Fit HubAntrenmanEvde Kolayca Yapabileceğiniz 5 Kalça Eritme Hareketi

Evde Kolayca Yapabileceğiniz 5 Kalça Eritme Hareketi

Her kadın ince ve fit görünümlü bir vücut ister peki kaç kişi bu hedefe ulaşmak için zaman yaratabiliyor? İş hayatı, okul ya da günlük yapılması gerekenler büyük bir zaman alır ve bittiğinde de ardında kanepeye uzanacak kadar bir enerji bırakabilir! Bazen değil spor salonuna gitmek,  aileyle vakit geçirmeye dahi zaman kalmaz… Fakat günde 5 kalça eritme egzersizi ile bölgesel yerleşmiş yağlarınızdan evde kurtulabileceğinizi bilseniz sadece 25 dakikanızı ayırmaz mısınız?

Kalça bölgesinde biriken yağları eritmek hedef doğrultusunda dikkatli ve disiplinli çalışıldığında mümkün olabilmektedir. Bölgesel zayıflama yöntemleri konusunda hedefe ulaşmak için farklı diyetler ve egzersiz planları mevcuttur. Araştırmalar egzersiz ve diyetin eş zamanlı sürdürülmesi durumunda hızlı ve mükemmel sonuçların alınabileceğini göstermektedir. Ama tabi ki yine de göründüğü kadar kolay bir süreç değildir! Çünkü vücutta yağların yakılıp kasların inşa edilmesi zaman alır. En önemlisi de sıkı çalışma ve tutarlılık gerektirir. Şunu unutmayın herkeste olmayanı istiyorsanız, herkesin yapamadığını yapmanız gerekir!

kalca-egzersiz-eritme

Bu yazıda, kalçalarınızdaki yağları eritmek için size beş mükemmel egzersiz sunacağız. Bu egzersizlerin en iyi tarafı evde hiçbir alete ihtiyaç duymadan sadece vücut ağırlığınızı kullanarak yapabilmeniz. Bu kalça eritme egzersizleri düzenli uygulandığında bir ay içinde sonuçları görmeye başlayacaksınız. Her hafta bir mezüre ile kalça bölgenizi ölçerek takip etmelisiniz ve metabolizmanızın hızının bilincine varabilirsiniz. Herkesin metabolizma hızı değişkenlik gösterir, bu yüzden sabırla programınızı uygulamaya devam edin ta ki istediğiniz ölçülere kavuşuncaya kadar!

Evde Kalça Eritme Hareketleri Ne Kadar Süre Alır?

Bu kalça eritme egzersiz programına göre günde en az 25 dakika, haftada 5 gün egzersiz yapmalısınız. Genel vücut yağını azaltmadan kalça yağını azaltamazsınız.

  • Sağlık uzmanları her hafta 150 dakika orta yoğunlukta egzersiz yapmayı önerir. Bu yürüyüş / koşu, bisiklete binme, yüzme veya dans etmeyi içerebilir.
  • Kalçalarınızda daha hızlı bir azalma sağlamak istiyorsanız, haftada 1 saat 5 ila 6 gün veya haftada 300 dakika egzersiz yapmayı hedefleyin. Metabolizmanız yavaşsa bu yolu tercih edebilirsiniz.
  • Koşu / jogging, merdiven çıkıp inme veya bisiklet kullanmak gibi aktiviteler, kalori yakmak ve bacaklarınızı inceltmek için mükemmeldir.

Antenman Ne Zaman Yapılmalı?

kalca-antrenman-egzersiz

 

Egzersizler günün herhangi bir saatinde yapılabilir. İnsanların bireysel tercihleri ​​vardır. Bazı insanlar egzersiz yaparak enerji alırlar. Eğer sizde de bu durum geçerliyse, sabah egzersiz yapın ve gün boyu enerjinizi “yüksek” tutun. Egzersizden sonra yorgun ve yıpranmış hissedenlerdenseniz, işten sonra veya günün sonuna doğru egzersiz yapmanız daha iyi olabilir. Sizin için doğru olanı yapın ve yaşam tarzınıza en uygun olanı belirleyin. Bu şekilde, “Sabah mı yoksa akşam mı?” kararını verebilirsiniz. Antrenman programınıza başlamadan önce tüm detayları belirlemeniz spor psikologları tarafından önerilen bir ipucudur. Çünkü belirsiz bir durum olmadığından tüm kurallara uymanız gerekir ve programınızın dışına kolay kolay çıkamazsınız.

Kas Kazanmak ve Aynı Zamanda Yağ Yakmak Mümkün Mü?

kalca-eritme-egzersiz

Evet. Yüksek proteinli bir zayıflama diyeti uygulayarak ve kalori alımınızı azaltarak yağ kaybedebilir ve kas kazanabilirsiniz. Bu yüzden kalori alımınızı izlemeniz büyük önem taşıyor. Haftada iki kez aralıklı antrenman yapın, kalp atış hızınızı her defasında maksimum % 85’e çıkarın ve 300 dakikalık aralıklı kardiyovasküler egzersiz yapın, tercihen 30 dakikalık sürekli seanslar veya daha uzun sürelerle devam edin. Diyet ve egzersiz alışkanlıklarınızı değiştirdiğinizde kendinize inancınız gitgide artacak ve sadece kalça bölgeniz değil aslında tüm vücudunuz inceldiğini fark edeceksiniz.

Kalça Eritme Yolları Arasında En Önemlisi: “Belirli Gıdalardan Uzak Durmalı Mısınız?”

Kalça eritmek için işlenmiş gıdalardan kaçının. Malzemelerin nereden geldiğini hızlı bir şekilde tanımlayamıyorsanız tüketmemeye özen gösterin! Çalışmalar, düşük karbonhidratlı bir diyetin yağ yakmada etkili olduğunu göstermektedir. Bu gerçek, tahıllar, makarna, pirinç, ekmek, bisküvi, kraker ve fırınlanmış ürünler gibi basit karbonhidratları ortadan kaldırmak veya büyük ölçüde azaltmak anlamına geliyor. Yağda kızartılmış besinleri diyetinizden tamamen çıkarmayı ihmal etmeyin.

Kalça eritme egzersizlerine şimdi başlayabilirsiniz!

1. Jumping Squats

jump-squat

Kalça ve basen eritme hareketlerinden Jumping Squats kan dolaşımınızı yükselterek, enerjinizi zirveye taşıyacak bir başlangıç yapmanızı sağlar. Bu egzersizde ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Sonra normal bir squat yapın ve havaya sıçrayarak bitirin. Yere bastığınızda, vücudunuzu tekrar çömelme pozisyonuna getirin. On kez tekrarlayın.

2. Jumping Jacks

jumping-jacks

Bölgesel zayıflama hareketleri içinde Jumping Jacks hızlı sonuç almak isteyenler için ilaç gibi bir egzersizdir. Başlangıç pozisyonunuz ayaklarınız birbirine bitişik, paralel ve elleriniz yanlarda sarkık pozisyonda durmalıdır. Daha sonra, aynı anda zıplarken, ellerinizi yukarı kaldırın, böylece ayaklarınızı iki kez omuz genişliğinde birbirinden ayırdınız. Vücudunuzu başlangıç pozisyonuna getirin. Bunu 10 kez yapın.

3. Burpee

burpee

Bölgesel zayıflama için birebir olan diğer bir hareket ise Burpee’dir. Ayakta durma pozisyonu ile başlayın. Ayaklarınız omuz genişliğinde olmalıdır. Daha sonra vücudunuzu çömelme pozisyonuna getirin, ellerinizi önünüze yere koyun. Ayaklarınızı geri alın ve itme yapmak için göğsünüzü indirin. Göğsünü yukarı kaldırın. Ayaklar başlangıç pozisyonundayken ayağa kalkıp kollarınızı havaya kaldırarak zıplayın.

4. Walking Lunges

walking-lunges

Kalça sıkılaştırma hedefi olanlara iyi gelecek bir başka egzersiz de Walking Lunges’dır. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve ellerinizi kalçalarınıza koyun. Ardından, bir bacak ile öne doğru uzanın ve dizinizi arka dizinize neredeyse değecek kadar esnetin. Bacaklarınızı değiştirin ve 20 kez tekrarlayın.

5. Bicycle Crunches

biscyle

Ayaklarınızı yere uzatarak yatın ve ellerinizi başınızın arkasına koyun. Dizlerinizi yaklaşık 90 derecelik açıyla kaldırın ve sonra üst vücudunuzu hafif kaldırın. Diğer bacağı düzeltirken, bir dizinizi koltuk altlarınıza doğru getirerek, bir bisiklet pedalı hareketi yapmaya başlayın. Hareket sırasında vücudunuzu döndürün. Bunu olabildiğince hızlı yapın.

Kolay zayıflama hedefleyenler için bunlar son derece verimli egzersizlerdir. Bu kala eritme egzersizleri evde yapılabilir ve fazla zaman almaz. Ayrıca özel ekipmana da ihtiyaç duymazsınız. Vücudunuzda özellikle kalça bölgenizde yağ birikimi olduğunu düşünüyorsanız bu kalça egzersizleri sorunuzu çözecektir! Birkaç hafta sonra arzu ettiğiniz sonuçları almaya başlamanızı sağlayacaktır!

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!