Fit HubFitnessYatakta Yapabileceğiniz Egzersiz Hareketleri

Yatakta Yapabileceğiniz Egzersiz Hareketleri

Evde en havalı egzersiz ekipmanlarına ya da spor salonu üyeliğine sahip olsanız da bazı günler fark etmiyor. Eğer yoğun egzersiz seansları için mecaliniz yoksa ve vücut ısınızı yatakta bırakıp kalkmak istemiyorsanız, güzel bir haberlerimiz var.

Aşağıdaki egzersiz hareketlerini yapmak için yatağınızdan ayrılmanız gerekmiyor. Bu hareketleri yaptıktan sonra yataktan çıkmak için gerekli motivasyonu elde edeceksiniz.

Seated Forward Bend

Hatha yogadan alınan klasik bir pozla başlayın. Kollarınızı ayaklarınıza doğru uzatın ve öne kapanın. Baldırlarınızdan hamstring kaslarınıza ve omurganıza kadar tüm vücudunuzu gerdirin.

Hip Raise

Ayaklarınız yere düz basacak şekilde dizlerinizi bükerek yatın. Ellerinizi yanlara, avuç içleriniz yerde olacak şekilde uzatın. Topuklarınızı aşağı doğru iterken kalçalarınızı yukarı doğru uzatarak kaldırın. Sırtınız, kalçanız ve uyluk kemikleriniz düz bir çizgi gibi dursun.

Supine Side Leg Raise

Sağ tarafınıza doğru yatın. Vücudunuz düz bir çizgi gibi dursun ve bacaklarınızı üst üste getirin. Ekstra destek için sol elinizi de öne koyun. Nefes verirken sol bacağınızı yavaşça kaldırın. Belinizdeki veya oblik kaslarınızdaki esnemeyi hissettiğinizde bacağınızı kaldırmayı bırakın. Nefes alın ve bacağınızı geri indirin. Birkaç tekrar yaptıktan sonra taraf değiştirin.

Crunch

Ayaklarınızı kalça genişliğinde açık olacak şekilde yere koyun. Dizlerinizi bükün ve ellerinizi başınızın arkasına koyun. Karın kaslarınızı sıkın ve nefes alın. Nefes verin ve üst bedeninizi kaldırın. Başınızı ve boynunuzu rahat tutun. Nefes alın ve başlangıç ​​pozisyonuna dönün.

Leg Raise

Yere sırt üstü yatın ve kollarınızı öne doğru uzatın. Ayaklarınızı bir araya getirin. Bacaklarınızı düz tutun ve gövdenizle 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde yukarı kaldırın. Sırtınızı kaldırmamak için ellerinizden güç alın. Kendinizi yavaşça başlangıç ​​pozisyonuna geri indirin.

Güne daha sağlam bir başlangıç yapmak için Motivasyonu Artıran 10 Sabah Rutini başlıklı yazımızı okuyun.

Egzersiz hareketlerinin yoğunluğunu fitness ekipmanları ile artırmak için tıklayın.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!