Fit HubBeslenmeEn Etkili Whey Takviyeleri

En Etkili Whey Takviyeleri

Whey Protein Nedir?

Whey protein sütten elde edilen bir protein çeşididir. Kan akımına en hızlı karışan protein olarak bilinmektedir ve bu yüzden antrenman sonrası hasara uğrayan kas dokularının hızlıca toparlanması için önerilen başlıca bir protein kaynağıdır (1). Amino asitler ve özellikle BCAA’lar açısından zengin bir içeriğe sahiptir.

Whey Protein Nasıl Etki Eder?

Whey protein kan akımına hızlı karışan bir protein çeşididir. Bu özellik oldukça önemlidir çünkü antrenman sonrası kaslarınıza ihtiyacı olduğu protein miktarını hızlıca karşılayarak daha iyi bir antrenman sonrası toparlanma süreci geçirebilirsiniz. Whey protein ayrıca antrenman öncesi kullanım içinde uygun bir protein türüdür. Whey proteini antrenman öncesi tüketerek antrenman sırasında vücudunuzda kas inşası için gerekli protein miktarını zaten karşılamış olursunuz ve antrenman bitimine doğru da kas protein sentezini tetiklemiş bulunursunuz (2).

Whey protein tüketmenin kas inşası haricinde birçok farklı yararları da vardır; whey protein size tok hissettirir ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

En Etkili Whey Protein Takviyeleri Hangileridir?

1. Weider Premium Whey Protein Tozu 2300 Gr

Weider markasına ait whey protein ürünü 77 servis içerir. Bir ölçeğinde 23 gram protein bulunmaktadır. Whey protein içeriğinin %20’si izole, %60’ı ise konsantre whey proteinden oluşmaktadır. Ürün zengin amino asit içeriğiyle dikkat çekmektedir. Weider Premium Whey Protein tozunun çikolata, muz, vanilya-çilek, vanilya-karamel ve İtalyan dondurması (stracciatella) aromaları bulunmaktadır.

2. Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 2273 Gr

Optimum Gold Standart Whey Protein ürünü zengin aroma seçeneğiyle dikkat çekmektedir (çikolata, çilek, çikolata-yer fıstığı, muz, kurabiye, vanilya, karamel, çilek-muz). Toplam 74 servis miktarına sahip olan ürünün bir ölçeğinde 24 grama yakın protein bulunmaktadır. Mikro filtre edilmiş konsantre whey ve iyon-değişim whey protein izolesinden oluşmaktadır.  Bunun anlamı kan akımınıza daha hızlı karışan bir whey protein deneyimdir.

3. Hardline Whey 3Matrix 2300 Gr

Çikolata, çilek ve sahlep aromalı Hardline Whey 3Matrix protein tozu 52 servistir. Bir ölçeğinde 35 gram protein barındıran ürün 3 farklı whey proteini barındırır; hidrolize, izole ve konsantre whey protein. Hardline Whey 3Matrix aynı zamanda saf formda 3000 mg kreatin monohidrat da içerir.

4. Multipower %100 Pure Whey Protein 2000 Gr

Servis miktarı 67 olan Multipower %100 Pure Whey Protein formülünde üç farklı protein içeriğine (hidrolize, izole, konsantre) sahiptir. 1 ölçeğindeki BCAA miktarı 5700 mg’dır. Ek olarak B6 vitamini ile zenginleştirilmiştir.

5. Muscletech Iso Zero % 100 Whey Protein Isolate 1816 Gr

Protein tozunda yağ ve şeker oranına önem verenler Muscletech Iso Zero %100 Whey Protein tozunu güvenle kullanabilirler. %100 izole whey proteinden oluşan Muscletech Iso Zero özel filtreleme aşamasından geçtiğinden dolayı yağ ve şeker içermiyor. 61 servis sayısına sahip ürünün bir ölçeğinde 25 gram protein içerir.

6. Nutrade Premium Isolate Protein 2100 Gr

Nutrade Premium Isolate Protein %100 izole whey proteinden üretilmiştir ve en etkili filtreleme teknolojilerinden birisi olan CFM teknolojisi kullanılarak filtrelenmiştir. Ürün daha hızlı bir emilim için %15 oranında 500 dalton molekül yapısına sahip izole whey proteini de içerir. Nutrade Premium Isolate Protein’in dikkat çeken bir diğer özelliği de BCAA oranıdır.

Bu makale Supplementler.com sponsorluğunda ve Supplementler.com uzmanları tarafından hazırlanmıştır.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!