Fit HubMotivasyonAşk Hayatınızın Katili: Seçebileceğiniz En Kötü İlk Buluşma Kıyafetleri

Aşk Hayatınızın Katili: Seçebileceğiniz En Kötü İlk Buluşma Kıyafetleri

Birçoğumuz randevularımıza hazırlanmak için oldukça zaman harcıyoruz. Özellikle ilk buluşma söz konusu olduğunda ilk izleminin öneminden dolayı çok daha dikkat gösteriyoruz. Fakat bazı kişiler ise sevgili adayı ile buluşmaya giderken tam olarak nasıl giyinmesi gerektiğinden emin olmayarak çeşitli hatalar yapıyor ve sonucunda hem ilginç hem de hatırlanmak istenmeyecek ilk buluşmalar gerçekleşiyor.

Aklınıza Gelebilecek En Kötü İlk Buluşma Kıyafetleri

Aşağıdaki hataları yapmayarak güzel bir ilişkiyi sürdürebilirsiniz ya da benzerlerini yaparak ikinci bir buluşma şansınızı yok edebilirsiniz. İşte tercih edilebilecek en kötü ilk buluşma kıyafetlerinden bazıları şöyle sıralanabilir.

Bol Kot Pantolon

Kot pantolonlar ilk buluşma için akıllıca bir seçimdir, fakat erkekler genellikle çok özensiz ve fazla bol kotlar giyerek yanlış tercihler yapabilir. Uygun olmayan kot pantolonlar bir erkeğin karakterine dair pek de olumlu ipuçları sağlamaz (1). Sarkık ve bol kot pantolon giymenin iyi olduğunu ve gerçekten size yakıştığını düşünüyorsanız en azından ilk buluşmada bunları giymeyin.

İç Mekanlarda Güneş Gözlüğü Takmak

ic-mekanda-gozluk

Güneşli bir günde ve açık havada güneş gözlüğü takmak oldukça normal, fakat bir restorana gittiğinizde gözlüklerinizi takmaya devam ederseniz bu sizi daha havalı göstermeyeceği gibi, ikinci bir buluşma şansınızı da muhtemelen azaltacaktır. En azından başlangıç için hoş bir izlenim olmayacaktır.

Tank Üstleri Tercih Etmek

Erkek giyim alanında tank da denilen kolsuz tişörtler giymek de karşı tarafın kendini rahatsız hissetmesine sebep olabilir. Kolsuz tişört giymiş bir şekilde buluşmaya gitmek, sebep her ne olursa olsun ciddiyetten uzak bir görüntü çizmenize neden olur ve karşı cins için hoş bir görüntü sağlamaz. Bunun sonucundan müstakbel diğer yarınızla ayrı yollara gidebilirsiniz.

Tüm Göğsü Gösteren Gömlek Giymek

Tıpkı derin v yakalı tişörtler gibi önü fazlasıyla açık ve göğsü gösteren gömlek tercihleri de özellikle ilk buluşmalar için pek uygun sayılmaz. Göğüs kıllarını gösteren önü açık gömlekler birçok kadın tarafından ilk buluşmanın son buluşma olmasına neden olabilecek bir kıyafet seçimidir.

Kot Üstüne Yine Kot Gömlek ya da Kot Ceket Giymek

kot-ustune-kot

Flört aşamasında ilk buluşmada elbette smokin giymenizi söylemiyoruz. Özenle seçilmiş kot pantolonlar ilk buluşmada her ne kadar tercih edilebilir olsa da bu pantolonun üzerine yine kot bir kıyafet giymek güzel bir görüntü oluşturmaz. Eğer kot kumaş tercih edecekseniz bu hakkınızı birinden yana kullanmak sizin lehinize olacaktır.

Hareketleri Kısıtlayıcı Bir Pantolon Giymek

İlk buluşmada güzel bir restoran ya da kafede oturuyorsunuz, fakat masanın altında bacaklarınızı hareket ettirmekte zorlanıyorsunuz. Bu muhtemelen kimsenin yaşamak isteyeceği bir durum değildir. Bacaklarınızı bir yere sokuşturma çabanızın karşı cinsin de mutlaka ilgisini çekecek ve bu durum pek de hoş karşılanmayacaktır. Bu yüzden özellikle içerisinde rahat edebileceğiniz pantolon ve kıyafetleri tercih edin. Tabiki bunların çok bol olmamasına da dikkat edin.

Neredeyse Yalın Ayak Olmak

İlk buluşmada elbette giyeceğiniz ayakkabıların da önemi oldukça fazladır. Burada özellikle dikkat etmeniz gereken ise her ne kadar söz konusu buluşma bir yaz günü gerçekleşiyor olsa da sandalet giymemeniz gerektiğidir. Birbirinizi yakından tanımaya çalıştığınız o değerli zamanlarda ayak parmaklarınızın karşınızdaki kişinin dikkatini dağıtmasını istemezsiniz.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!