Fit HubYaşamUtanç Verici Spor Salonu Anıları

Utanç Verici Spor Salonu Anıları

Bazı insanlar spor salonlarını ağrıyan kaslarıyla ve ıslak saçlarıyla terk ederken, bazıları salondan boynumuz önde çıkar. Hiçbir zaman utanç verici anlar yaşamak istemesek de, hayatımızın bir noktasına maalesef ki, bunlara engel olamadığımız zamanlar oluyor. Evde, işte, okulda ve hatta spor salonunda bile!

Takipçilerimize spor salonunda başlarına gelen en utanç verici anları sorduk ve emin olun duyduğumuz hikayeler bizi bile çok şaşırttı, biraz da güldürdü. Zira spor salonunda yaşadığımız utanç verici anlar çoğu zaman gülüp geçebileceğimiz anılar olsa da, bazıları felaketle bile sonuçlanabiliyor. Sessiz bir yoga sınıfında yerin dibine girmek istediğimiz anlar hepimizin başına gelmiştir veya farkında olmadan yanlış ağırlıklarla mücadele içine girmişizdir. Bu liste uzar gider biliyoruz ve biz yalnız olmadığınızı hissettirmek için buradayız.

İşte okuyucularımızın bizlerle paylaştığı bazı utanç verici, buradan bakıncaysa komik gelen spor salonu anıları… Kısacası, yalnız değilsiniz…

“Aşırı terlediğim için başımdan aşağı su dökmek isterken yanlışlıkla powerade döküp her yeri yapış yapış yapmıştım.”

“Bi keresinde kendi havlum yerine başkasının terden ıslanmış havlusuyla yüzümü kurulamıştım.”“Çok su içip yoga sınıfına girdim ve handstand sırasında tüm sınıfın ortasında kusmaya başladım.”


“Koşu bandında koşumu bitirdikten sonra önümdeki suyu alıp kafama diktim, meğer başkasınınmış.”“Bi gün sınıf dersine yetişmeye çalışırken tamamen camdan olan duvarı göremedim ve tüm hızımla çarptım. Bütün sınıf gördü tabi. Endişelendiler ama güldüler de komikti aslında ama kafam çok acımıştı. Şimdi sınıfa her girişimde kapıları 100 kere kontrol ediyorum.”


“Bir kez koşu bandı üzerindeyken ne kadar engellemeye çalışsam da tutamayıp hapşırdım. Gözlerimi kapatınca önce dengemi kaybettim sonra da yüzüstü yere çakıldım tabi sonra koşu bandı beni üzerinden atıverdi!”

kosu-bandinda-kosmak-mi-yoksa-acik-havada-kosmak-mi-kosmak-daha-iyi-tartismasini-noktaliyoruz


“Bir keresinde açık mavi bir yoga taytı ile derse gitmiştim. O kadar terledim ki, taytın rengi yüzünden altıma işemiş gibi gözüküyordum.”

“Squad istasyonunu ilk defa kullanıcaktım. Ağırlık çubuğuna yüklendim ve çömeldim ama dengemi tamamen kaybettim. geriye kıçımın üzerine düştüm. Bir yerime bişi olmadı ama yine de utanç vericiydi.”


“Bench press yapıyodum. Bi adam gelip yardım isteyip istemediğimi sordu. Kendi başıma hallederim dedim cool bi şekilde ama adam arkasını döner dönmez ağırlığı düşürdüm ve barın altına kaldım. Mecburen adama seslenip yardım istemiştim.”


“Soyunma odasındaki dolabın kapağına kafa atıp kaşımı patlatmıştım. O kadar çok kanadı ki beni masaj odasına alıp yatırmışlardı. Buz falan getirmişlerdi ahahaha.”


“Yaklaşık beş sene önce dumbell alternater curl yaparken bir elimde 7kg diğer elimde de 8kg vardı.. Setin sonunda bitirdiğimde bir elimin daha kuvvetli olduğunu düşünmüştüm sonrasında da dumbellara baktığımda anladım ki eşit kiloda değildi ve baya kendime gülmüştüm..”


“Daha 2 gün önce 5 ay aradan sonra spora tekrar döndüm full body giriyorum tabi. En son squattan sonra canım çekti Dedim bi kalf yapayım çok tekrar Kendi ağırlığımda. Yaptım! Salondan balerin gibi parmak uçlarımda çıktım topuğumu basıp yürüyemiyorum hala yavaş yavaş açılıyor.”

“Üst gögüs çalışırken 2.5 kg luk barın altında kalmam ve tabuta sığmayacak bir adamın gelip tek eliyle bari üzerimden alması çok bozulmuştum ve ilk günümdü.”

“Spora ilk başladığımda 8 kiloluk dumbell almıştım elime, hoca uzaktan tüm salonun içinde “O ağır sana aloooo” diye bağırmıştı.”

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!