal Etmeyin

Jennifer kimçi (Kore turşusu) ve sauerkraut (Alman turşusu) ile probiyotik zengini gıdalar gibi bağırsak dostu, mayalanmış besinleri tüketmenizi tavsiye ediyor. Hazma iyi geldikleri gibi iltihaplanmayı da azaltıyorlar.

Stres Kontrolü

“Stres her yaştaki insana zarar verir. O yüzden meditasyon, yoga ve esneme gibi aktivitelerle biraz gevşeyin.”

Cildinize İyi Bakın

Bronzlaşma ve susuz kalma cildinize zarar verip erkenden yaşlanmasına yol açabilir. Bol su için, güneşe çıkmadan mutlaka güneş kremi sürün, nemlendirici kullanın, diyor Jennifer.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!