Fit HubAntrenmanVücuttaki Fazla Yağları Yakıp, Küle Çevirmek İsteyenler İçin En İyi 5 L-Carnitine

Vücuttaki Fazla Yağları Yakıp, Küle Çevirmek İsteyenler İçin En İyi 5 L-Carnitine

“En iyi l-carnitine hangisidir?” sorusu hepimizin kafasını kurcalıyor haliyle. Her bünyede farklı etkiler yaratan bir takviye olsa da, piyasadaki en iyi karnitin olma unvanını hak eden ürünler elbette var.

L-Carnitine Nedir?

Daha çok bir yağ yakıcı olarak bilinen karnitin, aslında vücutta üretilen bir amino asittir. Görevi ise mitokondrinin korunması, mitokondrinin veriminin arttırılması ve mitokondrinin enerji üretimine daha fazla katkıda bulunabilmesinin sağlanmasıdır.

En İyi 5 L-Carnitine

Eğer düzenli bir şekilde egzersiz yapıyorsanız, beslenme konusunda bilinçliyseniz, yağ yakımı sürecinizin de verimini arttırmak istiyorsanız l-karnitin çok doğru bir tercihtir.

Etrafta birçok farklı ürün, farklı kombinasyonlar gördüğünüze eminiz. L-karnitin alma kararını aldıktan sonra, hangi ürünü alacağınız konusunda kararsız kalmanız çok muhtemel. Bu kararsızlıkta kalmamanız adına sizlere, piyasadaki en iyi l-karnitin alternatiflerini listeledik.

5. Weider L-Carnitine Tablets

en-iyi-l-carnitine

Weider, Türkiye’de en sevilen markalardan biri. Ananas aromali l-karnitin tableti de sevilen ürünleri arasında.

3 tabletlik servislerinde, 900 mg l-karnitin bulunuyor. Ham maddesi ise piyasanın en kaliteli karnitin ham maddelerinden olan Carnipure.

Kolay tüketilebilen, tadı güzel olan, rahat taşınan l-karnitin tableti arayanların yağ yakımı sürecinde kesinlikle tercih etmesi gereken takviye; Weider L-Carnitine Tablets.

4. Power System L-Carnitine

en-iyi-l-carnitinePower System, özellikle karnitin takviyeleri arasında en sevilen markalardan. Diğer ürünleriyle çok fazla öne çıkmamasına rağmen, l-karnitin alternatifleri birçok sporcu tarafından tercih ediliyor.

Sebebi ise tabii ki Carnipure gibi kaliteli bir ham maddeden elde edilmesi ve tek servisinde yoğun miktarda (3600 mg) l-karnitin içermesi. Yarım servisle dahi çok iyi etki alabileceğiniz bu ürüne yağ yakma sürecinin verimini arttırmak istiyorsanız kesinlikle şans vermelisiniz.

3. Weider L-Carnitine Liquid

en-iyi-l-carnitine

Weider’in çok sevildiğini söylemiştik… Tablet formdaki l-karnitin alternatifinin yanı sıra, ampul formdaki l-karnitin seçeneği de sıkça tercih ediliyor ve müthiş övgüler alıyor.

İlave C vitamini sayesinde bağışıklığınızı güçlendiren, Carnipure ham maddesi içeren bu takviye tek servisinde 2500 mg l-karnitin bulunduruyor. Antrenman sırasında vücudunuzun besinleri çok daha rahat bir şekilde enerjiye dönüştürmesini sağlıyor. Özellikle yağ tüketiminiz sonrasında, yağların da enerji kaynağı olarak kullanılabilmesine yardımcı oluyor.

İşlevsel, güçlü bir içerik arayanlar, kesinlikle Weider L-Carnitine Liquid’e yönelmeli!

2. Scitec L-Carnitine

en-iyi-l-carnitineSon zamanların yükselişte olan markası Scitec, tüm besin takviyelerinde olduğu gibi l-karnitin seçeneğinde de oldukça başarılı bir ürün ortaya çıkarmış.

Kolin ilavesi içermesi sayesinde yağ metbolizmasına katılıp enerji seviyenizi çok daha yukarıya taşıyan Scitec L-Carnitine, yarım ampülünde 3000 mg l-karnitin içermektedir.

Bu takviyeyi antrenman öncesinde alıp kendinizi iyi hissetmemeniz gerçekten çok zor.

Hızlı bir şekilde etki eden, tat konusunda sayısız olumlu geri bildirim alan, saf l-karnitin içeren Scitec L-Carnitine kesinlikle piyasanın en iyilerinden.

1. Hardline Thermo L-Karnitin

en-iyi-l-carnitine

Türk bir marka olması, kısmen uygun fiyatlara sahip olması ve kaliteli içerikleri olan ürünler üretmesi sebebiyle Hardline da piyasanın en çok tercih edilen markalarından biri.

Hardline Thermo L-Karnitin ürünü ise kolay tüketilebilen, tek bir şişe içerisinde farklı tüketim alternatifi sunan, lezzetli karpuz aromasına sahip olan bir alternatif olarak özellikle l-karnitini ilk kez deneyenlerin sıkça tercih ettiği bir ürün.

Sıvı formu hızlı bir emilime sahip, her servisinde ise 2000 mg l-karnitin bulunuyor.

Hardline Thermo L-Karnitin, aynı zamanda her servisinde 100 mg kafein içeriyor. Bu sayede antrenmandaki enerji seviyesini ciddi oranda arttırabiliyor, antrenman performansına da sağlıklı kafein dozu ile katkıda bulunuyor.

Kafein içeren, performansa da katkıda bulunan, spor çantanıza atıp yanınızda taşıyarak rahatlıkla tüketebileceğiniz bir l-karnitin alternatifi arıyorsanız; cevap Hardline Thermo L-Karnitin.

Karnitin kullanmayı düşünüyorsanız “En İyi Yağ Yakıcı Karnitin Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” içeriğimizi okuyarak daha doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Peki L-Carnitine Yağ Yakar mı?

L-Carnitine yağ yakmaz, yalnızca yağ yakım sürecine destekte bulunur. Yağ yakımını belirleyen faktör, daima enerji dengesidir. Kişi doğru enerji dengesinde değilse, kalori açığı oluşturmamışsa; yani yağ yakımına yönelik bir beslenme programı ve düzenli bir egzersiz rutini uygulamıyorsa l-karnitin yağ yakımına katkıda bulunamaz. L-karnitin, yalnızca şartlar yağ yakımına uygun hale getirildiğinde, mitokondrinin daha iyi şekilde çalışmasını sağlayarak yağ yakım sürecine katkıda bulunur.

Bu katkıyı, yağın yapı taşı olan yağ asitlerini mitokondrinin zarından geçirerek, mitokondrideki enerji üretimini arttırarak sağlar. Bu yüzden yalnızca yağ yakımı değil, beynin efektif çalışmasında ve kavrama yeteneğinin artmasında da etkilidir. Kronik yorgunluğu da önleyebilir. Yağ yakımını bu şekilde, verim arttırıcı olarak gerçekleştirir; direkt olarak yağ yakıcı değildir.

L-Carnitine Vücutta Nerede Üretilir?

L-karnitin böbrek ve karaciğerlerde üretilen bir amino asittir, ek olarak sperm hücrelerinde de bulunur.

L-Carnitine Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

L-karnitin’in önerilen standart dozu 500-2000 miligram arası dozlardır. Ekstrem dozlar yalnızca israfa sebep olur, herhangi bir yan etkiye sebep olmaz. Belli bir dozun üzerinde alacağınız etkinin artmaması sebebiyle, 2000 miligram dozunun üstünü kullanmamanız tavsiye edilir.

Çarpıntı, kusma, kaşıntı, halsizlik, ishal gibi yan etkiler gözlemlenmiş olsa da; bu yan etkiler çok nadiren gözlemlenen yan etkilerdir.

 [yasr_overall_rating]

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!