Fit HubAntrenmanBurcunuza En Uygun Spor Hangisi Biliyor musunuz?

Burcunuza En Uygun Spor Hangisi Biliyor musunuz?

Burcunuza göre yapabileceğiniz spor çeşitlerini merak ettiniz mi? Ya da hemen her gün spor yapmak için kendinizi zorluyor ama bir türlü nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Spor yapmak istediğinizde belki kişiliğinize uygun bir spor seçemediğiniz için tıkanıp kalıyorsunuzdur… İşte tam da bu noktada uygulamaktan keyif alacağınız antrenmanları hiç sıkılmadan yapabilmek için burcunuza en uygun spor çeşitlerini sizler için yazdık.

Burçlara Göre Spor Çeşitleri

Burcunuz için en uygun spor aktivitesini açıklıyoruz. Aşağıda 12 burcun ayrı ayrı hangi sporları yapabileceğini sıraladık:

Koç Burcu

burclara-ozel-spor-pragramlari

Doğum Tarihleri: 21 Mart – 20 Nisan

Kişilik Özellikler: Koç burcu olan kişiler oldukça cesur, maceracı ve rakip tanımaz kişilik özelliklerine sahiptirler. Bu sebeple rekabeti oldukça severler.

Koç Burcu İçin Spor Çeşidi: Dikey Bisiklet

Özellikle spor salonu içerisinde topluca metrik tabanlı dikey bisiklet egzersizi yapmak tam size göre olabilir. Bu tür bisikletlerde hem kendi ilerlemenizi sayılarla görebilirsiniz hem de rekabet duygusunu tadabilirsiniz.

Boğa Burcu

burclara-ozel-spor-pragramlari

Doğum Tarihleri: 21 Nisan – 21 Mayıs

Kişilik Özellikleri: Oldukça sakin ve dengeleyici kişiliği ile bilinen toprak grubu boğa burcu insanı, sabrı diğer uyarıcıların önüne koyar.

Boğa Burcu İçin Spor Çeşidi: Doğada Boot Camp

Sabırlı boğa insanı için açık havada burpee, push-up ve plank gibi egzersizler yapabilmek oldukça yatıştırıcıdır. Boot camp aslında Amerikan askeri egzersizleridir. Bu sebeple vücut ağırlığı ile yapabileceğiniz egzersizleri açık hava, güneş, toprak ile temas eşliğinde yapmak boğa burcu kişiler için ideal olacaktır.

İkizler Burcu

burclara-ozel-spor-pragramlari

Doğum Tarihleri: 22 Mayıs – 20 Haziran

Kişilik Özellikleri: İkizler burcuna sahip insanlar entelektüel yapıları ile dikkat çekerler. Star bu kişiler için egzersiz yaparken derin nefes almayı ve zihinlerini spora katılımını sağlamayı öneriyor.(1)

İkizler Burcu İçin Spor Çeşidi: Pilates

Pilates egzersizleri derin nefesler eşliğinde yapılır ve hareket akışını ayarlarken zihni bütün olarak egzersizde tutmaya yarar. Pilates hakkında daha detaylı bilgi için daha önce hazırladığımız Evde Pilates Egzersizleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yengeç Burcu

burclara-ozel-spor-pragramlari

Doğum Tarihleri: 21 Haziran – 22 Temmuz

Kişilik Özellikleri: Yengeç burcu kişiler aileleri ile vakit geçirmeyi seven duygusal kişilerdir.

Yengeç Burcu İçin Spor Çeşidi: Yoga

Tıpkı suyun akışına bırakır gibi kendinizi hareketlere bırakabileceğiniz bir egzersiz çeşidi olan yoga tam bir yengeç insanı sporudur. Yoga hakkında bilgi almak için daha önce hazırladığımız Yoga Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Aslan Burcu

burclara-ozel-spor-pragramlari

Doğum Tarihleri: 23 Temmuz – 22 Ağustos

Kişilik Özellikleri: Aslan burcu kişiler her zaman parti havasında, yaratıcı ve eğlenceli kişilerdir.

Aslan Burcu İçin Spor Çeşidi: Zumba

Tıpkı aslan burcu kişilerin olduğu gibi dinamik ve değişken yapıya sahip olan zumba, aslan burcu kişilerin forma kavuşmak için uygulayabilecekleri en iyi egzersizdir.

Başak Burcu

burclara-ozel-spor-pragramlari

Doğum Tarihleri: 23 Ağustos – 22 Eylül

Kişilik Özellikleri: Düzeni ve yanlışları doğrulamayı seven başak burcu için zihni uzaklaştırıp şüpheyi ortadan kaldıracak spor çeşitleri gereklidir.

Başak Burcu İçin Spor Çeşidi: Karın Egzersizleri

Tüm vücudu tek bir noktada dengeleyerek dikkati merkeze toplayacak karın egzersizleri başak burcu için oldukça verimlidir.

Terazi Burcu

burclara-ozel-spor-pragramlari

 

Doğum Tarihleri: 23 Eylül – 22 Ekim

Kişilik Özellikleri: Terazi, dengeyi sağlayan, barışçıl ve işbirlikçi özelliklere sahip bir burçtur. Denge ve zarafete odaklanan eğilimleri mevcuttur.

Terazi Burcu İçin Spor Çeşidi: Bar Çalışmaları

Kısa ve yavaş hareketlerde kaslara odaklanarak bar ile çalışmak terazi burcu için idealdir. Bu çalışmalar kişinin bölgesel bir şekilde çalışmasına ve güçlenmesine yardımcı olur.

Akrep

burclara-ozel-spor-pragramlari

Doğum Tarihleri: 23 Ekim – 21 Kasım

Kişilik Özellikleri: Akrep burcu olan kişiler oldukça yaşam doludur. Yoğun rutinleri ve canlandırıcı aktiviteleri severler.

Akrep Burcu İçin Spor Çeşidi: Su Sporları

Adrenalin ile egzersiz yapmak akrep için oldukça iyidir. Yüzme sporu gibi su sporlarında büyük ve çoklu kas kütlelerini aynı anda çalıştırarak kendine meydan okumak tam akrebe göredir.

Yay Burcu

burclara-ozel-spor-pragramlari

Doğum Tarihleri: 22 Kasım – 21 Aralık

Kişilik Özellikleri: Yay burcu tüm burçlar arasındaki en iyi atlettir. İnanılmaz bir dayanıklılığa sahip, aklını ve bedenini koordine çalıştırabilen çok yönlü bir burçtur.(2)

Yay Burcu İçin Spor Çeşidi: Fusion Dersleri

Birçok farklı tekniği bir arada barındıran fusion dersleri, yay burcu kişilerin stresi azaltıp dengeyi bulmalarına yardımcı olacak derecede yoğun egzersizlerdir. Fusion dersleri birkaç etkinliğin birleşiminden oluşan spor aktiviteleridir. Yoga, dövüş sanatları, jimnastik ve meditasyon kombinasyonu ile yüksek yoğunluklu bir kardiyo yaparak, fiziksel ve zihinsel sınırlarınızı zorlayabilir ve sıkılmadan sporunuzu tamamlamış olursunuz.

Oğlak Burcu

burclara-ozel-spor-pragramlari

Doğum Tarihleri: 22 Aralık – 19 Ocak

Kişilik Özellikleri: Oğlak burcu her zaman disiplinli, stratejist, sabırlı ve dayanıklı kişilerdir. Bu kişiler başarı hissinden daima oldukça keyif alırlar.

Oğlak Burcu İçin Spor Çeşidi: Tüm Vücut Çalışmaları

Yavaş ama daima bir yarış halinde olan dinamik tüm vücut çalışmaları Oğlak burcu kişileri tatmin edecek spor çeşididir. Tüm vücut programı hakkında daha detaylı bilgi için Tüm Vücut Antrenmanı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kova Burcu

burclara-ozel-spor-pragramlari

Doğum Tarihleri: 20 Ocak – 18 Şubat

Kişilik Özellikleri: Takım çalışmasına yatkın, grup içerisindeyken iyi hissedebilen bir yapısı vardır.

Kova Burcu İçin Spor Çeşidi: Grup Fitness Dersleri

Spor yapmak için insanlarla dolu bir fitness odası, kova burcu olan kişiler için idealdir.

Balık Burcu

burclara-ozel-spor-pragramlari

Doğum Tarihleri: 19 Şubat – 20 Mart

Kişilik Özellikleri: Arkadaşçıl ve empati kurabilen yapısı ile balık burcu kişiler herkesin birlikte olmak isteyeceği türden insanlardır.

Balık Burcu İçin Spor Çeşidi: Su Bisikleti

Su bisikleti, adeta bir egzersiz detoksudur. Su, balık burcu kişilerin odaklanmalarına yardımcı olur.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!