Fit HubAntrenmanDinlenmek Geliştirir

Dinlenmek Geliştirir

Spor salonunda amacına ulaşma konusunda ciddi olan kişiler, setler arasındaki dinlenme sürelerini de aynı derece ciddiye alıyorlar…

İşte size biraz mantık: Spor salonunda amacına ulaşma konusunda ciddi olan kişiler, setler arasındaki dinlenme sürelerini de aynı derece ciddiye alıyorlar.

Ancak bu dinlenme sürelerinin ne kadar olması gerektiğinden emin değilseniz ve ne kadar kısa olursa o kadar iyi olacağını sanıyorsanız, şunu okuyun: Araştırmacılar, belli hedeflere ulaşmak için size yardımcı olacak belli trendleri bulmak amacıyla 35 farklı çalışmayı inceledi. Güç arttırmak için, çalışmanın kendi süresi çok farklı olsa da, optimal dinlenme süresinin 3-5 dakika olduğu görülüyor.

Kas büyümesi için hedefiniz setler arası 30–60 saniye olmalı, çünkü büyüme hormonunun daha fazla üretilmesi, dinlenme sürelerinin daha kısa olmasıyla ilişkili. Kas direncini hedefliyorsanız yine 30-60 saniyelik kısa dinlenme süreleri, en iyi strateji gibi görünüyor.

DOĞRUSU: Amacınıza göre setler arası dinlenme süreleri kullanmak iyi bir stratejidir. Ancak arada sırada rutininizi değiştirebilirsiniz.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!