Fit HubAntrenmanYeni Birşeyler Deneyin: Dumbbell Snatch

Yeni Birşeyler Deneyin: Dumbbell Snatch

Dört Aşamada Dumbbell Snatch Nasıl Yapılır?

Problem: Dumbbell snatch’te salyangoz gibi ağır ve aslında yüksek yoğunluklu bir çalışmadan ziyade bir shoulder press yapar gibi hissetmemeniz için neler yapmalısınız?

dsÇözüm: Dumbbell snatch, patlayıcı güçle yapılacak şekilde tasarlanmıştır, dumbbell alt noktadan üst noktaya kadar serbestçe hareket ederken asıl işi kalça, hamstring’ler (arka bacak) ve alt sırt kasları üstlenir. Boştaki elinizi kalçanızdan çekerseniz hareketin mesafesini arttırırsınız, bu sayede dumbbell’ı başınızın üzerine kaldırdığınız noktadan sonra aşağıda çok daha iyi bir atletik pozisyona iniş yapabilirsiniz. Dumbbell’ı olabildiğince hızlı hareket ettirmeye odaklanın. Farkı derhal göreceksiniz.

Dört Kademeli Snatch Çözümü:

  • Duruşunuzu Genişletin: Kalça ve hamstring kaslarının harekete daha fazla dahil olması için ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha açık tutun.
  • Çek ve Savur: Alt konumdayken dumbbell’ı kalçanıza yüklenerek çekin.
  • Seri Olun: Dumbbell’ı sadece başınızın üzerine kaldırmak yerine sanki onu tavana fırlatacakmışsınız gibi süratli ve patlayıcı şekilde kaldırın.
  • Daha Az Dinlenin: Snatch mükemmel bir kondisyon hareketidir. Her hafta setler arasındaki dinlenme sürenizi 5-10 saniye kadar azaltın.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!