Fit HubBeslenmeEn İyi Kazein Protein Tozu Hangisi?

En İyi Kazein Protein Tozu Hangisi?

Kazein protein tozu, diğer adıyla süt proteini; hem amatör hem de profesyonel sporcular tarafından tercih edilen takviyelerin başında gelir. Kaşık öğrenme doğrudan etki eden süt proteini bileşenlerinin belli oranda ve düzenli olarak kazandırılmasına yardımcı olan kazein protein tozu , bu ifade antrenmanlarda destekleyici olarak gerekli besin takviyelerinden biri. Biz de sizin için bir yandan ‘kazein protein nedir?’ ve ‘kazein ne işe yarar?’ gibi sorulardan yola çıkarak sizler için en iyi takviyeleri bu yazımızda sıraladık. 

Kazein Nedir?

Kazein , sütten elde edilen bir protein çeşididir ve sütteki proteinlerin% 80’ini kazein protein oluşturur. Tıpkı peynir altı suyu proteini ( WHEY proteini ) gibi amino asit içeriği yüksek bir protein kaynağıdır. Zaten kazeinin geriye kalan% 20’si aslında WHEY proteinden oluşur. Sindirimi ve emilimi yavaş olduğu bilinen bir besindir. 

Farklı hayvanların sütleri farklı oranlarda kazein proteini içerir. En yüksek koyun ve keçi sütünde bulunmasına rağmen bu proteini günlük hayatta en çok inek sütünden alırız. 

Kazein Protein Ne İşe Yarar?

Kazein protein midenizde bir topaklanma oluşturur. Bu özelliğinden ötürü sindirim sisteminde son derece yavaş sindirilir. Ancak zamanının ötesinde kan dolaşımına düşük miktarda ancak etkili bir şekilde amino asit salınımı sağlar. Bu durum kazein proteine kas yıkımının önlenmesinde öenmli bir görev verir. 

Yavaş emilim sağlayan kazein protein tozunun en büyük avantajı kaslara devamlı bir protein akışı sağlamasıdır. Çok uzun süren sindirim süreci nedeniyle gece yatmadan önce alınması tavsiye edilir. Böylece gece boyunca kasların ihtiyaç duyduğu protein sağlanmış olur. 

Bunların yanı sıra diyet sırasında düzenli olarak kazein protein tozu kullanmak, aynı zamanda kas kaybının azaltılmasına da yardımcı olabilir. 

En İyi Kazein Protein Tozu Hangisi?

Optimum Gold Standart Kazein 1818 Gr

Muz ve çikolata aromalı olarak satışa sunulan Optimum Gold Standart Kazein, 1 ölçeği 33 grama tekabül etmektedir. Toplam 55 servis sayısına sahip olan ürün 1 servisinde 24 gram kazein protein içerir. BCAA ile zenginleştirilmiş formülü düşük yağ ve karbonhidrat içerir.

Nutrend Micellar Casein 2250 Gr

Çilek aromalı Nutrend Micellar Casein toplam 50 servis sayısına sahiptir. Micellar kazein protein yavaş sindirme özelliğiyle bilinen bir kazein protein türüdür. Servis başına 35 gram protein sağlar. Probiyotik ve prebiyotik içeriğe sahip olan ürünün toplam BCAA miktarıysa 7 gramdır.

ESN Micellar Casein 1000 Gr

Servis başına %22,1 oranında BCAA içeren ESN Micellar Casein, %76 gibi yüksek bir kazein protein oranına sahip takviyelerden biridir. Aç-kapa kilitli paketi sayesinde pratik bir kullanım sağlayan ambalajıyla öne çıkan ürün, zengin amino asit profili ile besin değeri oldukça yüksek bir takviyedir.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!