Fit HubAntrenmanÇelik Adam Antrenmanı

Çelik Adam Antrenmanı

 Sizi bir lokomotiften daha güçlü yapacak bu antrenmanla çelik gibi sağlam bir vücuda kavuşun.

ÇELİK ADAM ANTRENMAN RUTİNİ

Sizi en kısa zamanda forma sokacak rutinimizle karşınızdayız. Bu antrenman programını bir gün uygulayıp diğer gün dinlenmelisiniz.

Bu antrenman, var olan antrenman planınızı tamamlamak için kullanılabilir (var olan rutininizde karşılık gelen her bir vücut bölümü için bu antrenmanları uygulayın). Bu antrenmanların her birini bitirdikten sonra serbest aralıklarla devam etmenizi tavsiye ederiz.

Bu aralıklar, egzersizleri yüksek, düşük ve orta yoğunlukta uygulayabileceğiniz antrenman kesitleridir. Fitness seviyenize göre 15-30 dakika boyunca koşubandı/eliptik bisiklet kullanabilir, yüzebilir, kum torbasını yumruklayabilirsin vs.

SÜPER OMUZLAR

Süperman Antrenman Rutininin ilk bölümü omuz bölgesi rutinidir. Bu rutinle tıpkı Çelik Adam gibi önemli ölçüde hacim kazanacaksınız.

Omuzlar en çok ihmal edilen kaslardan biridir. Çoğu erkek büyük biceps ya da baklavalar isterken, pek azı kaya gibi sağlam omuz kaslarına odaklanırlar. Bu çok ilginç bir durum çünkü iyi bir fizik için geniş omuzlara ihtiyacınız vardır. Aynı zamanda güçlü omuzlar sırt egzersizlerinizi daha verimli yapmanızı sağlayacaktır.

Geniş omuzlar için hazır mısınız? Aşağıda süper omuzlar için listelenmiş hareketleri görebilirsiniz. Ortalama bir ağırlıkla bu rutini uygulayın, bu şekilde çalışmak her bir tekrarı doğru formda yapmanızı sağlar. Bu konu önemlidir çünkü rotator cuff ve tendonlarınız çok hassas yapılardır. Zorlanır ya da her bir tekrarın hakkını veremiyorsanız ağırlığı azaltın. Düşük ağırlık ve doğru form, yüksek ağırlık ama yanlış forma kıyasla daha iyi sonuçlar verecektir.

EGZERSİZ 1

MILITARY PRESS

5 set / 8 tekrar / 60 saniye dinlenme

EGZERSİZ 2

HIGH PULL

4 set / 8 tekrar / 45 saniye dinlenme

EGZERSİZ 3

FRONT PLATE RAISE

4 set / 8 tekrar / 45 saniye dinlenme

EGZERSİZ 4

DUMBBELL SIDE LATERAL RAISE

4 set / 8 tekrar / 45 saniye dinlenme

 

 

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!