Fit HubBeslenmeEnerjinizi Hiç Olmadığı Kadar Yükseltecek En İyi 5 Vitamin Hapı

Enerjinizi Hiç Olmadığı Kadar Yükseltecek En İyi 5 Vitamin Hapı

Konu enerji olduğunda bazen kolunuzu kıpırdatamayacak gibi hissediyor olabilirsiniz. Bu bizim için de oldukça tanıdık bir durum. Günümüz hayatı ev iş arasında mekik dokurken trafikte zaman ve enerji kaybına neden oluyor. Yorgun hissettiğiniz dönemlerde sağlıklı beslenme zorlaştığı için kendinizi vitamin hapı ile takviye etmek iyi bir seçim olabilir.

Özellikle rutine bağlanan yoğun günler bir süre sonra kişide ciddi bir enerji kaybına sebep oluyor. Daha öğle arasından yeni çıkmışken kendinizi günün bitimini bekler halde, kolunuzu klavye üzerinde gezdiremez halde bulabiliyor olabilirsiniz. Sporcularda bu durum çok daha zorlayıcı olabiliyor. Eğer iş çıkışı ya da öncesi spor yapıyorsanız, antrenmana bağlı yoğunluk ve kas ağrıları da enerjisizliğinizi katlıyor.

D vitamini, b12 vitamini hapı, çinko hapı gibi seçenekler arasında birçok besin takviyesi ile enerji artışı sağlanabilmektedir. Yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olacak ve günü daha dinç bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacak vitamin hapları arasından sizin için 5 tanesini belirledik.

En İyi 5 Vitamin Hapı

1. Nature’s Supreme Multivitamin for Women

en-iyi-vitamin-haplari

Nature’s Supreme Multivitamin for Women, patentli ham madde kalitesi ile kullanıcılarının güvenini kazanmıştır. Kadınların günlük vitamin ve mineral ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanan takviye, enerji arttırıcı b vitamini grubu, cilt saç ve tırnak açısından önem taşıyan biotin, kan oluşumunu destekleyen folat, kemik sağlığının korunmasına yardım eden d vitamini dahil olmak üzere 30 bileşenden oluşmaktadır. Servis başı ürün fiyatı 1,15 TL’dir.

2. Nature’s Supreme Multivitamin for Men

en-iyi-vitamin-haplari

Nature’s Supreme Multivitamin for Men, ham madde patentleri ile güven toplayan bir takviyedir. Erkeklerin günlük vitamin ve mineral ihtiyaçları göz önüne alınarak 35 bileşenden oluşturulmuştur. Bu vitamin ve mineraller arasında normal protein oluşumu metabolizmasına katkı sağlayan b6 vitamini, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına direkt yardımcı olan b12 vitamini, saç ve cilt dokularını koruyan biotin, kas onarımına yardımcı olan glutamin vardır. Ürünün servis başı fiyatı 1,15 TL’dir.

3. Hardline Vitamin Mineral

en-iyi-vitamin-haplari

Hardline Vitamin Mineral, bir kutusunda 120 tablet bulundurur. Genellikle sporcuların günlük ihtiyaçları temel alınarak üretilen bu ürünü yetişkin, kadın erkek herkes kullanabilmektedir. Enerji oluşum metabolizmanıza katkıda bulunan b grubu vitaminlerini, kemik oluşumuna yardımcı mineralleri, karaciğer yağlanmasına karşı koruyucu özelliği olan kolini içerir. Servis başı ürün satış fiyatı 1,32 TL’dir.

4. Olimp Vita-Mineral Multiple Sport

en-iyi-vitamin-haplari

Olimp Vita-Mineral Multiple Sport, bir kutusunda 60 kapsül vitamin hapı içerir. Dengeli fiyat performans oarnı ile beğeni kazanmaktadır. Sporcular için geliştirilmiş içeriğinde b grubu vitaminleri, d vitamini, folik asit, çinko, magnezyum ve yağ yakımını destekleyen bitkisel ekstreler dikkat çekmektedir. Servis başaı fiyatı 2,33 TL’dir.

5. Big Joy Sports Multibig Vitamin Mineral

en-iyi-vitamin-haplari

Big Joy Sports Multibig Vitamin Mineral, Bir kutusunda 90 kapsül bulundurur. Enerji açığınızı kuvvetli bir şekilde destekleyecek b vitamini desteğine sahiptir. Bunun yanısıra sporcuların kas ve kemik direncini arttırmaya yardımcı mineraller ve yağ yakımını destekleyen l-karnitin gibi içerikleri de vardır. Servis başı fiyatı 2,53 TL’dir.

Günlük Vitamin ve Mineral İhtiyacı

Vitaminler ve mineraller büyüme, bağışıklık fonksiyonu, beyin gelişimi ve diğer birçok önemli fonksiyon için hayati öneme sahiptir (1). Günlük vitamin ve mineral ihtiyacı, yaşa ve cinsiyete göre değişebildiği gibi, beslenme şeklinizin vitamin ihtiyaçlarınız üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bu sebeple en iyi multivitamin ürünü demek esasında her zaman doğru olmayacaktır. Ancak yine de ürünlerin tercihine göre bir liste oluşturulabilmektedir. Yukarıda da sizinle günlük ihtiyaçlarınıza uygun olabileceğini düşündüğümüz kompleks takviyeleri paylaştık.

Vitamin ve mineralleri mikro besin olarak adlandırırız. Vitamin ve minerallerin çoğu metabolizmanızda protein sentezi gibi birçok önemli işlemin yerine getirilmesinde önemli rol oynar. Farklı besinlerin emilimini arttırırlar. Bu sayede yediğiniz yiyeceklerden maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

en-iyi-vitamin-haplari

Ayrıca vitaminler güçlü antioksidanlardır. Vücudunuzdaki oksidatif reaksiyonlar sırasında oluşan, hücrelerinizin zarar görmesine ve hücrelerde bozulmalara yol açabilen serbest radikallerin vücuttan atılmasına yardımcı olurlar. Ayrıca antioksidanlar kanser, Alzheimer ve kalp hastalığı gibi belirli hastalıklarla ilişkili hücre hasarına karşı da koruma sağlayabilir (2).

Kan hücrelerinin oluşmasında, cildin korunmasında, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde, karaciğer ve diğer organların korunmasın birçok fayda sağlarlar. Minerallerin emilimini desteklerler, özellikle b vitaminleri demir mineralinden yüksek miktarda yararlanabilmeniz için gerekir. C vitamini bağışıklık ve cilt esnekliği için gereklidir. Folik asit hücre yenilenmesinde görev alır. Enerji oluşumunuzda da büyük öneme sahip olan vitamin ve mineraller genel sağlığınızı desteklediği için doğal olarak daha iyi hissetmeye başlamanıza yardımcı olurlar.

Mikro Besinler Nerelerde Bulunur?

en-iyi-vitamin-haplari

Vitamin ve mineral dediğimiz mikro besinler, meyve ve sebzelerde yoğun olarak bulunmaktadır. Özellikle yeşil yapraklı sebzeler, demir, kalsiyum, c vitamini, d vitamini, b vitamini, çinko ve magnezyum gibi besinlere, turunçgiller c vitamini, a vitamini; badem, fıstık ezmesi, fındık, aspir yağı, buğday gibi yiyecekler e vitamini açısından zengindirler.

Bu noktada beslenmenizde yeterli miktarda sebze ve meyve bulundurmuyorsanız, mikro besin kaynaklarınız yetersiz demektir. Vitamin ve mineral eksikliğini yorgunluğunuzdan da anlayabilirsiniz. Bu sebeple eğer yeterinde meyve sebze yemiyor, dengesiz besleniyor, dışarıda çok fazla kontrolsüz yiyorsanız günlük olarak vitamin ve mineral takviyesi tüketmek enerji seviyelerinizi korumak için iyi bir seçim olabilir.

[yasr_overall_rating]

4 YORUMLAR

  1. Merhabalar. Ben 42 yaşında 12 Yıla aşkın anemi sorunu yaşayan biriyim. Saç dökülmesi asabilik, stress, agresif en kötüsü cinsel performansım sıfır. Bana bunların tam tersini yaşattıracak iyi yapacak ayrıca sperm ve kan takviyesi yapacak bir ilaç tavsiye etmenizi yüksek ricada bulunuyorum. Lütfen, bu acil konuyla ilgili bana yardım eder misiniz..?

  2. Malesef aynı sorun bendede var bunun en başlı nedeni maddi yetersizliktir maddi durumun iyi olursa bunların üstesinden de gele bilirsin

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!