Fit HubAntrenmanCanınızı Çıkaracak 10 Dakikalık 3 Crossfit Antrenmanını Yapmaya Hazır mısınız?

Canınızı Çıkaracak 10 Dakikalık 3 Crossfit Antrenmanını Yapmaya Hazır mısınız?

Kısa sürede ter atıp, verimli bir antrenman yapmış olmak mı istiyorsunuz? Uzun süreli antrenmanlardan oluşan bir süreci atlattınız ve dinlenme evresinde kendinizi aktif tutmak mı istiyorsunuz?

Yaparken uygulaması kolay, tatlı bir ter atış sağlayan ancak sonrasında çok fazla yorulduğunuzu kavratacak kısa ve etkili CrossFit antrenmanlarını sizler için derledik!

1- Crossfit Open Workout 12.1

7 dakika boyunca yapabildiğiniz kadar burpee tekrarı yapacağınız bu basit ve etkili antrenmanla, çok fazla ter dökeceksiniz.

Basitlik, daima etkilidir ve iş yapar. Burpee gayet basit bir egzersiz olarak, herkes tarafından uygulanabilir bir harekettir. Önemli olan pes etmeyip, 7 dakikaya eforunuzu iyi yayabilmenizdir.

60 saniyenin sonunda yorgunluğu hissetmeye başlayacaksınız. En üst düzey sporcuların 135 tekrar ve üzeri performanslarını gördüğünüzde de motivasyon kaybedeceksiniz. Kendinizi kimseyle kıyaslamayın, en iyi performansınızı daima geliştirmeye oynayın. Sonuçlara şaşıracaksınız.

2- Grace

Kadınların 42.5 kg, erkeklerin ise 60 kg ile 30 silkme (clean & jerk) uyguladığı CrossFit antrenmanı.

Bu antrenman için öncelikle halter konusunda birkaç teknik ders almanızı, mutlaka bir eğitmen eşliğinde bu antrenman için çabalamanızı öneririz. Çünkü sakatlık riski yüksek ve kompleks bir hareket modeli olan silkme, video izleyerek öğrenilemez.

5 dakikadan kısa süre içinde tamamlamaya başladığınızda ağırlık arttırın, ego yaparak ağırlığı sürekli arttırmaya çalışmayın. Mühim olan hızlı, doğru teknikle tamamlanan bir Grace antrenmanı!

3- Helen

3 tur boyunca; 400 m koşu, 21 kettlebell swing ve 12 barfiks! Bu antrenman gerçekten zorlu…

Bu antrenmanda ekipman ihtiyacınız biraz daha fazla. Koşu için alana, kettlebelle ve barfiks barına ihtiyacınız var.

Kalbinizin yanı sıra kanatlarınız, omuzlarınız ve kalçanızı gerçekten yorgun hissedeceğiniz bu antrenmanı başlangıç seviyesindeki sporculara pek önermiyoruz. Çünkü 12 barfiks, her sporcu için kolay değildir (kipping ile bile!).

Aceleci olmayın, ego yapmayın, zamanla sürenizi geliştirin. Tekniğinize önem vererek, ego yapmadan ilerlediğiniz sürece daima gelişime mesafe bırakmış olacaksınız. 8-10 dakikada bitirebildiğiniz zaman, artık sizde gerçek bir CrossFit sporcususunuz demektir!

1 Yorum

  1. Crossfit araştırmaları yaparken buralara kadar gelip paylaşımınız çok iyi geldi. Açıklamalar ve videolar harika.. Zorluk dereceleri gerçekten yüksek ve anlatımlar cidden harika. İnşallah bu spor dalında da ego dan uzak dururlar da sakatlıklar meydana gelmez 🙂 1. gün Crossfit Open Workout 2.gün Grace olsa veya bunun çalışma sıralaması dinlenme günleri için bilgilerinizi eksik etmezseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim. Bu arada boks torbasın da çalışıyorum haftalık,5k,10,25k koşularım oluyor kondisyon farklılıgı crossfit için ne kadar değişkenlik saglaya bilir

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!